Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Ευχαριστω για την απάντηση. Bluetooth νομιζω διαβασα μονο με windows 10. Δεν ισχυει;

Δεν ισχύει, παίζει κανονικά και σε Win7 και σε Android και σε iOS.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Gerara_ said:

Η κονσολα που περιμενουμε φαινεται στο microsoft account που ειναι το email μας. Μηπως πρεπει να ενεργοποιηθεί στο ιδιo για των δωρεαν μηνα; Ειναι αλλο το xbox profile; Εχω μπερδευτεί.Το GTA 5 που εχω κατεβασει για το 360xbox , δεν θα το βλεπω αν κανω νεο λογαριασμο; Η αλήθεια ειναι οτι δεν θελω να κανω νεο email και λογαριασμο. Ο ενας μηνας δωρεαν με την νεα κονσολα σιγουρα δεν ενεργοποιειται στο παλιο account. Τα φώτα σας παρακαλώ. Ευχαριστώ!

Με νέο προφίλ σίγουρα οχι, βεβαιώ ο @argipen αναφέρει κάποια βήματα 1 σελίδα πίσω που ίσως να μπορέσεις να εκμεταλλευτείς και τα 2 account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, thodoris20s said:

Και γω μεθαύριο παραλαμβάνω φίλε μου, με γεια μας!

Από αυτά που διαβάζω αυτές τις μέρες εδώ μέσα και από αυτά που κατάλαβα. Καλό θα είναι να κάνεις ένα καινούργιο MS account για να εκμεταλλευτείς και τον 1 μήνα που σου δίνει η κονσόλα για το gold. Και μόλις το κάνεις και πάρεις τον 1 μήνα, μετά κάνεις redeem τις 2 12μηνες, και μετά τις κάνεις ultimate με το 1€. Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Προσωπικά, θα κάνω σίγουρα καινούργιο account για την κονσόλα, καθώς το άλλο είναι το προσωπικό μου email και θέλω να τα έχω χώρια για να έχω την δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να πουλήσω την κονσόλα με το account αυτό που θα έχει παιχνίδια μέσα.

Υπάρχει και προσφορά 1€/1 μήνα από το site της Microsoft, αλλά πρώτα πρέπει να βάλεις αυτήν και μετά το κουπόνι της κονσόλας.

Παραθέτω πάλι τα βήματα για όποιον τον ενδιαφέρει.

 

Επεξ/σία από CyberMarco
ορθογραφικό λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Υπάρχει και προσφορά 1€/1 μήνα από το site της Microsoft, αλλά πρώτα πρέπει να βάλεις αυτήν και μετά το κουπόνι της κοσνόλας.

Παραθέτω πάλι τα βήματα για όποιον τον ενδιαφέρει.

Στην ουσία φίλε μου, σύμφωνα με αυτά που παραθέτεις, με 44€ έχουμε σύνολο 14 μήνες xbox live gold και ultimate game pass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, thodoris20s said:

Στην ουσία φίλε μου, σύμφωνα με αυτά που παραθέτεις, με 44€ έχουμε σύνολο 14 μήνες xbox live gold και ultimate game pass;

Ναι, αν πήρες και την κονσόλα στα 99€, μαζί με το 1€/1μήνα + κουπόνι 1 μήνα + 12 μήνες συνδρομή + 3 μήνες Game Pass Ultimate = 17 μήνες τουλάχιστον GPU/~45€. Αν δουλέψει και το recurring billing, παραπάνω κι όλας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, argipen said:

Ναι, από τη στιγμή που δεν είχες Xbox Account (και κατ' επέκταση Gamertag), θα δημιουργηθεί "αυτόματα" με την πρώτη είσοδο σου σε κονσόλα.

Κάνουν stack οι συνδρομές Xbox Live Gold με τους μέγιστους μήνες να αγγίζουν (αν θυμάμαι καλά) τα τρία χρόνια.

24 μήνες έχω αγοράσει + 2 μήνες(1 για κάθε 12μηνο με recurring billing) + 4 μήνες από τα 2 gold με το γνωστό trick + 3 μήνες με platinum με 1€, σχεδόν 3 χρονάκια!!!

Επεξ/σία από VaggD
math and stuff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CyberMarco είπε

Ναι, αν πήρες και την κονσόλα στα 99€, μαζί με το 1€/1μήνα + κουπόνι 1 μήνα + 12 μήνες συνδρομή + 3 μήνες Game Pass Ultimate = 17 μήνες τουλάχιστον GPU/~45€. Αν δουλέψει και το recurring billing, παραπάνω κι όλας.

Το recurring billing δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως πρέπει να το κάνω να δουλέψει, για να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, thodoris20s said:

Το recurring billing δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως πρέπει να το κάνω να δουλέψει, για να πω την αλήθεια.

Δεν έχω ενεργοποιήσει ακόμα κάποια υπηρεσία, αυτόματα θα έπρεπε να σε ρωτάει μετά την ενεργοποίηση.

https://old.reddit.com/r/xboxone/comments/bziess/fyireminder_when_entering_xbox_live_codes_you_can/

4 minutes ago, VaggD said:

24 μήνες έχω αγοράσει + 4 μήνες από τα 2 gold με το γνωστό trick + 3 μήνες με platinum με 1€, σχεδόν 3 χρονάκια!!!

Βασικά με το recurring billing παραπάνω θα έπρεπε να είχες, δεν ξέρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, CyberMarco said:

Δεν έχω ενεργοποιήσει ακόμα κάποια υπηρεσία, αυτόματα θα έπρεπε να σε ρωτάει μετά την ενεργοποίηση.

https://old.reddit.com/r/xboxone/comments/bziess/fyireminder_when_entering_xbox_live_codes_you_can/

Βασικά με το recurring billing παραπάνω θα έπρεπε να είχες, δεν ξέρω...

Σωστά δεν υπολόγισα +2 μήνες με recurring billing trick απο τις 2 12μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Ναι, αν πήρες και την κονσόλα στα 99€, μαζί με το 1€/1μήνα + κουπόνι 1 μήνα + 12 μήνες συνδρομή + 3 μήνες Game Pass Ultimate = 17 μήνες τουλάχιστον GPU/~45€. Αν δουλέψει και το recurring billing, παραπάνω κι όλας.

Εχω ενεργοποιηση για το το Xbox 360 παλιοτερα τον ενα μηνα δωρεαν με την κονσολα. Θα μπορεσω να ενεργοποιησω και το νεο μηνα δωρεαν; στο ms account που παρήγγειλα το xbox  one, το εμφανιζει αλλα οχι και το xbox 360. Δεν θα επρεπε να φαινεται και αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Gerara_ said:

Εχω ενεργοποιηση για το το Xbox 360 παλιοτερα τον ενα μηνα δωρεαν με την κονσολα. Θα μπορεσω να ενεργοποιησω και το νεο μηνα δωρεαν; στο ms account που παρήγγειλα το xbox  one, το εμφανιζει αλλα οχι και το xbox 360. Δεν θα επρεπε να φαινεται και αυτο; 

Δεν ξέρω, αλλά δεν έχεις να χάσεις κάτι αν προσπαθήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Το δικό μου ίσα που ακούγεται όταν έχει απόλυτη ησυχία. 

Θα το δεχτούν πιστεύω. επικοινώνησε με το support

Tωρα που γυρισα σπιτι εκατσα και το εψαξα  και εχουν πολλοι προβλημα, μερικοι  το εχουν στειλει 2-3 φορες μεχρι  μεχρι να λυθει το προβλημα.Βλεπω με το νεο χρονο να παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως τις αποκλειστικότητες που ετοιμάζει η MS μετά τα studios που έχει αγοράσει θα τις δούμε στο νέο xbox.

Το xbox one οτι ήταν να δώσει το έδωσε, θα συνεχίσει να υποστηρίζεται αλλά ως εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Hapatingo said:

Θεωρώ πως τις αποκλειστικότητες που ετοιμάζει η MS μετά τα studios που έχει αγοράσει θα τις δούμε στο νέο xbox.

Το xbox one οτι ήταν να δώσει το έδωσε, θα συνεχίσει να υποστηρίζεται αλλά ως εκεί...

Οι νέες κονσόλες θα βγουν τέλος του 20 και μέχρι να στρώσει η διαθεσιμότητα κτλ θα έχουμε φτάσει Πάσχα του 21, δεν θα σκοτώσουν έτσι άπλα την τωρινή γενιά, οτιδήποτε κυκλοφορήσει το 20 θα είναι διαθέσιμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...