Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σχόλιο που έκανα πίσω, πήγαινε στα παιδιά που είπαν ότι δεν έδειξε κάτι νέο πέρα από προσθήκες στο Game Pass. Πού κολλάει το τι έκανε πριν 2 χρόνια; Και επίσης, ποιος έδειξε νέα first-party IPs την τελευταία διετία (πλήν του ARMS της Nintendo για το Switch);

Hint : κανένας

Επεξ/σία από JohnVani18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

Το σχόλιο που έκανα πίσω, πήγαινε στα παιδιά που είπαν ότι δεν έδειξε κάτι νέο πέρα από προσθήκες στο Game Pass. Πού κολλάει το τι έκανε πριν 2 χρόνια; Και επίσης, ποιος έδειξε νέα first-party IPs την τελευταία διετία (πλήν του ARMS της Nintendo για το Switch);

Hint : κανένας

Θα κανω την ερωτηση οσο πιο απλη μπορω.

Λες οτι χθες το event της MS ηταν πεσμενο γτ βρισκεται κοντα η κυκλοφορια της νεας κοννσολας. Μαλιστα.

Και σε ρωταω τωρα εγω, οταν ακομα η κυκλοφορια της νεας κονσολας ηταν μακρυα, τι ηταν τα προηγουμενα inside xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεσμένο (εγώ προσωπικά) δε θα το έλεγα σε καμία περίπτωση. Όπως προείπα, έδωσε έναν σκασμό από τίτλους να έχεις να παίξεις και μετά την κυκλοφορία του Scarlett (μέσω GamePass) και έριξε χαστούκια. Yakuza και Kingdom Hearts ήταν μικρές ανακοινώσεις;

Τα περασμένα πάω πάσο, μπορείς να πείς ότι ήταν πεσμένα σε σχέση με το τι περίμεναν κάτοχοι άλλων κονσολών όσον αφορά αποκλειστικά (γιατί νομίζω εκεί το πάς).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, firepc είπε

Θα κανω την ερωτηση οσο πιο απλη μπορω.

Λες οτι χθες το event της MS ηταν πεσμενο γτ βρισκεται κοντα η κυκλοφορια της νεας κοννσολας. Μαλιστα.

Και σε ρωταω τωρα εγω, οταν ακομα η κυκλοφορια της νεας κονσολας ηταν μακρυα, τι ηταν τα προηγουμενα inside xbox?

Μία ακόμη Inside Xbox εκδήλωσε σε X0 έχει γίνει, εκείνη του X018 (πέρυσι). Τότε εξαγόρασαν Obsidian και InXile, ενώ ένα χρόνο πριν είχαν πάρει την Ninja Theory και Compulsion Games, και φέτος την Double Fine.

ΠΟΤΕ δλδ να φτιάξουν τα παιχνίδια για να στα δείξουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, firepc είπε

Θα κανω την ερωτηση οσο πιο απλη μπορω.

Λες οτι χθες το event της MS ηταν πεσμενο γτ βρισκεται κοντα η κυκλοφορια της νεας κοννσολας. Μαλιστα.

Και σε ρωταω τωρα εγω, οταν ακομα η κυκλοφορια της νεας κονσολας ηταν μακρυα, τι ηταν τα προηγουμενα inside xbox?

@firepc , πιθανως εσυ εισαι που λες ότι το χθεσινο event ηταν πεσμενο.

Να κανω και γω την ερωτηση οσο πιο απλη μπορω? Τι θεωρεις για το χθεσινο event, εσυ? 

(επιπρόσθετες ερωτήσεις για υγιη διαλογο: σε ενδιαφερει το χβοχ? Η μονο το pass για τα παιχνίδια του PC, καθως από τα ποστ σου εχω αντιληφθεί πως η κυρια πλατφορμα σου είναι το pc. Μινι υστεροφραφο: Η ερωτήσεις μου δεν εχουν δολο η προθεση για φλειμ, είναι καθαρα εξερευνητικες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

18 μήνες δεν είναι η περίοδος ανάπτυξης τίτλων χωρίς τις καθυστερήσεις;

Περί πάσου ναι έδωσαν ρεσιτάλ. Τους βγάζω το καπέλο και αν όντως είναι τσάμπα το Xcloud μιλάμε για εξωπραγματική υπηρεσία σε εξεφτελιστική τιμή. Αυτά περί υπηρεσιών.

Για τα παιχνίδια κρατάω μια πισινή για όλα από αυτά. Σε άλλους μπορεί να γουστάρουν και δικαίωμα τους αλλά δεν μπορώ να πω ότι αν δεν ήταν στο πάσο δεν θα τα έπαιρνα(δεν θα τα αγόραζα εννοώ).

Για μένα Halo Infinite, Fable και adventure από Dontmod. Μόνο αυτά θα αγόραζα.

 

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς για μερικούς η MS προσπαθεί να διευρύνει το portfolio της με τίτλους που καλύπτουν μεγαλύτερο εύρος επιλογών. Δεν είναι άξια σημασίας μόνο τα AAA games με έντονο blockbuster στοιχείο. Και το indie έχει τη θέση του και το strategy επίσης και ο εξομοιωτής πτήσης που βγάζει. Γκρινιάζουμε τόσα χρόνια που η MS βασίζεται στα γνωστά 3 IPs και όταν προσπαθεί να ανανεώσει το ροστερ της γκρινιάζουμε πάλι γιατί; Επειδή δεν έχει το τάδε Game με την σκοτεινή ατμόσφαιρα και την αναμενόμενη στενάχωρη ιστορία; 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πέσει στα χέρια μου ένα xbox one μεταχειρισμένο το πρώτο μοντέλο. Το έχω ακόμα και κάποιες φορές κάνει το ακόλουθο. Ενώ βάζω ένα game μέσα δεν το κάνει ούτε εγκατάσταση ουτε το αναγνωρίζει. Δεν το κάνει με όλα τα games και τα δισκάκια είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Αν επιμένω και το ξαναβαλω άλλες 2-3 φορές συνήθως τα διαβάζει. Το θέμα είναι πως απ ότι έχω διαβάσει εάν δεν τα αναγνωριζε καθόλου θα μου έβγαζε ένα μνμ ότι είναι unrecognised κλπ. Είχε κάνεις σας κάποιο παρόμοιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια συμπτωματα δειχνουν προβλημα στο λειζερ.Μπορεις να το ανοιξεις να καθαρισεις το λειζερ με καθαρο οινοπνευμα και αν δεν φτιαξει αλλαζεις λειζερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Τετοια συμπτωματα δειχνουν προβλημα στο λειζερ.Μπορεις να το ανοιξεις να καθαρισεις το λειζερ με καθαρο οινοπνευμα και αν δεν φτιαξει αλλαζεις λειζερ.

Να αλλαξω laser δεν νομιζω να ανοιξει ομως ρε συ, ειναι πανακριβα απ οσο θυμαμαι τουλαχιστον! Πανω απο 70Ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Δεν ειναι τοσο ακριβα.υπολογισε απο ebay κανα δεκαρικο να εχει.

Χμμμ θα το τσεκαρω! βλεπω και καποια βιντεακια, δεν φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο πιο πολυ φασαρια εχει με τις βιδες κλπ!! Σ ευχαριστω παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δυσκολο, οπως το ειπες αρκετες βιδουλες εχει.Με υπομονη θα τα καταφερεις.Για αρχη δοκιμασε να καθαρισεις το λειζερ με καθαρο οινοπνευμα πανω σε μπατονετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mr_Terror είπε

Δεν ειναι δυσκολο, οπως το ειπες αρκετες βιδουλες εχει.Με υπομονη θα τα καταφερεις.Για αρχη δοκιμασε να καθαρισεις το λειζερ με καθαρο οινοπνευμα πανω σε μπατονετα.

Το θεμα ειναι πως θα πρεπει να το ανοιξω ολο χαχαχα θα το κανω αρχικα να δω τι παιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...