Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από έξι μήνες επιτέλους επέτρεψα στο αγαπημένο XBoxακι. Επειδή έχω χάσει λίγο την μπάλα τι παίζει με το game pass ultimate? Βρήκα μία τρίμηνη συνδρομή στο cd keys. Εάν την ενεργοποιήσω μπορώ μετά να βάλω την ultimate με το 1€ και θα έχω δηλαδή έξι μήνες pass? Κατάλαβα σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Πολύ σωστα

Όμως σε συμφέρει να πάρεις ετήσια  ;)

Ωραία σε ευχαριστώ! Ναι το ξέρω συμφέρει η ετήσια αλλά μπορεί να ξανά λείψω πάλι για 5-6 μήνες οπότε θα πάνε χαμένοι. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Πολύ σωστα

Όμως σε συμφέρει να πάρεις ετήσια  ;)

Κάπου χάθηκα...

Έχω κι εγώ τρίμηνη Ultimate που λήγει σε ένα μηνα. Τι με συμφέρει ώστε να επεκτείνω το gold που με ενδιαφέρει περισσότερο στην παρούσα φάση;

Επεξ/σία από 1988panos2171
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Κάπου χάθηκα...

Έχω κι εγώ τρίμηνη Ultimate που λήγει σε ένα μηνα. Τι με συμφέρει ώστε να επεκτείνω το gold που με ενδιαφέρει περισσότερο στην παρούσα φάση;

 

Αν έχεις ήδη Ultimate και βάλεις κάρτα Gold σου την μετατρέπει σε ultimate αλλά σε κάποια αντιστοιχία, κομμένη αναλογικά με το κόστος. Δεν συμφέρει δηλαδή.

Καλύτερα να περιμένεις να λήξει και μετά να βάλεις σκέτο gold

Επεξ/σία από k_dinos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Έβαλα την τρίμηνη game pass από το cd keys και μετά έβαλα και την ultimate με το ένα ευρώ. Και το μόνο που μου έδωσε είναι ένα μήνα gold και ένα μηνα παραπάνω pass. Έχει φάει κόλλημα ή έχω κάνει κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νόμιζα ότι θα μου διπλασιάσει την pass η ultimate συνδρομή.  Δηλαδή από τρίμηνη να πάει εξάμηνη.  Μάλλον δεν είχα καταλάβει καλά πώς λειτουργεί η ultimate 🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, joker80 είπε

Εγώ νόμιζα ότι θα μου διπλασιάσει την pass η ultimate συνδρομή.  Δηλαδή από τρίμηνη να πάει εξάμηνη.  Μάλλον δεν είχα καταλάβει καλά πώς λειτουργεί η ultimate 🤔

Δεν διπλασιάζει, μετατρέπει την gold σε ultimate.

Δλδ αν έχεις ένα χρόνο gold μόνο, στην κανει 1 χρόνο (gold  + Game Pass)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Δεν διπλασιάζει, μετατρέπει την gold σε ultimate.

Δλδ αν έχεις ένα χρόνο gold μόνο, στην κανει 1 χρόνο (gold  + Game Pass)

Τουλάχιστον έχω 4 μήνες game pass... νομίζω 😀

Επεξ/σία από joker80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, joker80 είπε

Τουλάχιστον έχω 4 μήνες game pass... νομίζω 😀

Κάνε και ένα logout - login. Δεν μπορώ να καταλάβω πως πήρες pass---->ultimate και σου βγάζει 1 μήνα Gold π.χ.. Καμιά φορά αργεί το update στην κονσόλα και στην θέση σου θα τσέκαρα από PC, τι λέει το MS Account σου.

Στην χειρότερη, ότι αγόρασες, πήρες + 1 μήνα.

Παίζει να έχει λήξει και η προσφορά από το τέλος Σεπτεμβρίου, αλλά επειδή όντως υπάρχουν personalized προσφορές, δεν είμαι απόλυτος.

To Utlimate btw, σου δίνει πρόσβαση και στο Game Pass PC και φυσικά δωρεάν online για το PC σου!*

 

 

 

*

AESEvR.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

In other news, όταν η Apple προμοτάρει και πουλάει προϊόν του -πάλαι ποτέ- μεγαλύτερου αντιπάλου της, συμπεραίνει κανείς δύο-τρία πράγματα:

-H Microsoft κάνει κάτι, και το κάνει πλέον ΠΟΛΥ καλά.
-Δεν υπάρχουν φιλίες-έχθρες στο σημερινό global business περιβάλλον.
-Όσοι επαναπαύονται στις δάφνες τους, μπορεί να βρεθούν στα τάρταρα από την μία ημέρα στην άλλη. 

Γενικώς θα έλεγα, χρειάζεται περισσότερο αυτοσυγκράτηση και κριτική σκέψη για το οτιδήποτε, και λιγότερο φανατισμός "γιατί έτσι έχουμε μάθει".

 

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, joker80 είπε

Λοιπόν. Έβαλα την τρίμηνη game pass από το cd keys και μετά έβαλα και την ultimate με το ένα ευρώ. Και το μόνο που μου έδωσε είναι ένα μήνα gold και ένα μηνα παραπάνω pass. Έχει φάει κόλλημα ή έχω κάνει κάτι λάθος;

2 ευρώ παραπάνω είχε το ultimate από cdkeys. Πριν μερικές μέρες το ultimate το είχε 14 ευρώ για τρείς μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Tilemaxx είπε

In other news, όταν η Apple προμοτάρει και πουλάει προϊόν του -πάλαι ποτέ- μεγαλύτερου αντιπάλου της, συμπεραίνει κανείς δύο-τρία πράγματα:

-H Microsoft κάνει κάτι, και το κάνει πλέον ΠΟΛΥ καλά.
-Δεν υπάρχουν φιλίες-έχθρες στο σημερινό global business περιβάλλον.
-Όσοι επαναπαύονται στις δάφνες τους, μπορεί να βρεθούν στα τάρταρα από την μία ημέρα στην άλλη. 

Γενικώς θα έλεγα, χρειάζεται περισσότερο αυτοσυγκράτηση και κριτική σκέψη για το οτιδήποτε, και λιγότερο φανατισμός "γιατί έτσι έχουμε μάθει".

Η Microsoft επί Nadella/Spencer είναι πλέον το benchmark, όσο περίεργο και ας φαίνεται να το γράφει κάποιος αυτό.

https://www.gridsagegames.com/blog/2019/09/sorry-mac-users-apple-doesnt-care-about-us-devs/

Ο ανταγωνισμός μόνο να αντιγράψει μπορεί σε αυτό το σημείο, χωρίς να μπορεί να προβλέψει το επόμενο βήμα αυτής της θαυμάσιας (βλέπε pro-consumer) πλέον εταιρείας.

 

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αγόρασα πριν από λίγες μέρες το xbox one s (με το NAB 2k και την προσφορά του FIFA20). 

 

Η αγορά έγινε από MS Store Αγγλίας. Όταν έκανα την αγορά το Fifa που ήταν διαθέσιμο σε digital code κατοχυρώθηκε στο Microsoft Account μου από το οποίο έγινε η αγορά.

Υπάρχει τρόπος να το μεταφέρω σε νέο account ώστε να βάλω εκεί και τα υπόλοιπα παιχνίδια σε περίπτωση μεταπώλησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...