Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, barman_ είπε

Μόλις μου ήρθε η ειδοποίηση ότι μπήκα στο xcloud. Το βραδάκι θα πέσει δοκιμή 

Τα κατάφερες; 

Εγώ κατέβασα το apk εκτός store γιατί δε με άφηνε λόγω χώρας. 

Κατέβασα και το insider στο xbox one αλλά δεν κατάφερα να παίξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας ευχαριστώ όλους, πραγματικά

Θεωρώ πως θα ξεκινήσω με forza & fifa για τον μεγάλο και ένα platform στυλ Sonik για να το πιάνει στα χέρια της και η μικρή.

@CallMeRp

δεν το ήξερα για τον δίσκο, άρα καλύτερα αν βρω bundle με δύο χειριστήρια (fifa) και όχι το 1tb.

Επειδή θα είναι πολύ περιορισμένη η χρήση μάλλον δεν θα χρειαστούν λοιπές υπηρεσίες ακόμα , γιατί θα καούμε...

@vali

να φανταστώ πως στο gold βλέπουν μόνο τους xbox φίλους (δεν υπάρχουν) ή και του ps4 (χαμός)???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Τα κατάφερες; 

Εγώ κατέβασα το apk εκτός store γιατί δε με άφηνε λόγω χώρας. 

Κατέβασα και το insider στο xbox one αλλά δεν κατάφερα να παίξω. 

Και εγώ μια από τα ίδια. Με VPN βλέπω τα παιχνίδια στο xcloud αλλά το console streaming, που κατά βάση με ενδιαφέρει,  δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω.  Εγκατέστησα στο xbox το insider's hub, έκανα εγγραφή, ο ολοκλήρωσα και κάποια surveys και quests και πάλι τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, d_gkal είπε

Χτυπά το! 

Μη σε φοβίζει η ψηφιακή μορφή παιχνιδιών. 

Επίσης ίδια ταχύτητα έχω στο ίντερνετ. Βάζω όσα παιχνίδια θέλω να κατέβουν και σε 3-4 ημέρες τα έχω στο δίσκο. Εννοείται δε κλείνω την κονσόλα

Υπάρχει και το instant on που στην ουσία βάζεις τη κονσόλα σε standby mode και κατεβάζεις τα παιχνίδια χωρίς να χρειάζεται να ειναι ανοιχτη όλη η κονσόλα πάρα μόνο τα απαραίτητα. 

1 ώρα πριν, vali είπε

Πιστεύω ότι το alldigital θα σε καλύψει, ένα χρόνο πριν αγόρασα την κονσόλα και δεν έχω βάλει μέσα ούτε δισκάκι. Παρόλο που πήρα και έξτρα χειριστήριο, δεν βλέπω ποτέ τα παιδιά να παίζουν μαζί, προτιμούν να παίζουν ακόμη και το fifa ο καθένας ξεχωριστά (δεν μαλώνουν μεταξύ τους). Παιχνίδια σε προσφορά βγαίνουν συχνά, αλλά πιστεύω μόνο μια συνδρομή στο gamepass θα σε καλύψει και δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις ποτέ παιχνίδι. Επίσης αν τους αρέσει το fifa με μια συνδρομή στο ea access (20 ευρώ ετησίως) θα μπορούν να παίζουν αρκετά παιχνίδια της ea χωρίς επιπλέον χρέωση. Επίσης αν όχι αμέσως μετά την αγορά της κονσόλας, σίγουρα σε λίγο καιρό τα παιδιά θα θέλουν να παίζουν online με τους φίλους τους, οπότε και μια συνδρομή στο gold σίγουρα θα την κάνεις. Βγαίνουν συχνά προσφορές σε συνδρομές, τόσο στο Microsoft store όσο και στο cdkeys. Θα πληρώνεις λιγότερα το έτος απ'ότι αν αγόραζες 3 πρωτοκλασάτα παιχνίδια και το καλύτερο είναι ότι το gamepass σίγουρα θα στα προσφέρει και αυτά τα πρωτοκλασάτα παιχνίδια και πολλά περισσότερα.

Μα και να ήθελες να βάλεις δισκάκι απλά δεν μπορείς γι αυτό και λέγεται all digital

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostanen είπε

πολύ σωστή η παρατήρηση σου, και χαίρομαι που την λαμβάνω σε ένα τεχνολογικό φόρουμ, αλλά...

Με τους επαγγελματίες του χώρου να δηλώνουν πως τα εξωσχολικά ΔΕΝ είναι η σωστή λύση γιατί στο τέλος καταλήγουν να γίνονται εις βάρος των παιδιών τόσο γιατί οι γονείς νοιάζονται πως θα τα διώξουν από το σπίτι, όσο ότι μπήκαν στην ζωή μας για να συντηρηθεί επαγγελματικά το σύστημα, σου δηλώνω πως τα παιδιά μου απασχολούνται σε 2 (το μικρό) και σε 3 (το μεγάλο) εξωσχολικά αντίστοιχα. Επομένως that's enough δεν σκοπεύω να τα κάνω "περιφερόμενους Ιουδαίους".

Επιπλέον , πάντα για το 10χρονο αναφέρομαι, αποτελεί 1 από τα 3 τελευταία παιδιά της τάξης του που είναι χωρίς παιχνιδομηχανή, δυστυχώς από κάθε έννοια...

Όπως καταλαβαίνεις υπάρχουν στιγμές που αναγκαστικά δεν μπορεί να παρακολουθεί τις συνομιλίες των φίλων του, καθώς και πλέον τα παιδιά επιλέγουν να βρεθούν στα σπίτια που τους παρέχουν και το gaming. Σιγά σιγά τίθεται θέμα κοινωνικοποίησης...

Βέβαια για να τονίσω το σωστό της άποψης σου, σε οποιαδήποτε αγορά , τον έλεγχο τον έχει πάντα ο κηδεμόνας και μια παιχνιδομηχανή δεν αποβλακώνει το παιδί. Δεν σκοπεύω να χάσω τον έλεγχο , αλλά να προσδώσω έννοια επιβράβευσης. Άλλωστε χωρίς τα controllers δεν είναι άχρηστο??? 😈

Αρκετά με το off topic, οι συμβουλές σας δεκτές τόσο εντός όσο και εκτός των ερωτήσεων μου.

Αδερφέ θα σε δώσω το κινητό της γυναίκας να τα πεις σε αυτή καλύτερα.😅

 

Άποψη μου, μην πας σε μόνο digital. Αυτή την βδομάδα θα παίξουν προσφορές καλές. Δεν αξίζει για 20 ευρώ να μην έχεις κάτι που μπορεί να το χρειαστείς κάποια στιγμή. Καλύτερα να υπάρχει και ας μην το δουλέψεις τελικά ποτέ.

Επίσης, σκέψου και PS4 . Ειδικά αν οι φίλοι των παιδιών παίζουν εκεί, πέρα από την μακράν καλύτερη βιβλιοθήκη. Αλλιώς θα φάει μπουλίνγκ, να ξες! Εμείς έτσι κάναμε σε όσους είχαν Ν64 (ενώ παράλληλα τους πρηζαμε να πάμε σπίτι τους να παίξουμε Μάριο καρτ και Goldeneye). 😂

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να πω κάτι χαζό για το all-digital: την κονσόλα προσωπικά την χρησιμοποιώ για να βάζω κανά δισκάκι με animations που και που ή με κανά βίντεο βάπτισης κλπ. Δεν έχω άλλο τρόπο να παίξω διασκάκια, ούτε στο PC μου έχω optical drive, ούτε στο laptop μου. 

Είμαι μόνο εγώ σε αυτή τη φάση; Όλοι οι υπόλοιποι έχετε optical drive σε άλλες συσκευές και καλύπτεστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Το gamepass ειναι μια συνδρομητικη υπηρεσια που περιεχει 100 + τιτλους παιχνιδιων να παιξεις.Οσο θα ισχυει η συνδρομη σου θα παιζεις τα παιχνιδια που εχεις κατεβασει.

Ισως καποια παιχνιδια σε φυσικη μορφη να μην τα βρισκεις στο store.

Ριξε μια ματια στις αγγελιες.Καποιοι πουλανε σφραγισμενα s one στα 160-170 ευρω.

πως το βρισκω αυτο το πασσ φιλε με ενδιαφερει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να πω κάτι χαζό για το all-digital: την κονσόλα προσωπικά την χρησιμοποιώ για να βάζω κανά δισκάκι με animations που και που ή με κανά βίντεο βάπτισης κλπ. Δεν έχω άλλο τρόπο να παίξω διασκάκια, ούτε στο PC μου έχω optical drive, ούτε στο laptop μου. 

Είμαι μόνο εγώ σε αυτή τη φάση; Όλοι οι υπόλοιποι έχετε optical drive σε άλλες συσκευές και καλύπτεστε;

Κάπως έτσι είμαι και εγώ. Βέβαια έχω και καβατζα ένα εξωτερικό Blu-ray burner για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, postfire είπε

πως το βρισκω αυτο το πασσ φιλε με ενδιαφερει!!

Αγοράζεις συνδρομές μέσα από την κονσόλα είτε από κάποιο κλειδάδικο και περνάς τον κωδικό στην κονσόλα. Έχει ανά μήνα, 3 μήνες, 6 κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, Mhlogiatros said:

Στα pc και στο Omen laptop οχι .Αλλα στις κονσολες θελω να υπαρχει blu ray και ας βαζω ταινια πολυ σπανια .

Καλά κι εγώ οικογενειακά blu-rays βάζω ή κανένα παιδικό για τα παιδιά, ως εκεί.

Αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να υπάρχει ένας τρόπος να παίζεις δισκάκια στο σπίτι. Κι εγώ που είμαι digital-fag με τα μπούνια θα κοιτούσα για digital-only κονσόλα μόνο αν είχα και μια δεύτερη για να παίζω δισκάκια. Και επειδή ο media player του PS4 είναι λίγο για τα μπάζα, θα ήθελα το X1 μου να παίζει δισκάκια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.windowscentral.com/so-why-doesnt-xbox-one-use-bluetooth-anyway

Και ενα ακομα. Προς εξομαλυνση οι σχεσεις των 2 εταιρειων, αν υποθεσουμε οτι διαταραχθηκαν και ποτε..

https://wccftech.com/remedy-is-extremely-happy-to-be-working-with-microsoft-again-on-crossfirex/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2019 στις 12:01 ΜΜ, CallMeRp είπε

Ερωτηση

Με επιασε μια φαγουρα να ξεκινησω το gta iv ,που ουδεποτε το τερματισα.Στο store tou xbox παιζει στα 20 ντολαρς.Ξερει κανεις που αλλου να κοιταξω ή δεν παιζει πιο κατω;

Κοιαξα cdkeys ,instantgaming ,τιποτα.

Το χτύπησα χθες στα 8κατι 😁

Οκ τα γραφικά αναμενόμενα.Ποτε δεν το τερμάτισα οπότε βρουυυυμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...