Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, xristos_2011 είπε

Την καλησπέρα μου σε όλους 

Μια ερώτηση για τους κατόχους του X

Έχει hdmi 2.1? 

Ευχαριστώ πολύ 

7 ώρες πριν, xristos_2011 είπε

Σε ευχαριστώ που τουλάχιστον μπήκες στον κόπο να κάνεις όλο αυτή την φασαρία για να  μου δείξεις πως ψάχνω 

όπως θα έχεις δει και εσύ αναφέρει παντού

These features will be coming in an upcoming firmware update to the console and will require compatible TVs for the same.

αυτό ρωτάω όμως έχει γίνει το update ???

https://www.forbes.com/sites/kevinmurnane/2019/01/06/xbox-added-next-gen-technology-to-the-one-x-early-last-year-and-few-noticed/#4274e5a03c8a

Η θύρα είναι πλέον 2.1, εξού και υποστήριξη VRR και ALLM.
Κανονικά, χρειάζεται τόσο software όσο και hardware για να περάσεις σε ένα νέο πρότυπο, πάραυτα, το Xbox One X ήταν εξ' αρχής φτιαχμένο με το HDMI 2.1 στο μυαλό, απλά η έγκριση από τον αρμόδιο φορέα καθυστέρησε.
Να σημειωθεί βέβαια πως δεν είναι full-fledged HDMI 2.1, αλλά πρακτικά μία ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ 2.0 θύρα, η οποίο μπορεί να υποστηρίξει μέρος των τεχνολογιών της επόμενης γενιάς, απλά σε μια πιο limited εκδοχή τους.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή ψάχνω το one x, ποια είναι η τιμή που έχει παίξει χαμηλότερα ιστορικά; Τα 378 που το δίνουν τώρα είναι καλή τιμή; Εμένα μου φαίνεται τσιμπημένη, χωρίς όμως να έχω παρακολουθήσει σε βάθος χρόνου τις τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, lebron15 είπε

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/3-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc

Αφορά νέους συνδρομητές μόνο ή και τους ήδη υπάρχοντες;

Είναι trial, αν έχεις ξαναβάλει την ίδια δεν δέχεται ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, telis είπε

Επειδή ψάχνω το one x, ποια είναι η τιμή που έχει παίξει χαμηλότερα ιστορικά; Τα 378 που το δίνουν τώρα είναι καλή τιμή; Εμένα μου φαίνεται τσιμπημένη, χωρίς όμως να έχω παρακολουθήσει σε βάθος χρόνου τις τιμές. 

Εαν το αγορασεις με καρτα της Eurobank απο το Γερμανο θα εχεις εμμεση επιστροφη του 15% της αξιας της αγορας στην καρτα σου. Ψαξε το, γιατι καπου στα 325 βγαινει με αυτο τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, leo066 είπε

Είναι trial, αν έχεις ξαναβάλει την ίδια δεν δέχεται ξανά

Αν ισχυει αυτο κακως που δεν το αναφερει το cdkeys.Συνηθως με κοκκινα γραματα αναφερει τους περιορισμους.Εδω δεν γραφει τιποτα.Αλλα να μην παρω τον φιλο στο λαιμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Αν ισχυει αυτο κακως που δεν το αναφερει το cdkeys.Συνηθως με κοκκινα γραματα αναφερει τους περιορισμους.Εδω δεν γραφει τιποτα.Αλλα να μην παρω τον φιλο στο λαιμο μου.

Ναι, δεν το αναφέρει. Αν διαβάσεις στα reviews θα δεις ότι αναφέρεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, leo066 είπε

Είναι trial, αν έχεις ξαναβάλει την ίδια δεν δέχεται ξανά

Εννοείς ultimate game pass γενικά ή συγκεκριμένα τρίμηνη; Εγώ έχω UGP μέχρι το Δεκέμβριο του 2020 και έλεγα να στακάρω κάνα τρίμηνο. Δεν κάνει για μένα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, telis είπε

Επειδή ψάχνω το one x, ποια είναι η τιμή που έχει παίξει χαμηλότερα ιστορικά; Τα 378 που το δίνουν τώρα είναι καλή τιμή; Εμένα μου φαίνεται τσιμπημένη, χωρίς όμως να έχω παρακολουθήσει σε βάθος χρόνου τις τιμές. 

https://www.skroutz.gr/s/17705197/Microsoft-Xbox-One-X-1TB-Xbox-One-X-1TB-Tom-Clancy-s-The-Division-2.html

355 έχει, σύν έναν τίτλο που αν δεν σε ενδιαφέρει το πουλάς εδώ και αφαιρείς τη διαφορά από την τιμή που πλήρωσες.
Στα 355 κονσόλα που βγάζει όντως 4K θεωρώ πως είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, argipen είπε

https://www.skroutz.gr/s/17705197/Microsoft-Xbox-One-X-1TB-Xbox-One-X-1TB-Tom-Clancy-s-The-Division-2.html

355 έχει, σύν έναν τίτλο που αν δεν σε ενδιαφέρει το πουλάς εδώ και αφαιρείς τη διαφορά από την τιμή που πλήρωσες.
Στα 355 κονσόλα που βγάζει όντως 4K θεωρώ πως είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ!

Ευχαριστώ. Δυστυχώς λέει μη διαθέσιμο, αλλά κατάλαβα ότι γενικά αυτές οι τιμές είναι καλές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Ευχαριστώ. Δυστυχώς λέει μη διαθέσιμο, αλλά κατάλαβα ότι γενικά αυτές οι τιμές είναι καλές 

Αν έχεις eurobank επιστροφή κάρτα, το παίρνεις με 322€

https://www.germanos.gr/product/xbox-one-x-1tb-tom-clancys-the-division-2/20380428/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...