Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostiger είπε

 

Μας έχεις μπερδέψει τελείως. Νόμιζα Κολιάτσου ήσουν... 

Με τον άλλον από το Dubai πιο εύκολα συνεννοούμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ET4000 είπε

Μας έχεις μπερδέψει τελείως. Νόμιζα Κολιάτσου ήσουν... 

Με τον άλλον από το Dubai πιο εύκολα συνεννοούμαι...

Τι σου κανει εντυπωση. Δεν είναι παιξε γέλασε αυτά τα υπερατλαντικά ταξίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αλλάξω σκληρό σ ενα μεταχειρισμένο One που έχω. Η διαδικασία ειναι απλή να φανταστώ? Ανοίγω βγάζω τον παλιό και βάζω τον καινούργιο? Γτ βλέπω με clone programs και με πιάνει μια σκοτοδινη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostiger είπε

Τι σου κανει εντυπωση. Δεν είναι παιξε γέλασε αυτά τα υπερατλαντικά ταξίδια. 

Έχασες το γέλιο με τις αντιδράσεις του Χάρη.

Μιλάμε για WTF φάση.

Next time χαχαχα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί μία δεύτερη κονσόλα ή ένας δεύτερος λογαριασμός (στον ίδιο χώρο βρίσκονται και οι δύο), να παίζει τα παιχνίδια της πρώτης; Και πως; 

Στο σάιτ της ΜΣ δεν βρίσκω κάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Arikado είπε

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αλλάξω σκληρό σ ενα μεταχειρισμένο One που έχω. Η διαδικασία ειναι απλή να φανταστώ? Ανοίγω βγάζω τον παλιό και βάζω τον καινούργιο? Γτ βλέπω με clone programs και με πιάνει μια σκοτοδινη!!!

Οχι καμία σχέση. 

Η διαδικασία δεν είναι εύκολη ακόμα και τη κονσόλα να ανοιξεις και να τις αλλάξεις δίσκο εκτός του ότι αυτόματος χάνεις την εγγύηση της κονσόλας ο νέος δίσκος θέλει ειδικό τρόπο φόρματ πριν τον βάλεις στη κονσόλα για να τον δει κανονικά η κονσόλα και να δουλέψει. 

 

Επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω εδώ βίντεο με οδηγό για αλλαγή δίσκου του xbox ψάξε στο YouTube και πίστεψε με θα βρεις αρκετά. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Arikado said:

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αλλάξω σκληρό σ ενα μεταχειρισμένο One που έχω. Η διαδικασία ειναι απλή να φανταστώ? Ανοίγω βγάζω τον παλιό και βάζω τον καινούργιο? Γτ βλέπω με clone programs και με πιάνει μια σκοτοδινη!!!

Ότι είπε ο Paragontas παραπάνω, θέλει διαδικασία να δημιουργήσεις τα ανάλογα partitions και να περάσεις το λειτουργικό. Καλύτερα να κουμπώσεις έναν εξωτερικό για να ξεμπλέξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Οχι καμία σχέση. 

Η διαδικασία δεν είναι εύκολη ακόμα και τη κονσόλα να ανοιξεις και να τις αλλάξεις δίσκο εκτός του ότι αυτόματος χάνεις την εγγύηση της κονσόλας ο νέος δίσκος θέλει ειδικό τρόπο φόρματ πριν τον βάλεις στη κονσόλα για να τον δει κανονικά η κονσόλα και να δουλέψει. 

Επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω εδώ βίντεο με οδηγό για αλλαγή δίσκου του xbox ψάξε στο YouTube και πίστεψε με θα βρεις αρκετά. 

 

17 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

Ότι είπε ο Paragontas παραπάνω, θέλει διαδικασία να δημιουργήσεις τα ανάλογα partitions και να περάσεις το λειτουργικό. Καλύτερα να κουμπώσεις έναν εξωτερικό για να ξεμπλέξεις.

Δν εχει εγγυηση ειναι το πρωτο μοντελο και επεσε στα χερια μου πριν απον εναμιση χρονο, αλλα βλεπω πως η κονσολα αργει παρα πολυ ανοιξει καθε φορα που την ανοιγω (δεν την βαζω σε sleep mode) και το dashboard κολλαει ασχημα. Επισης εαν βαλω ενα game να γινει install απο το internet βλεπω πως αυτοματως σταματαει να το κατεβαζει (το βαζω σε λειτουργια turn on αλλα εχω απενεργοποιησει  την επιλογη για τον οταν ειναι κλειστο να σταματαει να λειρτουργει ο σκληρος) και αλλα διαφορα που ειχα γραψει πιο επανω σχετικα με το Drive της κονσολας! Επειδη εχω αρκετα games και δεν με παιρνει οικονομικα να ανοιχτω σε αγορα αλλης κονσολας για αυτο σκεφτηκα να αλλαξω το Laser και τον σκληρο της κονσολας μηπως και στρωση η κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω Θα σου προτεινα να πουλήσεις αυτό το xbox και να πάρεις το xbox one s είναι λίγο πιο γρήγορο από το πρώτο και πλέον αρκετά φτηνό. 

Δεν σου λέω για το xbox one x γιατί ακόμα είναι πανάκριβο. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Εγω Θα σου προτεινα να πουλήσεις αυτό το xbox και να πάρεις το xbox one s είναι λίγο πιο γρήγορο από το πρώτο και πλέον αρκετά φτηνό. 

Δεν σου λέω για το xbox one x γιατί ακόμα είναι πανάκριβο. 

Δυσκολο εως απιθανο 😕

Γι αυτο θελω να προσπαθησω να δω τι μπορω να κανω με αυτο.

Επισης θα ηθελα να ρωτησω! ολα τα laser για το απλο Xbox One τα HOP-B150 DG-6M1S δν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, δύσκολη περίπτωση τότε. Laser δε γνωρίζω αν όντως έχουν θέμα και πόσο εύκολη είναι η αντικατάσταση, πόσο μάλλον αν συμφέρει. :/ 

Για αλλαγή δίσκου πάντως συμβουλέψου κάποιον οδηγό ή αν κάποιος εδώ μέσα έχει ήδη κάνει κάτι ανάλογο και σε βοηθήσει πιο άμεσα. Αν βέβαια γίνεται με clone, τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Arikado είπε

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αλλάξω σκληρό σ ενα μεταχειρισμένο One που έχω. Η διαδικασία ειναι απλή να φανταστώ? Ανοίγω βγάζω τον παλιό και βάζω τον καινούργιο? Γτ βλέπω με clone programs και με πιάνει μια σκοτοδινη!!!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...