Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Ενώ σχεδόν όλα μου τα παιχνίδια είναι digital το drive πρέπει να υπάρχει γιατί τα console stores είναι πολύ πιο ακριβά από τα αντίστοιχα των pcs. Ακόμα και όταν λανσάρεται ένας νέος τίτλος, στο pc μπορεί να είναι 10-15 ευρώ φθηνότερος όπως το ίδιο φθηνότερος μπορεί να είναι σε ένα σκρουτζομάγαζο ή στο amazon. Ας έχουμε και ένα drive να μην είμαστε με δεμένα τα χέρια, να μην περιμένουμε πότε θα βγει σε προσφορά ένα game του 2016 που σε διαφορετική περίπτωση στο store κοστίζει 59,99.

Καλα και αγια οσα γραφεις, το παιχνιδι ειναι του 2010, κατα τα λοιπα συμφωνω απολυτα, για ποιο λογο με εκανες εκανες παραθεση δεν καταλαβα. Εγω την ειδηση αφησα, δεν προτρεπω κανενα να το αγορασει ψηφιακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Warlord1981 είπε

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο! Οποτε και αν μπορέσεις στειλε μας σε παρακαλω ενα βιντεο απτον ηχο του φαν του :)

Φιλε μου περι ήχου μέχρι 2 μετρα το φαν του ακούγεται. Πάνω από εκεί τίποτε.

Σαλόνι το εχω εγώ και δεν με ενοχλεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης, δεν θα προκειται για backwards compatible τιτλο, αλλα για remaster που θα εκμεταλλευεται τη μηχανη του Χ ωστε να τρεχει στα 4Κ/60..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστουμε για την πληροφορια! Ακουγεται το νορμαλ φυσημα μονο (ροη αερα) ή και κατι σα να κρατσαριζει;

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

απ τη στιγμη που υπαρχουν τα κλειδαδικα, οι τιμες ειναι οκ. 

Διαφωνώ πλήρως, πολύ σπάνια τα κλειδάδικα έχουν καλές τιμές για console games εκτός από τίποτα AC:Unity και Gears 4.

Παρακολουθώ 1,5 χρόνο ακατάπαυστα την αγορά και με γνώμονα το ότι διαθέτω μικρό budget για gaming έχω παρατηρήσει τα εξής. Καινούρια παιχνίδια μέχρι και ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους αξίζει να τα πάρεις σε φυσική μορφή, πολλές φορές μαγαζιά όπως το game station ή το astron game club έχουν πολύ καλές τιμές για καινούρια παιχνίδια. Για πιο παλιά παιχνίδια αξίζει να ψάχνεις τις προσφορές γιατί σπάνια η τιμή ενός physical θα πέσει κάτω από 10-15e, ακόμα και εδώ στις αγγελίες οι τιμές στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν είναι καλές. Εγώ που είχα 2-3 χρόνια κενό από το gaming και άρχισα πάλι το καλοκαίρι του 2018 με μεγάλο backlog με έχει σώσει το game pass και οι εβδομαδιαίες προσφορές.

5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Καλα και αγια οσα γραφεις, το παιχνιδι ειναι του 2010, κατα τα λοιπα συμφωνω απολυτα, για ποιο λογο με εκανες εκανες παραθεση δεν καταλαβα. Εγω την ειδηση αφησα, δεν προτρεπω κανενα να το αγορασει ψηφιακα.

Αυτό συμβαίνει όταν ανοίγεις πολλές καρτέλες!

Τη δημοσίευσή σου στο θέμα του Scarlett ήθελα να παραθέσω. 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Warlord1981 είπε

Ακουγεται το νορμαλ φυσημα μονο (ροη αερα) ή και σα να κρατσαριζει;

Με το αυτί σκυφτός πάνω στο φαν κρατσαριζει όπως λες αλλά όταν σηκώνομαι τέλος.

 

τζαμπα την έβαλα την 200αρα ; 😛

 

BF1EDD3E-8CBC-45BD-972E-96E699CB69CD.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kostiger είπε

Φίλε το πήγα δίσκο πριν 40 μέρες και τώρα είμαι σε δίλημμα. Επειδή δεν θα περιμένω μέχρι τότε θα το παίξω λογικά τα Χριστούγεννα καθώς το είχα για χρόνια στα επιθυμητά.

5 λεπτά πριν, VaggD είπε

Άκυρο αλλά με αγχώνει το κατά πόσο θα  συνηθίσω το χειριστήριο του XBOX. 

Είναι θέμα χεριού; Μήκους δακτύλων πχ.

Το έχω και εγώ ευτυχώς δεν παίζω competitive παιχνίδια και δεν με ενοχλεί το ποσό Άργος είμαι στα FPS. Παίζω τα παιχνίδια που δεν θέλουν πολύ button mashing. Για accion/FPS πάω Dualshock και PS4.

Το Guacamelee το ένα το τελείωσα στο PS4 και μου φάνηκε πανεύκολο. Έπαιξα στο Xbox το 2 και μόνο λόγο της δυσκολίας μου στα shoulder/triggers λόγω χεριού μου φάνηκε αρκετά δυσκολότερο παρόλο που εντέλει το έβγαλα 100%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Διαφωνώ πλήρως, πολύ σπάνια τα κλειδάδικα έχουν καλές τιμές για console games εκτός από τίποτα AC:Unity και Gears 4.

Παρακολουθώ 1,5 χρόνο ακατάπαυστα την αγορά και με γνώμονα το ότι διαθέτω μικρό budget για gaming έχω παρατηρήσει τα εξής. Καινούρια παιχνίδια μέχρι και ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους αξίζει να τα πάρεις σε φυσική μορφή, πολλές φορές μαγαζιά όπως το game station ή το astron game club έχουν πολύ καλές τιμές για καινούρια παιχνίδια. Για πιο παλιά παιχνίδια αξίζει να ψάχνεις τις προσφορές γιατί σπάνια η τιμή ενός physical θα πέσει κάτω από 10-15e, ακόμα και εδώ στις αγγελίες οι τιμές στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν είναι καλές. Εγώ που είχα 2-3 χρόνια κενό από το gaming και άρχισα πάλι το καλοκαίρι του 2018 με μεγάλο backlog με έχει σώσει το game pass και οι εβδομαδιαίες προσφορές.

Αυτό συμβαίνει όταν ανοίγεις πολλές καρτέλες!

Τη δημοσίευσή σου στο θέμα του Scarlett ήθελα να παραθέσω. 😀

Oπως ειπα ηδη, συμφωνω μαζι σου, αν και αγορασα και εγω ενα all digital σαν 2ο για το υπνοδωματιο. ΕΙναι ξεκαθαρο απο χρονια, οτι θελουν να παρακαμψουν τους retailers για να εχουν ολοκληρη την πιττα δικη τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, kpapageo1 said:

Μιας και πολύς κόσμος αγόρασε τώρα το All Digital, μπορούν οι μύστες να αναφέρουν από που αγοράζουν digital games σε καλές τιμές;

Γιατί να αγοράσεις games; Βάζεις ένα Game Pass για δυο-τρία χρόνια και είσαι άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kpapageo1 said:

Μιας και πολύς κόσμος αγόρασε τώρα το All Digital, μπορούν οι μύστες να αναφέρουν από που αγοράζουν digital games σε καλές τιμές;

δες το allkeyshop που συγκρινει τιμες

 

αλλιως cdkeys, g2a, instantgaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κουδούνισα με το game pass με το που άνοιξα την κονσόλα έστησα νέο account μου έβγαλε την προσφορά για το 1 ευρώ εκανα αποδοχή και τώρα είμαι ετσι.

Όλα καλα ή να δω κατι ;

Φρεσκαδουρα με xbox.

 

Ευχαριστω.

xbox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...