Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, BaamBam είπε

Wireless display το έχει στο στορ αλλά δε δουλεύει και πολύ καλά σπάει νεύρα 

Ε πες το έτσι - το είχαμε συζητήσει και παλαιότερα εδώ. Χάλια είναι μιας και βασίζεται στο Miracast. Νόμιζα ότι εννοούσες τίποτα στυλ teamviewer.

Όχι μέσω lan δεν έχουν βγάλει κάτι από ότι ξέρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Όταν σεταριστηκαν οι 3 κονσόλες η κάθε μια μόνη της σεταριστικε με home το ίδιο ακριβώς gamertag - profile και αυτό γιατί όταν σεταριστικε η κάθε μια οι άλλες δεν ήταν στο ίντερνετ.

Σαν account έχεις περιορισμένο αριθμό από αλλαγές που μπορείς να κάνεις για home κονσόλες, νομίζω μέχρι 5 το χρόνο. Κάθε καινούρια ανάθεση, ακυρώνει την παλιά. 

Η τρέχουσα home κονσόλα θα φαίνεται από το προφίλ σου στη σελίδα διαχείρισης του λογαριασμού. 

Οι παλιές κονσόλες, εφόσον δεν συνδεθούν στο ίντερνετ και έχουν γυριστεί σε offline mode θα έχουν περίπου 1 μήνα δυνατότητα να παίζουν παιχνίδια του Game pass που έχεις κατεβάσει, και φυσικά όλα τα δισκάκια που μπορεί να έχεις.

Αν μπουν online θα λειτουργούν κανονικά αλλά δεν θα έχουν τα προνόμια και τη συνδρομή του home. 

Όπως ανέφερα πριν, η τρέχουσα home κονσόλα φαίνεται στο λογαριασμό σου στη σελίδα της Microsoft .

Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό που θέλεις να καταφέρεις, αν δεν μπαίνουν ταυτόχρονα μπορείς να έχεις όλα τα προνόμια με το να κάνεις auto log in με το λογαριασμό σου κάθε φορά 

 

1 ώρα πριν, BaamBam είπε

Wireless display το έχει στο στορ αλλά δε δουλεύει και πολύ καλά σπάει νεύρα 

Το αντίθετο μπορεί να δουλέψει? 

Δλδ με ανοιχτό το xbox να βλέπουμε οθόνη σε laptop ή tablet? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Το αντίθετο μπορεί να δουλέψει? 

Δλδ με ανοιχτό το xbox να βλέπουμε οθόνη σε laptop ή tablet? 

Αυτό το κάνει και η τηλεόραση ή tablet σου, είτε λέγεται Miracast, είτε Widi, είτε Chromecast.

Εκτός και αν εννοείς το cast από το xbox στις συσκευές που αναφέρεις, κάτι που θα λύσει το xcloud streaming (Preview).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Σαν account έχεις περιορισμένο αριθμό από αλλαγές που μπορείς να κάνεις για home κονσόλες, νομίζω μέχρι 5 το χρόνο. Κάθε καινούρια ανάθεση, ακυρώνει την παλιά. 

Η τρέχουσα home κονσόλα θα φαίνεται από το προφίλ σου στη σελίδα διαχείρισης του λογαριασμού. 

Οι παλιές κονσόλες, εφόσον δεν συνδεθούν στο ίντερνετ και έχουν γυριστεί σε offline mode θα έχουν περίπου 1 μήνα δυνατότητα να παίζουν παιχνίδια του Game pass που έχεις κατεβάσει, και φυσικά όλα τα δισκάκια που μπορεί να έχεις.

Αν μπουν online θα λειτουργούν κανονικά αλλά δεν θα έχουν τα προνόμια και τη συνδρομή του home. 

Όπως ανέφερα πριν, η τρέχουσα home κονσόλα φαίνεται στο λογαριασμό σου στη σελίδα της Microsoft .

Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό που θέλεις να καταφέρεις, αν δεν μπαίνουν ταυτόχρονα μπορείς να έχεις όλα τα προνόμια με το να κάνεις auto log in με το λογαριασμό σου κάθε φορά 

Το αντίθετο μπορεί να δουλέψει? 

Δλδ με ανοιχτό το xbox να βλέπουμε οθόνη σε laptop ή tablet? 

Πολυ απλά οι 3 διαφορετικές κονσόλες θέλω να μπαίνω online στη κονσόλα που είμαι κάθε φορά αφού η κάθε κονσόλα είναι σε σπίτι, εξοχικό, πατρικό. 

Και μπορεί μερικές φορές να παίζουν τα ξαδέρφια μου από τις ofline κονσόλες. 

Μίλησα και με Microsoft hellas χτες μου είπαν ότι από τη στιγμή που κάθε φορά είναι μόνο μια κονσόλα στο ιντερνετ και όχι 2 ή παραπάνω ταυτόχρονα τότε μπορείς να έχεις με το ίδιο profile όσες κονσόλες θέλεις. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

 

Μίλησα και με Microsoft hellas χτες μου είπαν ότι από τη στιγμή που κάθε φορά είναι μόνο μια κονσόλα στο ιντερνετ και όχι 2 ή παραπάνω ταυτόχρονα τότε μπορείς να έχεις με το ίδιο profile όσες κονσόλες θέλεις. 

Σωστά σου είπαν, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είναι home η κονσόλα. 

Απλά πρέπει να βάλεις να γίνεται log in ο λογαριασμός σου αυτόματα. 

Η λειτουργία home είναι για να μοιράζεις συνδρομές και παιχνίδια online του λογαριασμού σου σε μια άλλη κονσόλα που μπορεί και αυτή να είναι online ταυτόχρονα με εσένα

12 λεπτά πριν, Inside X είπε

Αυτό το κάνει και η τηλεόραση ή tablet σου, είτε λέγεται Miracast, είτε Widi, είτε Chromecast.

Εκτός και αν εννοείς το cast από το xbox στις συσκευές που αναφέρεις, κάτι που θα λύσει το xcloud streaming (Preview).

Ε, αν το κάνεις με την τηλεόραση (εφόσον το υποστηρίζει), θα έχεις τρελό lag και δεν νομίζω να καταφέρεις να παίξεις κανένα παιχνίδι.. 

Η εφαρμογή xbox για windows 10 λέει στέλνει απευθείας το σήμα στο pc αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει τελικά. 

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Σωστά σου είπαν, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είναι home η κονσόλα. 

Απλά πρέπει να βάλεις να γίνεται log in ο λογαριασμός σου αυτόματα. 

Η λειτουργία home είναι για να μοιράζεις συνδρομές και παιχνίδια online του λογαριασμού σου σε μια άλλη κονσόλα που μπορεί και αυτή να είναι online ταυτόχρονα με εσένα

Ε, αν το κάνεις με την τηλεόραση (εφόσον το υποστηρίζει), θα έχεις τρελό lag και δεν νομίζω να καταφέρεις να παίξεις κανένα παιχνίδι.. 

Η εφαρμογή xbox για windows 10 λέει στέλνει απευθείας το σήμα στο pc αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει τελικά. 

Ε τότε δεν έχω κάνει καμία κονσόλα home γιατί πολύ απλά δεν έχω 2 ή παραπάνω profile σε κάθε κονσόλα αλλά μόνο ένα και μοναδικό profile(το ίδιο) σε όλες τις κονσόλες. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή.

Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι γράψτε το ξεκάθαρα με απλά, καθαρά Ελληνικά.

π.χ.:

- Έχω 3 xbox και θέλω να κάνω αυτό. Όχι 2 xbox και μας την λέτε και από πάνω.

- Έχω PC και xbox και θέλω να κάνω το άλλο.

Δεν σας χρωστάμε τίποτα, ούτε μας χρωστάτε για τον χρόνο που θα σπαταλήσουμε να σας απαντήσουμε.

Μάθετε να γράφετε σωστά και ξεκάθαρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης. 

Εσύ κόλλησες στο νούμερο δηλαδή. 

Η ουσία είναι ακριβώς η ίδια είτε είναι 2 είτε 3 είτε παραπάνω κονσόλες. 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ε τότε δεν έχω κάνει καμία κονσόλα home γιατί πολύ απλά δεν έχω 2 ή παραπάνω profile σε κάθε κονσόλα αλλά μόνο ένα και μοναδικό profile(το ίδιο) σε όλες τις κονσόλες. 

Μια χαρά τότε, μην πειράξεις τις ρυθμίσεις για το home. 

Παίξε από τα profile να συνδέεται αυτόματα, νομίζω το λέει no barrier ή κάπως έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χύμα ερώτηση ακαδημαϊκή προς το παρόν.

Το Game Pass Ultimate δίνει παιχνίδια για pc και Xbox.

Έχω μόνο Xbox και δεν έχω pc.

Αν αγοράσω pc θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο account;

Αν δώσω τον λογαριασμό σε αδερφικό φίλο θα μπορεί να παίζει μέσω game pass ultimate για pc χωρίς να φάω μπαν; Αν παίζουμε ταυτόχρονα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Choutas είπε

Χύμα ερώτηση ακαδημαϊκή προς το παρόν.

Το Game Pass Ultimate δίνει παιχνίδια για pc και Xbox.

Έχω μόνο Xbox και δεν έχω pc.

Αν αγοράσω pc θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο account;

Αν δώσω τον λογαριασμό σε αδερφικό φίλο θα μπορεί να παίζει μέσω game pass ultimate για pc χωρίς να φάω μπαν; Αν παίζουμε ταυτόχρονα;

Ναι φίλε μου.

Έχω PC στην... δουλειά :D και το box στο σπίτι.

Ανοίγεις την xbox εφαρμογή και με το ίδιο account παίζεις.

Για τον "αδελφικό" φίλο αν του δώσεις το live account σου, εννοείται ότι θα παίζει σε PC. Το game sharing με το ultimate δεν το έχουν κάνει curation ακόμα.

Όπως εγώ παίζω σε άλλο δίκτυο - σπίτι-δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Μια χαρά τότε, μην πειράξεις τις ρυθμίσεις για το home. 

Παίξε από τα profile να συνδέεται αυτόματα, νομίζω το λέει no barrier ή κάπως έτσι. 

Ακριβώς έτσι το λέει όταν βάλεις το μέιλ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη ερώτηση τα παιχνίδια που φεύγουν από το pass έχουν την ημερομηνία hardcoded στην κονσόλα άρα μια φορά να συνδεθείς ονλάιν και σου βγει σε παράθυρο 15 Οκτωβρίου φεύγει το τάδε δεν υπάρχει γυρισμός και ας είσαι οφλάιν. Το μόνο τρικ που υπάρχει είναι να βάλεις ωριαία άτρακτο -12 και να κερδίσεις 14 ώρες μιας και είμαστε +2 αν τις χρειαστείς για να τελειώσεις κάποιο τίτλο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Inside X είπε

Επειδή υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο 360 ως σύστημα και δύσκολα θα πάρεις απάντηση - το μόνο work around που λες, είναι να αναβαθμίσεις σε One και να παίξεις τα παιχνίδια αυτά, ακόμα πιο όμορφα. Υπάρχουν στο BC πρόγραμμα και τα 3.

Στο One αναφερόμουν φίλε - το περιεχόμενο που ηταν "κλειδωμένο" στις εποχές του Χ360 είναι πλέον ξεκλείδωτο στο One ? Aν ναι, και μπορώ να κατεβάσω digital κανονικά και με τον νόμο πλέον Gaiden Black/Gaiden 2 κτλπ είμαι ΟΚ ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...