Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μπερδευτεί λίγο. 

Αν αγοράσω το Ultimate πακέτο:

  1. Τα τσάμπα παιχνίδια που θα κατεβάζω, αν διακόψω τη συνδρομή για κάποιους μήνες και μετά την αρχίσω ξανά, τα χάνω? Αν τα διαγράψω απο το δίσκο μου, μετά μπορώ να τα βάλω παλι σε λιγους μήνες - αν έχω ultimate ενεργο?
  2. Αν αγοράσω κατευθείαν τη συνδρομή σε δολάρια απο το επίσημο site, υπάρχει περίπτωση να μην ισχύει για Ελλάδα?
  3. Αν αγοράσω παιχνίδια με έξτρα εκπτωση λόγω ultimate, αν διακόψω το ultimate κάποια στιγμή, τα χάνω?
  4. Γενικά ποια τιμή για ultimate θεωρείται καλή?

image.png.6ba220910f4574d41fa8e68b2a673400.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν Ελληνοσφίγγαρε έχουμε και λέμε: 

1) Τα τσάμπα παιχνίδια που κατεβάζεις μένουν στον σκληρό δίσκο όταν λήξει η συνδρομή σου και μπορείς να τα παίζεις όσο είναι ενεργή. Επειδή όμως το gamepass ανανεώνεται κάθε μήνα μπορεί κάποια από τα παιχνίδια που έχεις κατεβάσει να βγει από την λίστα του gamepass λόγω δικαιωμάτων. Σε διάφορα sites που αφορά το Xbox όπως το trueachievements.com ενημερώνει νωρίτερα τα παιχνίδια που ενδέχεται να βγουν από το gamepass.

2) Το gamepass υποστηρίζεται στην Ελλάδα, οπότε μπορείς να εκμεταλλευτείς την προσφορά και με ένα δολλάριο να πάρεις το τρίμηνο. Μπορείς όμως να το κάνεις απευθείας από Ελλάδα με 1 ευρώ.

3) Από την στιγμή που τα αγοράζεις, τα κρατάς στον λογαριασμό σου έχεις δεν έχεις gamepass.

4) Δεν υπάρχει κάποιο όφελος στο ultimate game pass από χώρα σε χώρα. 15 δολλάρια έχει στην Αμερική και 13 στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις καλύτερη τιμή σε διάφορα κλειδάδικα από αυτό το site https://www.allkeyshop.com/blog/. Προς το παρόν επωφελήσου από την Ultimate game pass τρίμηνη συνδρομή με 1 ευρώ/δολλάριο και αργότερα την μηνιαία με 1 ευρώ/δολλαριο αντίστοιχα. Τέλος, μπορείς να βάλεις και σκέτο gamepass πάλι με 1 ευρώ/δολλάριο σαν τιμή γνωριμίας.

Υ.Γ. Μην ξεχάσεις όταν βάλεις ultimate gamepass να κατεβάσεις και τα games with gold παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα η MS (2 one & 2 360 ή OG Xbox)

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ren_of_Heavens είπε

Λοιπόν Ελληνοσφίγγαρε έχουμε και λέμε: 

1) Τα τσάμπα παιχνίδια που κατεβάζεις μένουν στον σκληρό δίσκο όταν λήξει η συνδρομή σου και μπορείς να τα παίζεις όσο είναι ενεργή. Επειδή όμως το gamepass ανανεώνεται κάθε μήνα μπορεί κάποια από τα παιχνίδια που έχεις κατεβάσει να βγει από την λίστα του gamepass λόγω δικαιωμάτων. Σε διάφορα sites που αφορά το Xbox όπως το trueachievements.com ενημερώνει νωρίτερα τα παιχνίδια που ενδέχεται να βγουν από το gamepass.

2) Το gamepass υποστηρίζεται στην Ελλάδα, οπότε μπορείς να εκμεταλλευτείς την προσφορά και με ένα δολλάριο να πάρεις το τρίμηνο. Μπορείς όμως να το κάνεις απευθείας από Ελλάδα με 1 ευρώ.

3) Από την στιγμή που τα αγοράζεις, τα κρατάς στον λογαριασμό σου έχεις δεν έχεις gamepass.

4) Δεν υπάρχει κάποιο όφελος στο ultimate game pass από χώρα σε χώρα. 15 δολλάρια έχει στην Αμερική και 13 στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις καλύτερη τιμή σε διάφορα κλειδάδικα από αυτό το site https://www.allkeyshop.com/blog/. Προς το παρόν επωφελήσου από την Ultimate game pass τρίμηνη συνδρομή με 1 ευρώ/δολλάριο και αργότερα την μηνιαία με 1 ευρώ/δολλαριο αντίστοιχα. Τέλος, μπορείς να βάλεις και σκέτο gamepass πάλι με 1 ευρώ/δολλάριο σαν τιμή γνωριμίας.

Σε ευχαριστώ!!! Ήσουν κατατοπιστικότατος! 

Πήρα το 3μηνο με 1€. Το μηνιαίο Ultimate με 1€ που αναφέρεις, που το βρίσκω?!!

Ευχαριστώ και πάλι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Σε ευχαριστώ!!! Ήσουν κατατοπιστικότατος! 

Πήρα το 3μηνο με 1€. Το μηνιαίο Ultimate με 1€ που αναφέρεις, που το βρίσκω?!!

Ευχαριστώ και πάλι!

α ν μπει καποια στιγμη προσφορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, Ren_of_Heavens said:

1) Τα τσάμπα παιχνίδια που κατεβάζεις μένουν στον σκληρό δίσκο όταν λήξει η συνδρομή σου και μπορείς να τα παίζεις όσο είναι ενεργή. Επειδή όμως το gamepass ανανεώνεται κάθε μήνα μπορεί κάποια από τα παιχνίδια που έχεις κατεβάσει να βγει από την λίστα του gamepass λόγω δικαιωμάτων. Σε διάφορα sites που αφορά το Xbox όπως το trueachievements.com ενημερώνει νωρίτερα τα παιχνίδια που ενδέχεται να βγουν από το gamepass.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν έχω κατεβάσει ένα game από το Pass και μετά βγει από τη λίστα, μπορώ να το παίζω όσο το έχω installed ή παίζει κόμπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν έχω κατεβάσει ένα game από το Pass και μετά βγει από τη λίστα, μπορώ να το παίζω όσο το έχω installed ή παίζει κόμπλα;

νομιζω οχι μαν τον πινεις κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν έχω κατεβάσει ένα game από το Pass και μετά βγει από τη λίστα, μπορώ να το παίζω όσο το έχω installed ή παίζει κόμπλα;

Δεν παίζουν όχι.

Το ίδιο και με το Free Play Days.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostiger είπε

Must...not..buy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Choutas είπε

Ναι μαύρο η πλέμπα προσωποποιημένη.

Kαι σε τρωει το χερι σου να τα σκασεις στο Τζεφ τωρα. Εγω το εβαλα για οσους δεν εχουν κονσολα. Ηταν αγαθες οι προθεσεις μου.😂😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Σε ευχαριστώ!!! Ήσουν κατατοπιστικότατος! 

Πήρα το 3μηνο με 1€. Το μηνιαίο Ultimate με 1€ που αναφέρεις, που το βρίσκω?!!

Ευχαριστώ και πάλι!

Δεν το βρίσκεις, από την στιγμή που πήρες την προσφορά και να μπει ξανά με 1 ευρώ δεν θα μπορείς να το πάρεις στον ίδιο λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...