Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παιχνίδια που έχουν εγκατασταθεί σε μία κονσόλα, υπάρχει τρόπος να τρέξουν σε άλλη με άλλον λογαριασμό; 

Απ' όσο είδα το μόνο που μπορεί κανείς είναι απλά να μπει στον πρώτο λογαριασμό με τα παιχνίδια από την δεύτερη κονσόλα. Τίποτε άλλο. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aggelos_ είπε

Τα παιχνίδια που έχουν εγκατασταθεί σε μία κονσόλα, υπάρχει τρόπος να τρέξουν σε άλλη με άλλον λογαριασμό; 

Απ' όσο είδα το μόνο που μπορεί κανείς είναι απλά να μπει στον πρώτο λογαριασμό με τα παιχνίδια από την δεύτερη κονσόλα. Τίποτε άλλο. 

Γινεται. Family sharing...

Εχει γραφτει πολλακις, ριξε μια αναζητηση δεν ειναι τπτ δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CallMeRp είπε

Δυναμιτης το 1ο...

Φοβερο campaign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kostiger είπε

Δυναμιτης το 1ο...

Φοβερο campaign.

για τα αλλα τι αποψη εχεις φιλε μου;

Σκεφτομαι να αγορασω και το ufc 3 για multiplayer split screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CallMeRp είπε

για τα αλλα τι αποψη εχεις φιλε μου;

Σκεφτομαι να αγορασω και το ufc 3 για multiplayer split screen.

Το Division 2 με παρεα θα ειναι καλο. Το ιδιο και περισσοτερο και το Youngblood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Γινεται. Family sharing...

Εχει γραφτει πολλακις, ριξε μια αναζητηση δεν ειναι τπτ δυσκολο.

Εδώ λέει να κάνω home console όχι την κονσόλα που έχει τα παιχνίδια, αλλά την άλλη! 

Αυτό είναι το κόλπο; 

  • Add them to your family account first, and set them up for it.
  • Remove your console as  My home Xbox
  • Next, make your kids console as your My home Xbox. This makes sure they get all the benefits of your account, and you still have all the control.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aggelos_ είπε

Εδώ λέει να κάνω home console όχι την κονσόλα που έχει τα παιχνίδια, αλλά την άλλη! 

Αυτό είναι το κόλπο; 

  • Add them to your family account first, and set them up for it.
  • Remove your console as  My home Xbox
  • Next, make your kids console as your My home Xbox. This makes sure they get all the benefits of your account, and you still have all the control.

Ω ναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την προσφορά πως θα την πάρουμε;

Με region Ελλάδα δεν την εμφανίζει και όταν το γυρνάς σε Uk ή σε Usa την εμφανίζει αλλά δεν προχωράει στην ολοκλήρωση.

Το δοκίμασα στο Discord Nitro και μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν είναι για το λογαριασμό μου, τον δωρεάν ένα μήνα της EA δεν δοκίμασα να τον πάρω.

https://www.hotukdeals.com/deals/1-month-of-ea-access-3-months-of-discord-nitro-and-6-months-of-spotify-premium-for-xbox-game-pass-ultimate-members-3331625?fbclid=IwAR2KB8XOt1p51e-WPJqs_Gk6-YGo9L-dAafV1MBs6TFY4-9Hxq7Egtnbk4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Ω ναι..

Το κατάφερα εν μέρει.

Η άλλη κονσόλα που έχει τα παιχνίδια αποσυνδέεται απ' τον λογαριασμό. Δεν γίνεται να είναι και οι δύο ταυτόχρονα on. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Titanfall 2 (Από τα καλύτερα shooters της γενιάς. Γενικά η Respawn το έχει ρε παιδί μου (βλ. Apex: Legends, και Star Wars - Jedi: Fallen Order))
Wolfenstein: Youngblood (Φοβερό standalone, expansion, spin-off, αν και κατακρίθηκε αρκετά για τα αρχικά του bugs. Θεωρώ πως το gunplay, τα γενικότερο feeling και το "non-linear-artiy" των αποστολών το εξιλέωσαν)
Redeemer (Δεν το έχω παίξει, ακόμη)
Borderlands 3 (Αν σου αρέσουν τα loot'em - shot'em, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου αρέσει το παιχνίδι. Έχω άπειρες ώρες σε όλο το franchise. Αξίζει!)
Division 2 (Όπως και με το πρώτο, θα το πιάσω ΠΟΛΥ μετά, μόνο για την ιστορία. Είμαι more of a Destity kind of guy. Πάραυτα, με τα παιδιά από το site που είχα μιλήσει (δεν θυμάμαι αν είχαμε γράψει και review, βίντεο παρουσίαση είχαμε σίγουρα), είναι hand's down καλύτερο από το πρώτο)
Narcos: Rise of the Cartels ("Εργάζομαι" στη βιομηχανία, και ομολογώ πως δεν είχα ιδέα πως υπάρχει παιχνίδι που βασίζεται αριτιστικά στη σειρά του Netflix. Δεν το έχω παίξει, δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ).
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint (Το προηγούμενο κεφάλαιο της σειράς (βλ. Wildlands), ήταν καλύτερο. ΑΛΛΑ! Η Ubisoft παραδέχτηκε τα λάθη της, πήγε όλες τις ημ/νίες για τις επερχόμενες κυκλοφορίες της προς τα πίσω (βλ. Watch Dogs 3, Quarantine, κ.λπ), με σκοπό να τους δώσει περισσότερο χρόνο ανάπτυξης, αλλά και να βελτιώσει το εν λόγω παιχνίδι. Δεν είναι κακό ως game, απλά εγώ αν δεν το είχα, θα περίμενα κάποιο major overhaul και μετά θα το αγόρασα)
GreedFall (Χτύπα το, αξίζει! Γενικά στήριζε πιο "ανεξάρτητες" προσπάθειες αν μπορείς και το αξίζουν)
WRC 8 (
Δεν παίζω τίποτα από αγωνιστικά, αν ο τίτλος δεν ξεκινά από Forza και δεν τελειώνει είτε σε Horizon, είτε σε Motorsport. Καλό δείχνει πάντως)

Επεξ/σία από argipen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...