Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Takisglo είπε

Άρα το χειριστήριο χωρίς μπαταρίες μέσα, μπορεί να συνδεθεί με οποιοδήποτε φορτιστή 5 volt και να δουλεύει χωρίς πρόβλημα..

Ναι και με μπαταρίες - είναι bypass κύκλωμα. False alarm εκ μέρους μου/είχα ξεχάσει  ότι μόνο το Play & charge φορτίζει από την m-usb του controller - απλά γίνεται wired όσο έχεις το καλώδιο.

Για αυτό βλέπεις τα άλλα 3rd party play and charge, να έχουν δικιά τους ξεχωριστή θύρα.

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Inside X είπε

Ναι και με μπαταρίες - είναι bypass κύκλωμα. False alarm εκ μέρους μου/είχα ξεχάσει  ότι μόνο το Play & charge φορτίζει από την m-usb του controller - απλά γίνεται wired όσο έχεις το καλώδιο.

Για αυτό βλέπεις τα άλλα 3rd party play and charge, να έχουν δικιά τους ξεχωριστή θύρα.

Το θέμα είναι μήπως ζεσταίνεται υπερβολικά σε συνεχή χρήση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες δεκαετίες με ενσύρματα παίζαμε - τώρα θα ζεσταθεί? :D 

Μα δεν φορτίζει κάτι - διαφορετική παροχή ρεύματος είναι όπως θα γινόταν αν είχες μπαταρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Inside X είπε

Τόσες δεκαετίες με ενσύρματα παίζαμε - τώρα θα ζεσταθεί? :D 

Μα δεν φορτίζει κάτι - διαφορετική παροχή ρεύματος είναι όπως θα γινόταν αν είχες μπαταρίες.

Έχω να ασχοληθώ με κονσόλα από το playstasion 2 😊 γι αυτό και αυτές οι ερωτήσεις..Πάντως αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μου πει..

Επεξ/σία από Takisglo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν συνδέσεις στο μοχλό π.χ. Κάποιο power bank τότε Μετα από λίγη ώρα ο μοχλός θα κλείσει μόνος του ακόμα και αν τον χρησιμοποιείς. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Inside X είπε

@k_dinos

Υποθέτω αυτό με το κύκλωμα που λες το κάναν, για λόγους ασφαλείας, μην πάει κανένα ταγάρι και το συνδέσει με τίποτα μη επαναφορτιζόμενες.

Για ασφάλεια και σίγουρα για κέρδος, αφού μάλλον έχουν πατεντάρει τη μπαταρία για να φορτίζει μόνο το official battery κιτ..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,μια ερωτηση να κανω.

to metro exodus ειναι στο game pass και εγώ θελω να αγοράσω το dlc του το the two colonels.Αν αυριο το metro exodus βγει απο την λιστα του game pass ,εγω θα εχω προσβαση στο dlc του που το εχω πληρωσει ή πρεπει ντε και καλα,no matter what ,να εχω κ το metro exodus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DLC θα σου μείνει - απλά δεν θα μπορείς να το παίξεις αν δεν αγοράσεις το main game.

Εκεί αποσκοπεί και το Game Pass για να βγάλει τα λεφτά του - κυρίως από τα 1st party παιχνίδια τα οποία θα μείνουν υποτίθεται για πάντα στην υπηρεσία, οπότε αγοράζεις τα dlc κυρίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Είδα ότι έβγαλε update στην κονσολα.

Τι αλλαγές έχει;

Κλασσικό update Οκτωβρίου:

https://www.thurrott.com/games/xbox-one/219129/microsoft-announces-the-october-2019-xbox-update

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, CallMeRp είπε

καλησπερα ,μια ερωτηση να κανω.

to metro exodus ειναι στο game pass και εγώ θελω να αγοράσω το dlc του το the two colonels.Αν αυριο το metro exodus βγει απο την λιστα του game pass ,εγω θα εχω προσβαση στο dlc του που το εχω πληρωσει ή πρεπει ντε και καλα,no matter what ,να εχω κ το metro exodus.

Αν το πάρεις δώσε feedback, το ξεκίνησα πριν 3-4 μέρες κι έχω πάθει πλάκα με το παιχνίδι. Βράδυ δε το παίζω όμως γιατί χέζομαι χαχα. Βάζω τον Artyom να κοιμάται μέχρι να ξημερώσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Αν το πάρεις δώσε feedback, το ξεκίνησα πριν 3-4 μέρες κι έχω πάθει πλάκα με το παιχνίδι. Βράδυ δε το παίζω όμως γιατί χέζομαι χαχα. Βάζω τον Artyom να κοιμάται μέχρι να ξημερώσει. :P

Θα σου πω later ,im at work

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει γυρω στα 7ευρω αν δεν κανω λαθος.Δεν ειναι ακριβο αλλα διαβασα σε σχολια πως εχει μικρη διαρκεια κοντα στο 90λεπτο ,και εχει μερικα perfomance,sound issues οπως λενε.

 

Oπως και να εχει ,εγω εχω ξεκινησει το metro2033- ειμαι λιγο αναποδος ,οποτε θα καθυστερησω να το παρω το dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...