Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Μπορουμε εμεις να κανουμε κατι να βελτιωθει; Ειδα εχει στο ebay τετοια replacement fans μαζι με disassembly kit.

φίλε μου είναι ρίσκο όμως....θα χάσεις την εγγύηση....και εγώ άκουγα το δικό μου λίγο περίεργα στην αρχή....τώρα το έχω ξεχάσει και δεν ακούω τίποτε

 

Επεξ/σία από tempo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να ανοιχτει η κονσολα δεν μπορεις να κανεις κατι.Στο ebay υπαρχει ανταλλακτικο.Αλλος τροπος με τον μαμα ανεμιστηρα να βγαλεις την φτερωτη απο τον μηχανισμο να του ριξεις λιγο λαδακι και να μπει στη θεση του.Επειδη ομως εχεις καινουργια κονσολα, μη κανεις τιποτα γιατι θα χασεις την εγγυηση.Αν σε ενοχλει ο θορυβος μιλα με το σαπορτ της ms αλλιως μην ασχοληθεις.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Warlord1981 said:

Παιδια παρελαβα σημερα και γω το xbox one s της γνωστης προσφορας απο Microsoft Γερμανιας. Απο την αρχη ομως που τοβαλα πανω κανει ενα μικρο τριξημο το ανεμιστηρι απο μέσα (fan rattle). Διαβασα το κανει ανεκαθεν το S σε πολλους απτο 2016. Ακομα και σε επιστροφη παιζει να το κανει και η αντικατάσταση.  Μου φαινεται κρατησανε τα πρπβληματικα για την προσφορα.. Σε σας ετυχε κατι τετοιο; Δεν ειναι πολυ δυνατο αλλα σε δωματιο με απολυτη ησυχια το ακους. Μπορουμε να ζητησουμε να μας στειλουν το ιδιο fan αντικατασταση να το βαλουμε μονοι μας;

πότε πρόλαβε και ήρθε;

Εμένα ακόμα διακοπές στο Carpi της Ιταλίας κάνει, θα τρώει κανά gelato το κούριερ μάλλον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, tempo είπε

φίλε μου είναι ρίσκο όμως....θα χάσεις την εγγύηση....και εγώ άκουγα το δικό μου λίγο περίεργα στην αρχή....τώρα το έχω ξεχάσει και δεν ακούω τίποτε

Η γυναικα παντως ηδη μουρμουραει :D Λογω του οτι ειναι στο υπνοδωματιο και εκει επικρατει το βραδυ απολυτη ησυχια, ψιλοακουγεται..

9 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

πότε πρόλαβε και ήρθε;

Εμένα ακόμα διακοπές στο Carpi της Ιταλίας κάνει, θα τρώει κανά gelato το κούριερ 

Delivery date ελεγε η Microsoft την αυριανη μερα 5/12 αλλα τελικα η UPS παρεδωσε νωριτερα. (Κυπρο βρισκομαι)

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Παιδια παρελαβα σημερα και γω το xbox one s της γνωστης προσφορας απο Microsoft Γερμανιας. Απο την αρχη ομως που τοβαλα πανω κανει ενα μικρο τριξημο το ανεμιστηρι απο μέσα (fan rattle). Διαβασα το κανει ανεκαθεν το S σε πολλους απτο 2016. Ακομα και σε επιστροφη παιζει να το κανει και η αντικατάσταση.  Μου φαινεται κρατησανε τα πρπβληματικα για την προσφορα.. Σε σας ετυχε κατι τετοιο; Δεν ειναι πολυ δυνατο αλλα σε δωματιο με απολυτη ησυχια το ακους. Μπορουμε να ζητησουμε να μας στειλουν το ιδιο fan αντικατασταση να το βαλουμε μονοι μας;

Εμενα κανει υπερβολικα πολυ θορυβο,ταινια δεν παιζει να δεις με τιποτα  ουτε να παιξεις παιχνιδι που θελει ησυχια,Εχω  επιλεξει  return  και εχω εκτυπωσει το delivery label με UPS , το στελνω αυριο πισω. Οπως τα γραφει το site οταν το παραλαβουν  σε ρωτανε εαν θες αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων.Αμα δεν ειχα παρει το Game pass θα  επαιρνα τα λεφτα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Rockavlon είπε

Εμενα κανει υπερβολικα πολυ θορυβο,ταινια δεν παιζει να δεις με τιποτα  ουτε να παιξεις παιχνιδι που θελει ησυχια,Εχω  επιλεξει  return  και εχω εκτυπωσει το delivery label με UPS , το στελνω αυριο πισω. Οπως τα γραφει το site οταν το παραλαβουν  σε ρωτανε εαν θες αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων.Αμα δεν ειχα παρει το Game pass θα  επαιρνα τα λεφτα πισω.

Τα μεταφορικα που θα πληρωσεις για να το στειλεις πισω τα κανουν μετα refund?

Under load εκανε πολυ θορυβο; Ή και idle?

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Τα μεταφορικα που θα πληρωσεις για να το στειλεις πισω τα κανουν μετα refund?

Under load εκανε πολυ θορυβο; Ή και idle?

Δε πληρωνεις μεταφορικα, ειναι προπληρωμενα απο αυτους.Το θεμα ειναι οτι η ετικετα γραφει 1 κιλο μονο ενω αυτη που παρελαβα 4.Ελπιζω να μην μου πουν τιποτα αυριο στη ups.θορυβο κανει χωρις να κανεις τιποτα.

Καπως ετσι κανει.

Επεξ/σία από Rockavlon
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Rockavlon είπε

Δε πληρωνεις μεταφορικα, ειναι προπληρωμενα απο αυτους.Το θεμα ειναι οτι η ετικετα γραφει 1 κιλο μονο ενω αυτη που παρελαβα 4.Ελπιζω να μην μου πουν τιποτα αυριο στη ups.θορυβο κανει χωρις να κανεις τιποτα.

Καπως ετσι κανει.

Οκ δες τι θα σου πουν αυριο και ενημερωσε μας εδω ωστε αν ειναι να παω κ γω την Παρασκευη. Παντως εμενα ακουγεται αρκετα πιο λιγο απτου βιντεο.

Δηλαδη παιδια η πιθανοτητα να αλλαχτει με αλλο που εχει το ιδιο θεμα ειναι πανω απο 30-40%; Ποσο συχνο ειναι το φαινομενο;

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Οκ δες τι θα σου πουν αυριο και ενημερωσε μας εδω ωστε αν ειναι να παω κ γω την Παρασκευη. Παντως εμενα ακουγεται αρκετα πιο λιγο απτου βιντεο.

Δηλαδη παιδια η πιθανοτητα να αλλαχτει με αλλο που εχει το ιδιο θεμα ειναι πανω απο 30-40%; Ποσο συχνο ειναι το φαινομενο;

Σε διαφορα φορουμ που διαβασα ειναι πιθανο να σου ερθει παλι το ιδιο,καποιος εγραφε οτι στην τεταρτη φορα του ηρθε καλο.Δεν ξερω επισης αν παιζει προβλημα στην επιστροφη  εαν εχεις βαλει τους κωδικους απο τα παιχνιδια που εχει μαζι,εγω μονο τον 1 μηνα gold χρησιμοποιησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, VaggD είπε

H MS θα κάνει το παν για να διατηρήσει και αυξήσει τον αριθμό των μελών, ιδικά τώρα που εκτός απο Sony έχει να αντιμετωπίσει Google, Amazone & Apple.

Η κονσόλες έχουν μετατραπεί σε gateway drug, ιδικά για την MS που έχει και το PC. Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι η νέα γενιά θα έχουν ίδια αρχιτεκτονική με τις τωρινές, άπλα θα είναι πλ ισχυρότερες. Μας θέλουν να είμαστε στην πλατφόρμα τους και να αγοράζουμε game pass τους είναι αδιάφορο αν παίζουμε σε 1080p ή 4k .

Έτσι ακριβώς. Με τη συνδρομή σε έχει δεσμευμένο από το να σου πουλούσε απλά μια κονσόλα και τέλος οι εισπράξεις από σένα μέχρι την επόμενη γενιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, 1988panos2171 said:

Έτσι ακριβώς. Με τη συνδρομή σε έχει δεσμευμένο από το να σου πουλούσε απλά μια κονσόλα και τέλος οι εισπράξεις από σένα μέχρι την επόμενη γενιά. 

Για αυτούς η κονσόλα είναι μπελάς, να καταλήξουν σε αρχιτεκτονική, να μπούνε μέσα τα 2 πρώτα χρόνια, να θέλουν να κάνουν upgrade αλλά να μην το κάνουν επειδή θα πέσει backlash, να στήσουν distribution network, marketing, εγγυήσεις και οτιδήποτε άλλο μπορεί να υπάρχει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rockavlon είπε

Σε διαφορα φορουμ που διαβασα ειναι πιθανο να σου ερθει παλι το ιδιο,καποιος εγραφε οτι στην τεταρτη φορα του ηρθε καλο.Δεν ξερω επισης αν παιζει προβλημα στην επιστροφη  εαν εχεις βαλει τους κωδικους απο τα παιχνιδια που εχει μαζι,εγω μονο τον 1 μηνα gold χρησιμοποιησα.

Πηγα να ξεκινησω τη διαδικασια του return και μου γραφει το παρακατω. Δεν αναγραφει πουθενα για αντικατασταση. Εσενα σουδινε επιλογη refund ή replacement?

We will generate a delivery label for the items you've selected with delivery instructions.

We'll process and issue your refund 3-5 working days after we get your return.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Πηγα να ξεκινησω τη διαδικασια του return και μου γραφει το παρακατω. Δεν αναγραφει πουθενα για αντικατασταση. Εσενα σουδινε επιλογη refund ή replacement?

We will generate a delivery label for the items you've selected with delivery instructions.

We'll process and issue your refund 3-5 working days after we get your return.

Όχι μετά την παραλαβή από αυτούς θα σου βγάλει επιλογή.Εδω έτσι γράφει.

https://support.microsoft.com/en-us/help/10558/microsoft-store-returning-items-bought-for-exchange-refund

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθίζεται να εχει εκπτώσεις σε games του ms store κοντα ή μεσα στις γιορτές των Χριστουγέννων; Χρειαζομαι οπωσδήποτε το  Team Sonic Racing για τον μικρο γιο αλλα δεν δινω 40€, οταν η κονσολα κοστισε 90€. Το ειχε 24€ την προηγουμενη βδομαδα, αλλα δεν θελω να κανω αγορες πριν ερθει η κονσόλα. Στα κλειδαδικα κατω απο 34 δεν το βλεπω. Ενα που βρηκα στα 17€, γραφει οτι ειναι χωρις key. Δηλαδη;Καμια ιδεα οι γνώστες;

Επεξ/σία από Gerara_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...