Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξύ όλοι οι xbox fans χαίρονται για το flight simulator, ενώ στην παρουσίαση χθες μας έδειξε ότι δεν θα βγει και για τις κονσόλες. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποια παιχνίδια βγαίνουν μόνο για pc. Η κονσόλα πλέον υποστηρίζει m+k. Ότιδήποτε βγαίνει για pc θα πρέπει να βγαίνει και για xbox. Από Age of Empires μέχρι Europa Universalis και Football Manager. Έτσι θα χτυπήσει τον ανταγωνισμό, διευρύνοντας το βιβλιοθήκη σε ένα εύρος που καμία κονσόλα δεν κατάφερε να φτάσει.

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Εν τω μεταξύ όλοι οι xbox fans χαίρονται για το flight simulator, ενώ στην παρουσίαση χθες μας έδειξε ότι δεν θα βγει και για τις κονσόλες. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποια παιχνίδια βγαίνουν μόνο για pc. Η κονσόλα πλέον υποστηρίζει m+k. Ότιδήποτε βγαίνει για pc θα πρέπει να βγαίνει και για xbox. Από Age of Empires μέχρι Europa Universalis και Football Manager. Έτσι θα χτυπήσει τον ανταγωνισμό, διευρύνοντας το βιβλιοθήκη σε ένα εύρος που καμία κονσόλα δεν κατάφερε να φτάσει.

https://www.xbox.com/el-GR/games/microsoft-flight-simulator

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hexenlord είπε

@firepc , πιθανως εσυ εισαι που λες ότι το χθεσινο event ηταν πεσμενο.

Να κανω και γω την ερωτηση οσο πιο απλη μπορω? Τι θεωρεις για το χθεσινο event, εσυ? 

(επιπρόσθετες ερωτήσεις για υγιη διαλογο: σε ενδιαφερει το χβοχ? Η μονο το pass για τα παιχνίδια του PC, καθως από τα ποστ σου εχω αντιληφθεί πως η κυρια πλατφορμα σου είναι το pc. Μινι υστεροφραφο: Η ερωτήσεις μου δεν εχουν δολο η προθεση για φλειμ, είναι καθαρα εξερευνητικες)

ναι τρελε μου κουβεντουλα κανουμε και με τον φιλο μου τον @JohnVani18 τον ρωταω για να καταλαβω το σκεπτικο του. Δεν υπαρχει καμια επιθεση 🙂

Το χθεσινο event μου φανηκε λιγο καλυτερο απ τα προηγουμενα.

Οντως ειμαι μονο πισας. Με ενδιαμερουν τα παιχνιδια της MS. Απο εκει και περα, μακαρι να βγαινουν τα παιχνιδια σε ολες τις πλατφορμες. Δεν εχω τετοια κολληματα.

@argipen Δεν λεω γι αυτα τα 2 στουντιο. Προσωπικα πιστευω σαν MS θα επρεπε να εχει βγαλει καποια αξιολογα παιχνιδια εδω και ποσο καιρο και να μην βγαινει η καθε rare στα event και να λεει εκανα το τελειο νερο

Thats all 👍

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@firepc Μεταξύ Age of Empires 2DE+4, FS2020, Halo MCC(+3 Reach) και Gears 5/FHz4, πρόσφατα δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας "πισάς",  έμεινε απογοητευμένος χθες. H MS στηρίζει το PC-Gaming με τα μπούνια, πλέον απλά δεν είχε τα resources (βλέπε Studio) να το κάνει όπως θα δεις αντίστοιχα στο μέλλον.

Δες και αυτό, ίσως σε βοηθήσει, γιατί τα trailers πηγαίνανε πυροβόλο και κάποια στιγμή το χάσαμε με τον @hexenlord :D!!! 

 Xbox Game Pass Montage

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως προφανως και δεν ισχυει  οτι δεν ειχε παιχνιδια να δειξει...Ηταν καθαρα επιλογη της να μην τα δειξει...Το να σου ετοιμασει ενα trailer ή εστω ενα teaser καποιο στουντιο να δειξουν σε τι δουλευουν, δεν ειναι και το δυσκολοτερο πραγμα....Ηταν επιλογη της MS να μην αναφερθει γενικοτερα στο scarlett, ειτε επειδη ερχεται η black friday σε 2 εβδομδαδες ειτε επειδη και οι 2 εταιρειες παιζουν κρυφτουλι, οπως και να χει ειναι επιλογη τους...

η επομενη ευκαιρια για παρουσιαση next gen κυκλοφοριων θα ειναι στα game awards...Αν δεν δουμε και εκει κατι, παλι δε πιστευω να χρειαστει να περιμενουμε την Ε3, λογικα προς την ανοιξη θα εχουμε νεωτερα...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xavier Έτσι ακριβώς. 

Και να υπενθυμίσω τι δεν είδαμε:

- Τι φτιάχνουν οι άλλες ομάδες της NT.

- Τι φτιάχνουν οι άλλες ομάδες της Obsidian.

- Την Compulsion

- Undead Labs

- To RPG της Playground.

- Το FHz της Playground.

- To racer της Turn 10

- Gear Tactics

- The Initative

- Double Fine

- Τις άλλες ομάδες της inXile

- Halo Infite.

- Οι άλλες ομάδες της Rare (Battletoads)

Οι λόγοι ευνόητοι όπως εξήγησες και εσύ. Όμως όλα τα παραπάνω, μαζί με αυτά που φαίνονται στην εικόνα στο προηγούμενο post μου,  Day one στο Game Pass (xbox+PC) και στο Xcloud....

Απογοήτευση λέμε.

Α και κάτι τελευταίο (την έχω αγαπήσει την ατάκα :P😞

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η απογοήτευση δεν είναι παράλογη, και εγώ απογοητεύτηκα χθες όπως και από τα προηγούμενα state of play, γιατί αυτό που θέλω να δω πλέον είναι τα next gen... 

Tο gamepass είναι εντυπωσιακη υπηρεσία, αλλά ακόμα και αυτό θα κριθεί όταν έρθει η next gen...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ET4000 είπε

@xavier Έτσι ακριβώς. 

Και να υπενθυμίσω τι δεν είδαμε:

- Τι φτιάχνουν οι άλλες ομάδες της NT.

- Τι φτιάχνουν οι άλλες ομάδες της Obsidian.

- Την Compulsion

- Undead Labs

- To RPG της Playground.

- Το FHz της Playground.

- To racer της Turn 10

- Gear Tactics

- The Initative

- Double Fine

- Τις άλλες ομάδες της inXile

- Halo Infite.

- Οι άλλες ομάδες της Rare (Battletoads)

Οι λόγοι ευνόητοι όπως εξήγησες και εσύ. Όμως όλα τα παραπάνω, μαζί με αυτά που φαίνονται στην εικόνα στο προηγούμενο post μου,  Day one στο Game Pass (xbox+PC) και στο Xcloud....

Απογοήτευση λέμε.

Α και κάτι τελευταίο (την έχω αγαπήσει την ατάκα :P😞

Τα ειπες και τα ειπε [Σπενς] όλα.

Τελικα μας εκανε πολύ καλο ο ανταγωνισμος. Συν, ότι ο Σπένσερ παιζει στα δαχτυλα το corporate governance, συν ότι ο ινδος εχει καταλαβει ότι εχει πολλα $$$ το θεμα και δινει πονο από πισω. Τελος, με το azure θα δουμε θαυματα να το θυμαστε..

Το μονο που φοβάμαι είναι μην του τη δωσει του Σπενς και το παιξει κλιφ μπλεζινσκι, καθως μετραει καμια 15ετια στην MS. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Το μονο που φοβάμαι είναι μην του τη δωσει του Σπενς και το παιξει κλιφ μπλεζινσκι, καθως μετραει καμια 15ετια στην MS. 

Άστο ο Spencer δεν "φύτρωσε" αλλά ανέβηκε  με το σπαθί του στα ranks τόσα χρόνια στην MS - δες εδώ πως τους βάζει "όλους" στην θέση τους:

The big XO19 interview: Xbox boss Phil Spencer on Game Pass, streaming and Project Scarlett

"I'm not going to sacrifice performance for the sake of price."


 

Αναφορά σε κείμενο

 

Gamers in general, there is sometimes a tendency that the more walls we put up around things, the more valuable it is. But if we're focused on growing the games industry, we should not be less accessible. We should be more accessible. We had this argument for years over cross-play. Should we allow people to play across different platforms? Or does that somehow diminish the value of an individual platform?

The thing at the highest level, which will probably get me in trouble, is as gamers you should focus on what you want, not focus on, like, my P&L [profit and loss statement], or the P&L of the console you chose to invest in. I see this dialogue about somebody worried that somehow Xbox is gonna make less money, or their console is gonna make less money if they tell me a game is going to be on a different platform before it actually comes out, or it's gonna be in a subscription, which is really what I want, but somehow that's gonna mean less money for them so I don't want them to do that because I'd rather pay more money so...

You should focus on you as a gamer and the things that matter to you. We as the people running the business - I am incented to run a good business inside of Microsoft and in the long term. I've been here for 31 years. I don't know that I'll make 31 more, but I'm not going anywhere tomorrow. We're building an Xbox business for the long run. I'll tell you, Game Pass today is a strong part of that, and it continues to get stronger, and it supports the building of great IP.

 


 

Shots fired κανονικότατα, μήπως και μπουν κάποιοι στην θέση τους...

Ξύλο λέμε.

Πηγή

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κτήνος αλλά Xbox One X το 2017 με τιμή λιανικής στα 499;

Δεν είναι κακό επειδή ακριβώς το X έσωσε τα προσχήματα θεωρώ ότι είναι καλή στρατηγική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, barman_ said:

Γράφτηκα και γω στο xcloud.. Τι κερδίζω? 😜

Κανένα τρίμηνο με ένα ευρώ θα παίξει άραξε ξανά? Για τους παλιούς 

Πώς μπορούμε να γραφτουμε; 

Υπάρχουν κάπου οδηγίες;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ET4000 είπε

Άστο ο Spencer δεν "φύτρωσε" αλλά ανέβηκε  με το σπαθί του στα ranks τόσα χρόνια στην MS - δες εδώ πως τους βάζει "όλους" στην θέση τους:

The big XO19 interview: Xbox boss Phil Spencer on Game Pass, streaming and Project Scarlett

"I'm not going to sacrifice performance for the sake of price."


 

Shots fired κανονικότατα, μήπως και μπουν κάποιοι στην θέση τους...

Ξύλο λέμε.

Πηγή

 I think we have a hole in Asia. I've said that both to Matt and publicly. I would love to have more of an influence in our own first-party team from Asian creators. There's nothing that's imminent, so it's not a pre-announce of something. But if you just plotted where we are on the map with our first-party, that's a real opportunity for us.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...