Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω πάρει 2 τετράδες από αυτές: https://www.ikea.gr/domatia/kouzina/fotismos-kouzinas/bataries-fortistes/bataries/ladda-epanafortizomeni-mpataria-hr6-aa-1.2v-4-tem./70303876

Κάποιοι λένε ότι φτιάχνονται από το ίδιο εργοστάσιο με τις panasonic eneloop, δλδ ίδιο προιόν με άλλο brand. Έως τώρα, χωρίς βαριά χρήση, μου έχουν κρατήσει αρκετούς μήνες. Πριν 2 εβδομάδες έβγαλα τις 2 πρώτες και έβαλα τις άλλες 2 μέσα στον μοχλό. Για φορτιστή έχω πάρει αυτόν (δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα): https://www.aliexpress.com/item/32792032580.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To next gen ξεκινάει όταν το πει η Microsoft:

 

 

microsoft-flight-simulator-daher-socata-tbm-930-h.jpg?itok=JLU43Mg7

microsoft-flight-simulator-icon-a5-e.jpg?itok=EEZbOHWC

microsoft-flight-simulator-daher-socata-tbm-930-c.jpg?itok=a9iOKtNp

2003098702.jpeg?f=imagegallery

2003098716.jpeg?f=imagegallery

 

2003098708.jpeg?f=imagegallery

2003098706.jpeg?f=imagegallery

https://www.windowscentral.com/microsoft-flight-simulator-2020-next-generation

https://arstechnica.com/gaming/2019/09/the-new-ms-flight-simulator-taught-me-how-to-fly-an-actual-plane/

 

Αναφορά σε κείμενο

The prototype was shown to Xbox head Phil Spencer later that year, to which he murmured, "Why are we looking at this video?" Then Neumann and the team pressed a controller to show they could manipulate the action in real time. "He looked at me, I looked at him, and he said, 'Are we really going back?'" Neumann recalled. "'If we're doing this, we're in it for the long run. You're in it for the long run.'" And Neumann told Ars Technica that the plan is indeed a long-term vision: Asobo and Xbox Game Studios are pledging 10 years of support for this version of Microsoft Flight Simulator. That begins with an insane scope.

Τα λέμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Inside X είπε

To next gen ξεκινάει όταν το πει η Microsoft:

Και εγώ έχω ακόμα κάπου χωμένο το FS 2000... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Flight Simulator στο χειριστήριο δεν θα είναι κάπως; Ή εννοείται ότι θα πρέπει να συνδέσεις ποντίκι/πληκτρολόγιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Choutas είπε

Το Flight Simulator στο χειριστήριο δεν θα είναι κάπως; Ή εννοείται ότι θα πρέπει να συνδέσεις ποντίκι/πληκτρολόγιο;

Ίσως βγάλουν κανένα arcade style ίσα ίσα να κάνουμε ταξιδάκια στα Azure Lanes να τον π'΄@@αiζουμε με τα gfx και το xbox controller (next gen).

Εννοείται ότι θα είναι game που θα υποστηρίζει όχι μόνο M&KB, αλλά και ότι παραφερνάλι βγάλει η Razer π.χ. σαν πιλοτήριο joystic με πατάλια, το οποίο θα κοστίζει μόλις 200 eur επειδή έχει λαμπάκια...

Όπως και να έχει θα το τιμήσω στο Scarlett, γιατί είναι real life flying simulator. Με τα phsyics του και τα 5 petabyte του Bing σαν satelite map data, για να χτίζει η engine λιγότερο procedural πάνω σε αυτά τα Data.

Όχι "τάδε" simulator δεν θα είναι όμως. :D 

Τώρα ευτυχώς που θα είναι στο Game Pass γιατί λίγοι θα ασχοληθούν στην κονσόλα.

Βυζιά - αίματα και zombie FTW.

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Inside X είπε

Ίσως βγάλουν κανένα arcade style ίσα ίσα να κάνουμε ταξιδάκια στα Azure Lanes να τον π'΄@@αζουμε με τα gfx.

Εννοείται ότι θα είναι Game που θα υποστηρίζει όχι μόνο M&KB, αλλά και ότι παραφερνάλι βγάλει η Razer π.χ. σαν πιλοτήριο joystic με πατάλια, το οποίο θα κοστίζει μόλις 200 eur επειδή έχει λαμπάκια...

Όπως και να έχει θα το τιμήσω στο Scarlett, γιατί είναι real life flying simulator. Με τα phsyics του και τα 2 petabyte του Bing σαν satelite map data.

Όχι "τάδε" simulator. :D 

Εγώ πλέον έχω βάλει ήδη στο πρόγραμμα για αγορά το απαραίτητο joystick. Ελπίζω να δουλεύει μόνο. 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, non-serviam είπε

Εγώ πλέον έχω βάλει ήδη στο πρόγραμμα για αγορά το απαραίτητο joystick. Ελπίζω να δουλεύει μόνο. 😅

Εγώ έχω αρχίσει ήδη να σχεδιάζω μετάβαση του One - X μου σε κανένα PC Monitor πλέον (γραφειάκι και έτσι) ή μια προσωπική 43" τηλεόραση, γιατί όλο αυτό το σκηνικό με τον χειρισμό μου βρωμάει PC πολύ :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Inside X είπε

Ίσως βγάλουν κανένα arcade style ίσα ίσα να κάνουμε ταξιδάκια στα Azure Lanes να τον π'΄@@αiζουμε με τα gfx και το xbox controller (next gen).

Εννοείται ότι θα είναι game που θα υποστηρίζει όχι μόνο M&KB, αλλά και ότι παραφερνάλι βγάλει η Razer π.χ. σαν πιλοτήριο joystic με πατάλια, το οποίο θα κοστίζει μόλις 200 eur επειδή έχει λαμπάκια...

Όπως και να έχει θα το τιμήσω στο Scarlett, γιατί είναι real life flying simulator. Με τα phsyics του και τα 5 petabyte του Bing σαν satelite map data, για να χτίζει η engine λιγότερο procedural πάνω σε αυτά τα Data.

Όχι "τάδε" simulator δεν θα είναι όμως. :D 

Τώρα ευτυχώς που θα είναι στο Game Pass γιατί λίγοι θα ασχοληθούν στην κονσόλα.

Βυζιά - αίματα και zombie FTW.

Θα μπορούσαν να αναπτύξουν το GamePlay έτσι ώστε όταν βάλεις αυτόματο πιλότο θα μπορείς να πολεμάς τα ζόμπι που κατέλαβαν την πτήση. Και ανάμεσα σε κάθε πτήση θα την πέφτεις στις καφετέριες και θα λες έχω jet πάμε βόλτα;

Θα είναι action, life simulation, flight simulator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Inside X είπε

Εγώ έχω αρχίσει ήδη να σχεδιάζω μετάβαση του One - X μου σε κανένα PC Monitor πλέον (γραφειάκι και έτσι) ή μια προσωπική 43" τηλεόραση, γιατί όλο αυτό το σκηνικό με τον χειρισμό μου βρωμάει PC πολύ :D 

Αυτήν περιμένω: https://www.asus.com/Monitors/ROG-Strix-XG438Q/

Είναι απλά ιδανική.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, non-serviam είπε

VA είναι και έχει HDR 600.

Θετικότατο το VA. Αλλά στο Scaling πως τα πάει - γιατί τα PC monitor αν και ανώτερα σε pixel pitch (ppi) και λοιπά ηλεκτρονικά - πατώνουν άσχημα σε σχέση με τις τηλεοράσεις όσον αφορά το πρώτο.

Θα σου σκάσει κανένα dynamic resolution από 1080p και θα ψάχνεσαι (αν και το 1X έχει 1440p res mode και σκεφτόμουν ένα 27"~32" monitor/1440p).

Εδώ ομολογώ είμαι αδιάβαστος γιατί απλά δεν έχω δει κάτι να δουλεύει σε αυτά τα mode στην κονσόλα.

Στο μεταξύ για να ενώσουμε κομμάτια του puzzle :D 

 

Ελπίζω να μην μας έκανα spoiler την XO19 αλλά αν δούμε το παρακάτω στο Game Pass θα σιγουρευτούμε:

 

Image result for a plague tale

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Inside X είπε

Θετικότατο το VA. Αλλά στο Scaling πως τα πάει - γιατί τα PC monitor αν και ανώτερα σε pixel pitch (ppi) και λοιπά ηλεκτρονικά - πατώνουν άσχημα σε σχέση με τις τηλεοράσεις όσον αφορά το πρώτο.

Θα σου σκάσει κανένα dynamic resolution από 1080p και θα ψάχνεσαι (αν και το 1X έχει 1440p res mode και σκεφτόμουν ένα 27"~32" monitor/1440p).

Εδώ ομολογώ είμαι αδιάβαστος γιατί απλά δεν έχω δει κάτι να δουλεύει σε αυτά τα mode στην κονσόλα.

Στο μεταξύ για να ενώσουμε κομμάτια του puzzle :D 

Ελπίζω να μην μας έκανα spoiler την XO19 αλλά αν δούμε το παρακάτω στο Game Pass θα σιγουρευτούμε:

  Απόκρυψη περιεχομένων

Image result for a plague tale

Όταν κυκλοφορήσει θα ξέρουμε. 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σκαλώσει το marketplace για τα παιχνίδια του 360 έτσι; Δε με αφήνει να επιβεβαιώσω την δωρεάν αγορά του Bolt, από ότι είδα σε προηγούμενη σελίδα και κάποιο άλλο μέλος αντιμετώπισε πρόβλημα με την αγορά του Tekken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...