Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Αν σου κανει 1 μηνας, τρεχει μια προσφορα μεσα απο το store της ms 1 μηνας gold 1 ευρω.

Για ετησιες 6μηνες η 3μηνες ριξε μια ματια στο cdkeys.Παντως καποια φοβερη προσφορα οχι δεν υπαρχει.

με 2 κουβεντες απλες του ειπες του παιδιου και ολα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2019 στις 9:47 ΠΜ, lebron15 είπε

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/3-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc

Αφορά νέους συνδρομητές μόνο ή και τους ήδη υπάρχοντες;

Εγώ είχα πάρει με 2 ευρώ game pass ultimate για 2 μήνες νομίζω. Μου έχει λήξει εδώ και κανένα μήνα. Σήμερα πήρα απο cdkeys την προσφορά που αναφέρεις και μου την πέρασε κανονικά. Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να πάρω και δεύτερη συνδρομή και να έχω 6 μήνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/11/2019 στις 10:39 ΠΜ, sphinxgr είπε

Πήρα την 3μηνη συνδρομή Game Pass Ultimate με το 1€.

Το X BOX X έχει και αυτό δώρο 1 μήνα.

Το X Box το παραλαμβάνω αύριο.

Οι ερωτήσεις μου:

  1. Το 3 μηνο Game Pass Ultimate έχει αρχίσει να τρέχει από την ημερομηνία αγοράς ή μπορώ να το ξεκινήσω όποτε θέλω?
  2. Μπορώ να βάλω τον 1 μήνα τσάμπα του μηχανήματος και μετά να προσθέσω το 3μηνο?

image.png.3d74413c76f8cc0d5fae1a77fae757fc.png

 

Στις 27/11/2019 στις 3:02 ΜΜ, Choutas είπε

Ναι μπορείς να βάλεις τον ένα μήνα τσάμπα του Gold και μετά από πάνω τρεις μήνες Ultimate για 1 ευρώ.

Θα γίνει μετατροπή και θα έχεις 4 μήνες συνολικά συνδρομή ultimate ως νέος συνδρομητής το θέμα είναι θέλεις να στακάρεις 2 χρόνια gold να πετάξεις και πάνω στο κεφάλι και την τρίμηνη να έχεις για 27 μήνες ultimate; Στη θέση αυτό θα έκανα.

Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για βάλω πρώτα τον ένα μήνα τσάμπα του gold?

Το Ultimate που έχω πάρει, τρέχει κανονικά από την ημερομηνία αγοράς ή θέλει με κάποιο τρόπο ενεργοποίηση?

Αν πάρω την Gold πως την βάζω απο πάνω απο τις άλλες?

 

Στις 28/11/2019 στις 9:47 ΠΜ, lebron15 είπε

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/3-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc

Αφορά νέους συνδρομητές μόνο ή και τους ήδη υπάρχοντες;

 

Στις 28/11/2019 στις 10:20 ΠΜ, leo066 είπε

Είναι trial, αν έχεις ξαναβάλει την ίδια δεν δέχεται ξανά

Η τρίμηνη ultimate μπορεί να συνδυαστεί με την 3μήνη ultimate με το 1€ που τρέχει?! Πως?!

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου έχεις πάρει έστω και μια φορά ultimate, δε γίνεται αυτο με το gold.

Also, it's worth noting that any Xbox Live Gold subscriptions you try to add to your account after joining Game Pass Ultimate will be converted at the following ratios:

    1 month Gold = 20 days Ultimate (3:2)
    3 months Gold = 2 months Ultimate (3:2)
    12 months Gold = 4 months Ultimate (3:1)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fouskos είπε

Εγώ είχα πάρει με 2 ευρώ game pass ultimate για 2 μήνες νομίζω. Μου έχει λήξει εδώ και κανένα μήνα. Σήμερα πήρα απο cdkeys την προσφορά που αναφέρεις και μου την πέρασε κανονικά. Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να πάρω και δεύτερη συνδρομή και να έχω 6 μήνες?

Όχι, δεν δουλεύει δεύτερη στον ίδιο λογαριασμό

2 ώρες πριν, fouskos είπε

Εγώ είχα πάρει με 2 ευρώ game pass ultimate για 2 μήνες νομίζω. Μου έχει λήξει εδώ και κανένα μήνα. Σήμερα πήρα απο cdkeys την προσφορά που αναφέρεις και μου την πέρασε κανονικά. Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να πάρω και δεύτερη συνδρομή και να έχω 6 μήνες?

Όχι, δεν δουλεύει δεύτερη στον ίδιο λογαριασμό

2 ώρες πριν, fouskos είπε

Εγώ είχα πάρει με 2 ευρώ game pass ultimate για 2 μήνες νομίζω. Μου έχει λήξει εδώ και κανένα μήνα. Σήμερα πήρα απο cdkeys την προσφορά που αναφέρεις και μου την πέρασε κανονικά. Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να πάρω και δεύτερη συνδρομή και να έχω 6 μήνες?

Όχι, δεν δουλεύει δεύτερη στον ίδιο λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω περάσει την συνδρομή gold και game pass που έρχονταν μαζί με την κονσόλα, στο προφίλ μου δείχνει κανονικά και τις 2 υπηρεσίες ενεργοποιημένες στο my games&apps. 

Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι σε μια αγορά που πάω να κάνω σε ένα παιχνίδι το οποίο με την έκπτωση το έχει 11.99€ και με το -10% που σου δίνει το gold φθάνει στα 9.99€. Έλα όμως που όταν πατάω στο market place το πάνω κουμπί να πάρω την τιμή με το xbox live gold με πάει στην καρτέλα για να κάνω join στην υπηρεσία αντί να με πάει κατευθείαν να πληρώσω για το παιχνίδι. Γιατί έτσι? 

Σαν να βλέπει δηλαδή ότι δεν έχω ενεργή την υπηρεσία xbox live gold, wtf?

 

Edit: Μάλλον είχε λήξει και δεν το κατάλαβα, δεν ήταν 30 μέρες το gold σε σχέση με το pass αλλά 14.

Ένα άλλο θέμα που βλέπω είναι όταν βάζω ένα παιχνίδι στο καλάθι και πάω να το ανοίξω (το καλαθι) σκάει και πετάει error code: 0x00000194 , έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

 

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, d_gkal είπε

Λέω να αγοράσω τα ac unity και overcooked από cdkeys. 

Σύνολο κάτω από 2 ευρώ

Αξίζουν σα παιχνιδια;

Το overcooked δεν το έχω παίξει ακόμη, παρότι το έχω, θα το ξεκινήσω με την οικογένεια, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. 

Το unity, πολύ ωραία ιστορία αλλά κακογραμμένο. Αν δεν  εκνευρίζεσαι εύκολα, αξίζει να του δώσεις μια ευκαιρία. 

Εμένα μου άρεσε αλλά είμαι υπομονετικός. 😂

Επεξ/σία από Scorpio_21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα παραγγελία το γνωστό πλέον Xbox One S All Digital από παρόρμηση αλλά δεν είμαι σίγουρος αν μου κάνει. Στο σπίτι δεν υπάρχει τηλεόραση, μόνο desktop και το monitor του το οποίο δεν έχει ενσωματωμένα ηχεία. Τα ηχεία του υπολογιστή είναι κάποια creative 5.1. Πώς μπορώ να συνδέσω το xbox ώστε να έχω και ήχο;

Για το παλιό μου Xbox 360 υπήρχε καλώδιο/αντάπτορας το οποίο έβγαζε σε 2 καλώδια μαύρο/κόκκινο. Αυτά τα 2 τα έκανα 1 με ανταπτοράκι που έβγαζε σε 3.5mm Jack το οποίο το κάρφωνα στην κάρτα ήχου του pc ως line in. Έτσι είχα ήχο κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, πήρα και εγώ την digital only κονσόλα στα 99€.

Ξέρει κανείς που πουλάνε φθηνά την ετήσια συνδρομή xbox live Gold ώστε να την συνδιασω με την 1€/3 μήνες game pass ultimate και να πάω στους 15 μήνες;

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιήσει μέσω VPN συνδρομή στο xbox live gold από Brazil?

Ισχύει ακόμα η προσφορά όπου σου προσθέτει 1 μήνα δώρο live αν ενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση της υπηρεσίας;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kpapageo1 είπε

Καλησπέρα, έκανα παραγγελία το γνωστό πλέον Xbox One S All Digital από παρόρμηση αλλά δεν είμαι σίγουρος αν μου κάνει. Στο σπίτι δεν υπάρχει τηλεόραση, μόνο desktop και το monitor του το οποίο δεν έχει ενσωματωμένα ηχεία. Τα ηχεία του υπολογιστή είναι κάποια creative 5.1. Πώς μπορώ να συνδέσω το xbox ώστε να έχω και ήχο;

Για το παλιό μου Xbox 360 υπήρχε καλώδιο/αντάπτορας το οποίο έβγαζε σε 2 καλώδια μαύρο/κόκκινο. Αυτά τα 2 τα έκανα 1 με ανταπτοράκι που έβγαζε σε 3.5mm Jack το οποίο το κάρφωνα στην κάρτα ήχου του pc ως line in. Έτσι είχα ήχο κανονικά.

Το monitor έχει hdmi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...