Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση και σας παρακαλώ πολύ όποιος έχει προσωπική εμπειρία ας απαντήσει.

 

Αν κάποιος έχει 2 ή παραπάνω κονσόλες  xbox one και στις έχει βάλει ακριβώς το ίδιο profile - gamerag σε όλες όταν τις σεταρε μπορεί να παίζει με όλες ταυτόχρονα αρκεί μόνο μια κονσόλα τη φορά να είναι στο ίντερνετ?

Το τονίζω κάθε φορά 1 από τις 2 ή παραπάνω κονσόλες είναι στο ίντερνετ και όχι πάντα η ίδια.

 

Γίνεται κάτι τέτοιο ή θα υπάρχει πρόβλημα?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μια ερώτηση και σας παρακαλώ πολύ όποιος έχει προσωπική εμπειρία ας απαντήσει.

Αν κάποιος έχει 2 ή παραπάνω κονσόλες  xbox one και στις έχει βάλει ακριβώς το ίδιο profile - gamerag σε όλες όταν τις σεταρε μπορεί να παίζει με όλες ταυτόχρονα αρκεί μόνο μια κονσόλα τη φορά να είναι στο ίντερνετ?

Το τονίζω κάθε φορά 1 από τις 2 ή παραπάνω κονσόλες είναι στο ίντερνετ και όχι πάντα η ίδια.

Γίνεται κάτι τέτοιο ή θα υπάρχει πρόβλημα?

Η Home Console παίζει και offline. Η άλλη που ο λογαριασμός δεν είναι home console πρέπει να είναι connected στο internet. Αν είναι και οι δυο στο internet, σε όποια κάνεις login, στην άλλη σε πετάει.

47 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μία γνώμη για τα ακουστικά; 🙄

Διάβασα τα σχόλια σου στο αντίστοιχο νήμα - που παρέθεσες. Αν σε ενοχλεί το ότι δεν έχει χειλόφωνο , μην ανησυχείς. Εγώ για chat ακουστικά κινητού χρησιμοποιώ.

Για την απόδοσή τους ως headset, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Inside X said:

Η Home Console παίζει και offline. Η άλλη που ο λογαριασμός δεν είναι home console πρέπει να είναι connected στο internet. Αν είναι και οι δυο στο internet, σε όποια κάνεις login, στην άλλη σε πετάει.

Διάβασα τα σχόλια σου στο αντίστοιχο νήμα - που παρέθεσες. Αν σε ενοχλεί το ότι δεν έχει χειλόφωνο , μην ανησυχείς. Εγώ για chat ακουστικά κινητού χρησιμοποιώ.

Για την απόδοσή τους ως headset, δεν ξέρω.

Δεν έχω τρελές απαιτήσεις, εξου και το ποσό που δίνω. Έλεγα να πάω στα 30€ αλλά αν καλύπτουν τα μοτορολα στα 10€ είμαι πολύ οκ! 

Δε με ενοχλεί ότι δεν είναι χειλοφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν κατάλαβες όλες οι κονσόλες είναι home αφού όταν τις σεταραν αυτό δήλωσαν. 

Και αυτό γιατί δεν δηλώθηκαν όλες μαζί ταυτόχρονα 

Πάμε πάλι?

Κάθε account από ότι ξέρω - μόνο μια κονσόλα έχει ως home. 

Αν θες γίνε πιο ακριβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να γίνω πιο ακριβής έχω πει τα πάντα.

Αν δεν έχεις προσωπική πείρα - εμπειρία από αυτό τότε άσε να μας πει καλύτερα κάποιος που έχει κάτι που ζήτησα από το αρχικό μου ποστ και αυτό γιατί δεν θέλω υποθέσεις αλλά άτομα που το έχουν κάνει πραγματικά να μου πουν τι ακριβώς γίνεται.

 

Όταν σεταριστηκαν οι 3 κονσόλες η κάθε μια μόνη της σεταριστικε με home το ίδιο ακριβώς gamertag - profile και αυτό γιατί όταν σεταριστικε η κάθε μια οι άλλες δεν ήταν στο ίντερνετ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Inside X είπε

Πάμε πάλι?

Κάθε account από ότι ξέρω - μόνο μια κονσόλα έχει ως home. 

Αν θες γίνε πιο ακριβής.

Μην ασχολείσαι, αφού βλέπεις...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση για ΚΑΠΟΙΑ (region locked) παιχνίδια :

Όπως θυμάστε, επί εποχής Χ360, κάποια "βίαια" παιχνίδια όπως GOW, Ninja Gaiden 2 κτλπ τρώγανε "πόρτα" στο xbox live όταν πηγαινες να κατεβάσεις DLC γι'αυτά καθώς ηταν region-locked και αν δεν απατώμαι, οι κανονισμοί για "βίαιο" περιεχόμενο συμβάδιζαν με αυτούς της Γερμανίας ακόμα και για εμάς που μπαίναμε με account άλλων χωρών (Ιταλίας, Αμερικής, Αγγλίας κτλπ).

Τι ισχύει ΣΗΜΕΡΑ παιδιά ? αυτοί οι κανονισμοί ισχύουν ακόμα ? Ρωτάω γιατί είχα γυρίσει τον ξένο μου λογαριασμό σε Ελληνικό όταν μας είχε δοθεί η ευκαιρία απο την MS 10+ χρόνια πριν και μπαίνοντας ακόμα και σήμερα  στο Ελληνικό store, το Ninja Gaiden 2 π.χ δεν είναι διαθέσιμο για download (μεταξύ άλλων τίτλων υποθέτω).

Τι γίνεται σ'αυτή την περίπτωση ? πως θα μπορούσα να παίξω το ΝG black/NG2 π.χ ? υπάρχει κάποιο work-around ή είμαι καταδικασμένος να ψάξω τα original δισκάκια τα οποία Α) Δεν τα βρίσκεις σχεδόν πουθενά πλέον και Β) ακόμα και αν τα βρεις οι τιμές τους είναι στο Θεό ? 

 

ΥΓ: όλως περιεργως, το link για το gaiden 2 πετάει σφάλμα, αυτο για το mission pack υπάρχει αλλα δεν εχει link για κατέβασμα αλλα απο την άλλη...to Νinja Gaiden 3 υπάρχει κανονικά με τον νόμο, πως γκένεν αυτντό ? 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Τι γίνεται σ'αυτή την περίπτωση ? πως θα μπορούσα να παίξω το ΝG black/NG2 π.χ ? υπάρχει κάποιο work-around ή είμαι καταδικασμένος να ψάξω τα original δισκάκια τα οποία Α) Δεν τα βρίσκεις σχεδόν πουθενά πλέον και Β) ακόμα και αν τα βρεις οι τιμές τους είναι στο Θεό ? 

Επειδή υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο 360 ως σύστημα και δύσκολα θα πάρεις απάντηση - το μόνο work around που λες, είναι να αναβαθμίσεις σε One και να παίξεις τα παιχνίδια αυτά, ακόμα πιο όμορφα. Υπάρχουν στο BC πρόγραμμα και τα 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω συνδέσει τη κονσόλα και τον υπολογιστή μέσω Ethernet

υπαρχει κάποιος τρόπος να βλέπω και να χειρίζομαι τον υπολογιστή μέσω του Xbox ή πρέπει να είμαι αποκλειστικά μέσω ασυρμάτου δικτύου ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, BaamBam είπε

Καλησπέρα, έχω συνδέσει τη κονσόλα και τον υπολογιστή μέσω Ethernet

υπαρχει κάποιος τρόπος να βλέπω και να χειρίζομαι τον υπολογιστή μέσω του Xbox ή πρέπει να είμαι αποκλειστικά μέσω ασυρμάτου δικτύου ;;;

Μέσου ασύρματου δικτύου αποκλειστικά, πως το κάνεις ακριβώς?

:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Inside X είπε

Μέσου ασύρματου δικτύου αποκλειστικά, πως το κάνεις ακριβώς?

:huh:

Wireless display το έχει στο στορ αλλά δε δουλεύει και πολύ καλά σπάει νεύρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...