Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα έχει και έξοδο jack το monitor . Οπότε θα συνδέσεις το xbox με hdmi στο monitor και θα βάλεις τα ηχεία/ακουστικά στο jack της οθόνης. Τσέκαρε να είναι ανοιχτή η ένταση από το μενού της οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Άρα έχει και έξοδο jack το monitor . Οπότε θα συνδέσεις το xbox με hdmi στο monitor και θα βάλεις τα ηχεία/ακουστικά στο jack της οθόνης. Τσέκαρε να είναι ανοιχτή η ένταση από το μενού της οθόνης.

Ναι, έχει και jack. Από το subwoofer φεύγουν 5 male jack καλώδια και πάνε στην κάρτα ήχου του pc. Ένα για το κεντρικό ηχείο + το subwoofer, από 2 για τα μπροστινά δεξιά/αριστερά και άλλα 2 για τα πίσω δεξιά/αριστερά. Υποθέτω ότι στην οθόνη θα βάλω αυτό του κεντρικού + subwoofer. Ήλπιζα με κάποιο τρόπο 1) να μπορούσα να χρησιμοποιήσω και τα 5 ηχεία, 2) να μην ξεκαρφώνω κάθε φορά καλώδιο από το pc για να το βάζω στην οθόνη, αλλά μάλλον λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.1 από εκεί λίγο δύσκολο αλλά δεν έχει και νόημα, λίγα games νομίζω το υποστηρίζουν. 

Κι εγώ έτσι ήμουν έβγαζα του pc και τα βαζα στην οθόνη. Πήρα κάτι logitech με 20€ 2.1 και ησύχασα. Δες τώρα με τις προσφορές έχει κάτι ωραία με 30-40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Κάποια έχουν jack για το woofer αλλά είναι εσωτερική σύνδεση των ηχείων μεταξύ τους, εσύ πάντα κουμπώνεις ΕΝΑ jack για να έχεις ήχο 2,1 στην πηγή σου (pc, monitor κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω όταν έρθει. Από περιέργεια και μόνο, λέω να πάρω και ένα τέτοιο splitter από ebay (1€ κάνει μόνο) μήπως και καταφέρω να βγάλω ήχο στα 3 μπροστινά ηχεία.

 

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά .. στο x box one all digital υπάρχουν στο σοπ τα παιχνίδια του 360 που υποστειρυζουν backward compampility ? Και αν ναι σε τι τιμες πάνε ; Γτ θέλω να αγορασω x box για αυτόν τον λόγο μόνο κ μόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kolivas είπε

Μια ερώτηση παιδιά .. στο x box one all digital υπάρχουν στο σοπ τα παιχνίδια του 360 που υποστειρυζουν backward compampility ? Και αν ναι σε τι τιμες πάνε ; Γτ θέλω να αγορασω x box για αυτόν τον λόγο μόνο κ μόνο 

Ναι έχει αυτά τα παιχνίδια τα έχει από 2 μέχρι 10 ευρώ χονδρικά. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι που με "πείραξε"

 

Ψιλοξενερωσα που έγινε κακός χαμός με την χαμηλη τιμή του one s και το πήρε ο κάθε τυχάρπαστος

Δυστυχώς (πιστεύω οτι)  πολλοί το πήραν επειδή είδαν καλή τιμή παιχνιδοκονσολας, οι οποίοι θα ξενερώσουν και θα λένε τι μπιιιπ πήρα και δε μπορώ να παίξω last of us, God of war, death stranding, και λοιπά exclusives του PS4. 

Άλλοι θα διαπιστώσουν μετά την αγορά ότι δε δέχεται Blu-ray και θα λένε το ίδιο. 

Κάποιοι πάλι θα μιλάνε για πληθωρα παιχνιδιών του PS4. 

 

 

Θα γυρίσει μπούμερανγκ στην μικρομαλακη αυτή η κίνηση. 

 

Καλύτερα ήταν θεωρώ ο "κλειστός κύκλος" των xboxαδων να έμενε όπως ήταν. 

 

 

(Μια σκέψη έκανα, δεν θέλω να προσβαλω κανέναν)

 

 

Από την άλλοι πολυ καλά έκαναν και το αγόρασαν όσοι ήξεραν τι πήρανε(βάζω και μένα σε αυτούς) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ο περιορισμός ότι αν έχεις ενεργή XGP ultimate δεν παίρνεις το τρίμηνο άρα οι πολύ παλιοί δεν μπορούν να το πάρουν. Μόνο αν σου έχει λήξει ή δεν έχεις γραφτεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι δεν ειναι για ολους τους παλιους.Εγω που δεν εχω ενεργη συνδρομη παιρνω το 3μηνο.Φιλος που δοκιμασε τωρα, παλιος λογαριασμος οχι ενεργος δεν του δινει το 3μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ είχα βάλει 3μηνη ultimate με 17€ περίπου. Λήγει και μετά από λίγο καιρό βάζω gold με 1€ που ισχύει μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου. Πριν από λίγη ώρα βάζω και την ultimate με 1€ και μου λέει ότι λήγει 16 Μαρτίου του 2020. Περίπου τέτοιες μέρες πέρυσι πήρα την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Να πω κάτι που με "πείραξε"

Ψιλοξενερωσα που έγινε κακός χαμός με την χαμηλη τιμή του one s και το πήρε ο κάθε τυχάρπαστος

Δυστυχώς (πιστεύω οτι)  πολλοί το πήραν επειδή είδαν καλή τιμή παιχνιδοκονσολας, οι οποίοι θα ξενερώσουν και θα λένε τι μπιιιπ πήρα και δε μπορώ να παίξω last of us, God of war, death stranding, και λοιπά exclusives του PS4. 

Άλλοι θα διαπιστώσουν μετά την αγορά ότι δε δέχεται Blu-ray και θα λένε το ίδιο. 

Κάποιοι πάλι θα μιλάνε για πληθωρα παιχνιδιών του PS4. 

Θα γυρίσει μπούμερανγκ στην μικρομαλακη αυτή η κίνηση. 

Καλύτερα ήταν θεωρώ ο "κλειστός κύκλος" των xboxαδων να έμενε όπως ήταν. 

(Μια σκέψη έκανα, δεν θέλω να προσβαλω κανέναν)

Από την άλλοι πολυ καλά έκαναν και το αγόρασαν όσοι ήξεραν τι πήρανε(βάζω και μένα σε αυτούς) 

Το θέμα είναι να συγκεντρωθεί κόσμος στο Game Pass τώρα ώστε στο μέλλον να πουλάει υπηρεσίες και όχι δίσκους.

Με τον ερχομό του Xcloud θα έχει ήδη μια βάση χρηστών και δεν θα τους ψάχνει έναν έναν.

Με την προσφορά των 99 ευρώ σκοπός είναι να πάρουν Game Pass και να μείνουν ευχαριστημένοι. Η δυνατή προσφορά με το 1 ευρώ είναι ενεργή με το δεκαπενθήμερο πας που δίνει η κονσόλα και το μήνα gold πάμε στους 4,5 μήνες χωρίς το μήνα του recurring billing σε περίπτωση που κάποιος αγοράσει και καμιά συνδρομή gold έξτρα.

Η Microsoft προσπαθεί να χτίσει βάση και πολλοί μπήκαν στο τρυπάνι ακόμα και στην Ελλάδα που δεν είναι η αιχμή του δόρατος στις αγορές gaming παγκοσμίως. Αυτό το μοντέλο το λέω μοντέλο Spotify γιατί και αυτό επι χρόνια έδινε τρίμηνο trial τσάμπα με αποτέλεσμα να του πάρει 10 χρόνια να βγει σε κέρδη.

Οποιαδήποτε κίνηση είναι επιπλέον στην αγορά πρέπει να είμαστε υπέρ. Αυτό είναι το νόημα του ανταγωνισμού. Μόνο κερδισμένοι βγαίνουμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...