Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, Choutas said:

Το θέμα είναι να συγκεντρωθεί κόσμος στο Game Pass τώρα ώστε στο μέλλον να πουλάει υπηρεσίες και όχι δίσκους.

Με τον ερχομό του Xcloud θα έχει ήδη μια βάση χρηστών και δεν θα τους ψάχνει έναν έναν.

Με την προσφορά των 99 ευρώ σκοπός είναι να πάρουν Game Pass και να μείνουν ευχαριστημένοι. Η δυνατή προσφορά με το 1 ευρώ είναι ενεργή με το δεκαπενθήμερο πας που δίνει η κονσόλα και το μήνα gold πάμε στους 4,5 μήνες χωρίς το μήνα του recurring billing σε περίπτωση που κάποιος αγοράσει και καμιά συνδρομή gold έξτρα.

Η Microsoft προσπαθεί να χτίσει βάση και πολλοί μπήκαν στο τρυπάνι ακόμα και στην Ελλάδα που δεν είναι η αιχμή του δόρατος στις αγορές gaming παγκοσμίως. Αυτό το μοντέλο το λέω μοντέλο Spotify γιατί και αυτό επι χρόνια έδινε τρίμηνο trial τσάμπα με αποτέλεσμα να του πάρει 10 χρόνια να βγει σε κέρδη.

Οποιαδήποτε κίνηση είναι επιπλέον στην αγορά πρέπει να είμαστε υπέρ. Αυτό είναι το νόημα του ανταγωνισμού. Μόνο κερδισμένοι βγαίνουμε.

Έτσι ακριβώς, απο το πουθενά βρέθηκα να ψάχνω για game pass gold / platinum κτλπ! Στην ιδέα και μόνο οτι με 50/year θα έχω μια τεράστια βιβλιοθήκη με κέρδισαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, d_gkal said:

Να πω κάτι που με "πείραξε"

Ψιλοξενερωσα που έγινε κακός χαμός με την χαμηλη τιμή του one s και το πήρε ο κάθε τυχάρπαστος

Δυστυχώς (πιστεύω οτι)  πολλοί το πήραν επειδή είδαν καλή τιμή παιχνιδοκονσολας, οι οποίοι θα ξενερώσουν και θα λένε τι μπιιιπ πήρα και δε μπορώ να παίξω last of us, God of war, death stranding, και λοιπά exclusives του PS4. 

Άλλοι θα διαπιστώσουν μετά την αγορά ότι δε δέχεται Blu-ray και θα λένε το ίδιο. 

Κάποιοι πάλι θα μιλάνε για πληθωρα παιχνιδιών του PS4. 

Θα γυρίσει μπούμερανγκ στην μικρομαλακη αυτή η κίνηση. 

Καλύτερα ήταν θεωρώ ο "κλειστός κύκλος" των xboxαδων να έμενε όπως ήταν. 

(Μια σκέψη έκανα, δεν θέλω να προσβαλω κανέναν)

Από την άλλοι πολυ καλά έκαναν και το αγόρασαν όσοι ήξεραν τι πήρανε(βάζω και μένα σε αυτούς) 

Σίγουρα θα υπάρξουν άτομα που θα περιμένουν να παίξουν GOW, TLU, DS κλπ και άτομα που θα ωρύονται επειδή τους "εξαπάτησε /κορόιδεψε" η MS, ήταν και το site στα γερμανικά..... Αυτοί όμως θα τα βάλουν για πούλημα οπότε εν μέρει θα επωφεληθούν όσοι δεν πρόλαβαν. 

Υπάρχουμε και εμείς που απλά θέλουμε να παίξουμε κάποια παιχνίδια όταν έχουμε λίγο φρεε τιμε στον καναπέ μας, αλλά δεν μας πηγαίνει η καρδιά να δώσουμε ~200+€ για κονσόλα + 70 για συνδρομή ή και παιχνίδια για να παίξουμε 3 ώρες και αν την εβδομάδα.

Η προσφορά αυτή σε κάνει να μην έχεις ενδοιασμούς, στην τελική και να μην παίξεις σου μένει ένα δυνατό media player. 

Το τελικό αντίκτυπο θα είναι θετικό καθώς θα αυξηθεί ο αριθμός των χρηστών που θα αγοράσουν game pass και αυτό ίσως συμβάλει θετικα σε συνολικό επίπεδο.

 

Edit: Αν κάνει κάποιος mod merge τις απαντήσεις μου. 

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη είμαι ένας από αυτούς που πήρε xbox αν και είχε να ακουμπήσει κονσόλα από την πρώτη γενιά xbox .

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360

Αν πάρω αυτό και το βάλω όταν έρθει η κονσόλα και μετά βάλω το 3μηνο Ultimate θα έχω 15 μήνες ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Hero1 είπε

Συγνώμη είμαι ένας από αυτούς που πήρε xbox αν και είχε να ακουμπήσει κονσόλα από την πρώτη γενιά xbox .

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360

Αν πάρω αυτό και το βάλω όταν έρθει η κονσόλα και μετά βάλω το 3μηνο Ultimate θα έχω 15 μήνες ultimate?

Μπορείς να το αγοράσεις και απο Βραζιλία με 34 ευρώ μέσα απο 4 βήματα.

https://livecards.eu/xbox-live-gold-12-months/afd-gs-greece/?gclid=EAIaIQobChMIqtbW-sSS5gIVB8qyCh3zMQRTEAYYAiABEgJVy_D_BwE

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Μπορείς να το αγοράσεις και απο Βραζιλία με 34 ευρώ μέσα απο 4 βήματα.

https://livecards.eu/xbox-live-gold-12-months/afd-gs-greece/?gclid=EAIaIQobChMIqtbW-sSS5gIVB8qyCh3zMQRTEAYYAiABEgJVy_D_BwE

Απάντησα στο πιο κάτω μου ποστ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Γιατί νομίζω ότι από τη στιγμή που είναι για Βραζιλία δεν νομίζω να δεχτεί τον κωδικό το Ελληνικό σου gamertag?

Δες και εδώ με τα σχόλια των χρηστών στα reviews. Βάζεις vpn και μετά αλλάζεις σε κανονικό. Είναι γνωστό κόλπο εδώ και χρόνια.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω για μια διαφορά 12 ευρώ δεν αξίζει καν να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία.

Αν αλλάξεις από το μενού της κονσόλας σου το region από English(Greece) σε Brazil δεν θα δουλεύει ο Βραζιλιάνικος κωδικός χωρίς όλη τη διαδικασία του vpn?

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πιστεύω για μια διαφορά 10 ευρώ δεν αξίζει καν να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία.

Αν αλλάξεις από το μενού της κονσόλας σου το region από English(Greece) σε Brazil δεν θα δουλεύει ο Βραζιλιάνικος κωδικός?

Ναι αυτό λέει για να περάσει ο κωδικός θέλει να έχεις τοποθεσία Βραζιλία συνδυασμό με vpn. Εφόσον μπει μετά σε όποια χώρα και να το αλλάξεις παραμένει. Γύρω στα 15 ευρώ είναι η διαφορά όπου μπορείς να αγοράσεις παιχνίδι με τόσα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη βοήθεια, ενώ έχω κανονικά ms account πάω να δημιουργήσω xbox προφίλ και μου εμφανίζει το μνμ "Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα. Δοκιμάστε ξανά αργότερα."

Κάνω κάτι λάθος ή μήπως χρειάζεται να γίνει μέσω του xbox ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα  παιδιά  !Νέος χρήστης  και εγώ. Αγορασα  προχθές  ένα  xbox one all digital στα 99 εύρο. Γίνεται  μήπως  να κατεβάζω παιχνίδια  και να έχω την κονσόλα  κλειστεί;  αν ναι από που το ρυθμίσω;  Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/console/learn-about-power-modes

Θα σου πρότεινα αυτό να το κάνεις μόνο όταν θέλεις να κατεβάζει παιχνίδια όχι μονίμως.

Προτείνετε το  energy saver σαν καλύτερη επιλογή για να κλείνει εντελώς η κονσόλα και όχι απλά να μπαίνει σε standby mode.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω άλλη απορία μάγκες , αν αφού σου λήξουν οι συνδρομές, πληρώσεις χρόνο gold και μετά πληρώσεις ultimate μήνα, γίνεται όλη η συνδρομή 13 μήνες Ultimate?

Επεξ/σία από telasng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...