Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά και μένα κάνει λίγο θόρυβο το χβοχ στο 1.5 μέτρο που κάθομαι το ακούω αλλά δεν είναι ενοχλητικό και δεν θέλω να μπλέξω στέλνοντας το πίσω θα το υποστώ 😂😂 δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να ακούγεται και είναι όλα στο μυαλό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μόλις που παρέλαβα. Δυστυχώς πολύ θορυβώδες και το δικό μου😭 Προχώρησε κανείς τη διαδικασία επιστροφής; Το μοναδικό σύμπτωμα αυτών των παρτίδων είναι ο θορύβους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως και τα τρία μοντέλα που τα έχω παίξει ήταν παντελώς αθόρυβα. Μόνο το Χ σε κάτι 4K ίσως να ακούσεις φαν κάποια στιγμή.

Το All Digital δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά λογικά αφού είναι και το τελευταίο μοντέλο που έχει βγει θα πρέπει να είναι και το καλύτερο σε θέμα θορύβου/θερμοκρασίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Choutas είπε

Παιδιά πάντως και τα τρία μοντέλα που τα έχω παίξει ήταν παντελώς αθόρυβα. Μόνο το Χ σε κάτι 4K ίσως να ακούσεις φαν κάποια στιγμή.

Το All Digital δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά λογικά αφού είναι και το τελευταίο μοντέλο που έχει βγει θα πρέπει να είναι και το καλύτερο σε θέμα θορύβου/θερμοκρασίας.

Ναι δεν βλέπεις, αθόρυβα είναι 😂😂😂

Μου φαίνεται, ίσως γνωρίζανε παρτίδα ότι έχει συγκεκριμένο fan model το οποίο κάνει θόρυβο και τα σπρωξανε 99 ευρωπουλα...

Λέω εγώ τώρα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Ναι δεν βλέπεις, αθόρυβα είναι 😂😂😂

Μου φαίνεται, ίσως γνωρίζανε παρτίδα ότι έχει συγκεκριμένο fan model το οποίο κάνει θόρυβο και τα σπρωξανε 99 ευρωπουλα...

Λέω εγώ τώρα...

Οπως φαινεται υπαρχει προβλημα. Ισως εχουν γινει εκπτωσεις στην ποιοτητα των υλικων. Το δικο μου all digital ειναι σχεδον αθορυβο, οπως ακριβως και το Χ..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συνέδεσα και κάνει ενημέρωση, προς το παρόν δεν ακούγεται κάτι, αλλά έχει βάλει σκούπα η αποπανω μου όποτε περιμένω να τελειώσει για να είμαι σίγουρος. Στην αρχή νόμιζα ότι κάνει το xbox έτσι και πάγωσα... 

Η φόβοι που είχα για το χειριστήριο ήταν πέρα για πέρα λάθος, απεναντίας με έχει βολέψει πλ περισσότερο από του ps4. 

Το έχουν μικρύνει από εποχές 360? 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, VaggD είπε

Το συνέδεσα και κάνει ενημέρωση, προς το παρόν δεν ακούγεται κάτι, αλλά έχει βάλει σκούπα η αποπανω μου όποτε περιμένω να τελειώσει για να είμαι σίγουρος. Στην αρχή νόμιζα ότι κάνει το xbox έτσι και πάγωσα... 

Η φόβοι που είχα για το χειριστήριο ήταν πέρα για πέρα λάθος, απεναντίας με έχει βολέψει πλ περισσότερο από του ps4. 

Το έχουν μικρύνει από εποχές 360? 

νομιζω πανω κατω ιδιο μεγεθος; Θα ελεγα πως ειναι πιο καλοφτιαγμένο κ γερο στο χέρι οποτε εφαρμόζει ακόμα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, mikele13- είπε

Ένα μεγάλο μειονέκτημα για μένα προσωπικά, όταν τσιμπας ένα παιχνίδι, να μην έχεις την δυνατότητα να το βάλεις στο library, παρά να πρέπει να το κατεβάσεις οπωσδήποτε...

Όπως στο ps4...

Δεν είναι τίποτα πατάς απλά μια το install και μετά στο καπάκι το cancel και έχει μπει στο library.

Edit: Τώρα είδα ότι σου έχουν ήδη απαντήσει πολλοί ακριβώς το ίδιο που σου απάντησα κι εγώ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πού μπορούμε να αγοράσουμε φθηνά παιχνίδια για να δοκιμάσουμε την κονσόλα;

Πχ αυτό είναι κομπλέ; Νόμιμο κτλ;

https://www.eneba.com/xbox-ori-and-the-blind-forest-xbox-one-xbox-live-key-global?af_id=allkeyshop&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

 

Επεξ/σία από Spaghet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να βάλεις το 3μηνο xbox game pass ultimate(Στην ουσία είναι xbox live gold & game pass μαζί) για 1 ευρώ που το έχει αυτές τις μέρες και μέσα σε όλα τα παιχνίδια έχει και το ori and the blind forrest(Και την definitive edition όχι την απλή) που θέλεις.

 

Όσο τώρα αφορά το site που λες δεν το ξέρω εγώ αν θέλω να κάνω αγορές παιχνιδιών έχω κάνει από τα cdkeys.com & g2a.com.

Πάντως εγώ έναν χρυσό κανόνα που ακολουθώ για site που δεν ξέρω είναι ότι αν υποστηρίζουν paypal τότε είναι οκ αν δεν υποστηρίζουν είναι λίγο ύποπτο το πράγμα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παρέλαβα την κονσόλα το μεσημέρι, τσέκαρα πρώτα στο account μου οτι είχα κλειστό το recurring billing, αγόρασα gold με 1 ευρώ, πέρασα τον κωδικό για ενα μήνα gold που ήταν μαζί με την κονσόλα, έπειτα πέρασα τις 2 ετήσιες που είχα αγοράσει και τέλος αγόρασα και την τρίμηνη ultimate με 1 ευρώ.

Το αποτέλεσμα ήταν να εχω πλέον ultimate μέχρι τον 05/2022 ΑΛΛΑ δεν μου ζήτησε ποτέ να ενεργοποιήσω το recurring billing είτε με ενα μήνα bonus είτε χωρίς.

Την πρώτη αγορά gold με 1 ευρώ, τον κωδικό της κονσόλας και την μια ετήσια τα έκανα απο την κονσόλα, ενω την δεύτερη ετήσια και την αγορά ultimate τα έκανα απο το PC μήπως αλλάξει τίποτα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δοκίμασα και manually να ανοιξω το recurring μετά απο κάθε κωδικό αλλά τζίφος.

Δεν ξέρω αν έκανα πατάτα και έχασα τους bonus μήνες ή αν παίζει ρόλο οτι τον λογαριασμό αυτόν τον χρησιμοποιώ ήδη στο PC και εχω (είχα) ενεργό Gamepass for PC αλλά δεν τον είχα βάλει ποτέ σε κονσόλα.

Αν ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει θα ήταν χρήσιμο πιστεύω και για τους υπόλοιπους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι ούτε εμένα μου ζήτησε να ενεργοποιηθεί το recurring billing! Την πρώτη φορά ενεργοποιήθηκε μόνο του, το σταμάτησα και τις επόμενες 4 φορές το έκανα εγώ on και off αλλά μάταια...  Μέχρι 5/22 είμαι με ultimate. 

Έριξα μια γρήγορη ματιά στο store και θέλω έπαθα υπάρχουν αρκετά που θέλω να παίξω, φαντάζομαι πως θα κάνουν τα παιδιά μικρής ηλικίας. Αντε το μπουν και άλλα παιχνίδια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VaggD είπε

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι ούτε εμένα μου ζήτησε να ενεργοποιηθεί το recurring billing! Την πρώτη φορά ενεργοποιήθηκε μόνο του, το σταμάτησα και τις επόμενες 4 φορές το έκανα εγώ on και off αλλά μάταια...  Μέχρι 5/22 είμαι με ultimate. 

Έριξα μια γρήγορη ματιά στο store και θέλω έπαθα υπάρχουν αρκετά που θέλω να παίξω, φαντάζομαι πως θα κάνουν τα παιδιά μικρής ηλικίας. Αντε το μπουν και άλλα παιχνίδια! 

Είχες παλαιότερα gamepass τίποτα σε υπολογιστή μήπως? Ρωτάω για να βρούμε ενα pattern, άλλοι ανέφεραν οτι πήραν τους bonus μήνες είτε όλους, είτε μερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...