Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Takisglo είπε

Αν το συνδέσω με ένα απλό  καλώδιο micro usb θα φορτίζουν οι μπαταρίες;;

Επαναφορτιζόμενες όχι , το κιτ της ms φορτίζει κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Takisglo είπε

Αν το συνδέσω με ένα απλό  καλώδιο micro usb θα φορτίζουν οι μπαταρίες;;Αυτές που είχε μέσα είναι επαναφορτιζόμενες;

δεν χρειαζεσε μπαταριες αν το συνδεσεις με το χβοχ θα παιζεις αιωνια χωρις να τις ξαναχρειαστεις δεν καταλαβαινω αυτη την τρελα που εχετε με τις μπαταριες αν δε σου φτανει το καλωδιο εχει μεγαλα τεσσερα πεντε δεκα σαραντα μετρα οσο θες για να σου φτασει

Επεξ/σία από katman2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, katman2000 είπε

δεν χρειαζεσε μπαταριες αν το συνδεσεις με το χβοχ θα παιζεις αιωνια χωρις να τις ξαναχρειαστεις δεν καταλαβαινω αυτη την τρελα που εχετε με τις μπαταριες αν δε σου φτανει το καλωδιο εχει μεγαλα τεσσερα πεντε δεκα σαραντα μετρα οσο θες για να σου φτασει

Εντάξει υπάρχουν, αλλά το Θέμα είναι να μην μπλέκεις με καλώδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anesperos13 είπε

Αυτές οι Duracell που έχει μέσα δεν είναι επαναφορτιζόμενες δηλαδή; Αν βάλω μέσα επαναφορτιζόμενες και συνδέω το καλώδιο με το χειριστήριο δεν θα φορτίσουν;;

Οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες γράφουν πάνω "rechargeable" αν δεν γράφουν αυτή τη λέξη μην επιχειρήσεις να τις φορτίσεις με τη καμία γιατί μπορεί να εκραγούν(Δεν κάνω καθόλου πλάκα, πραγματικά μπορεί να εκραγούν)

5 ώρες πριν, elvor είπε

Πήρα μια 12μηνη gold και όταν την πέρασα  μου έδωσε 4 μήνες σε ultimate. Δεν θα έπρεπε να πάρω 12 μήνες;

Όχι αν δεις λίγο προηγούμενα ποστ μου έχω βάλει τον πίνακα που δηλώνει ότι αν έχεις ενεργή το xbox game pass ultimate και βάλεις έναν κωδικό xbox live gold των μετατρέπει αυτόματα σε xbox game pass ultimate.

Ορίστε για ακόμα μια φορά ο πινάκας που λέω.

Xbox live gold to game pass ultimate.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέγατε για τις μπαταρίες θέλω και γω να πάρω τις eneloop. 

Όμως δεν έχω φορτιστή. Ακούω προτάσεις. 

 

 

Επίσης λέω να πάρω headset. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις.

Προτιμώ κάτι οικονομικό (αν γίνεται με αποσπώμενο μικροφωνο). Μέχρι 30€ (ιδανικά στα 20-25)  θεωρώ είναι καλά. 

Ακούω και εδώ προτάσεις ασυρματο/ενσύρματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Μιας και λέγατε για τις μπαταρίες θέλω και γω να πάρω τις eneloop. 

Όμως δεν έχω φορτιστή. Ακούω προτάσεις. 

Επίσης λέω να πάρω headset. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις.

Προτιμώ κάτι οικονομικό (αν γίνεται με αποσπώμενο μικροφωνο). Μέχρι 30€ (ιδανικά στα 20-25)  θεωρώ είναι καλά. 

Ακούω και εδώ προτάσεις ασυρματο/ενσύρματο

Εγώ να ξανά πω πως από μπαταρίες είχα πάρει στα 23 € αν θυμάμαι καλά energizer(4) μαζί με φορτιστή που φορτίζει 4 ταυτόχρονα. Πριν από κάνα μήνα πήγα και πήρα 20 επαναφορτιζόμενες από τα λιντλ (ναι από τα λιντλ) με 20 € σε προσφορά που είχε βγάλει . Από τότε παίζω αποκλειστικά με αυτές του λιντλ και κρατάνε αρκετά και δεν έχουν κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής τουλάχιστον. 

Ήθελα να εκφράσω και μια απορία. Υπάρχει περίπτωση στο elite joystick οι μπαταρίες να έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής? Αυτην την εντύπωση έχω. 

 

Edit: https://www.skroutz.gr/s/8962563/Energizer-Maxi-Charger-4x-AA-2000mAh-370195.html?keyphrase=Energizer+Maxi+Charger+%2B+4x+AA+2000mAh+(370195)

Αυτές είχα πάρει με αυτόν τον φορτιστή. αλλά βλέπω όλοι τις eneloop προτείνουν. Δεν τις έχω δοκιμάσει αλλά θα πάρω μια 4αδα στο μέλλον να τις δω. 

Επεξ/σία από Tigio13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/8787500/Panasonic-Advanced-Charger-4xAA-1900mAh.html

https://www.skroutz.gr/s/9374477/Panasonic-Smart-Quick-Charger-BQ-CC55E-4x-AA-1900mAh.html

Τα βρήκα πριν κανα μήνα με αναζήτηση στο φόρουμ.

Πήρα το πρώτο, αλλά δεν τις έχω βάλει ακόμα, περιμένω να τελειώσουν κάτι ντούρασελ που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα πιες eneloop προτείνατε ναι τις έχει δοκιμασει κάνεις; 

 

Τέλος μέχρι πόσα mah είναι μπορείς να βρεις επαναφορτιζομες αα και ααα μπαταρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, d_gkal είπε

Μιας και λέγατε για τις μπαταρίες θέλω και γω να πάρω τις eneloop. 

Όμως δεν έχω φορτιστή. Ακούω προτάσεις. 

Επίσης λέω να πάρω headset. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις.

Προτιμώ κάτι οικονομικό (αν γίνεται με αποσπώμενο μικροφωνο). Μέχρι 30€ (ιδανικά στα 20-25)  θεωρώ είναι καλά. 

Ακούω και εδώ προτάσεις ασυρματο/ενσύρματο

 Hyperx cloud stinger

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρίες όπως έχω πει και στο παρελθόν είναι πολύ καλές οι tronic του λιντλ. Ανά διαστήματα βγάζει προσφορά 8αδα αλλά και οι 4 που έχει στα 2400mah έχουν πολύ καλή τιμή. Από φορτιστή πάρτε έναν με καλές κριτικές όχι απαραίτητα ακριβό.

Εγώ πχ τις φορτίζω σε έναν επίσης φορτιστή του λιντλ που τον έχω πριν από το 2004  :P

Θέλουν βέβαια πάνω από 15 ώρες να φορτίσουν αλλά παίζω με 2 σετ οπότε δεν ξέμενω ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αφήστε τις επαναφορτιζόμενες. Περισσότερο ρεύμα καις. Πάρτε 50 στα 10ευρώ από Public και είστε κομπλέ!

https://www.public.gr/product/perifereiaka/batteries/alcaline/mpataries-gigacell-lr6-aa-x50/prod8801226pp/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Παιδιά αφήστε τις επαναφορτιζόμενες. Περισσότερο ρεύμα καις. Πάρτε 50 στα 10ευρώ από Public και είστε κομπλέ!

https://www.public.gr/product/perifereiaka/batteries/alcaline/mpataries-gigacell-lr6-aa-x50/prod8801226pp/ 

Τι διαφορά έχουν οι LR6 AA από τις LR03 AAA που τις έχει κι αυτές στα 10€ τις 50;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Τι διαφορά έχουν οι LR6 AA από τις LR03 AAA που τις έχει κι αυτές στα 10€ τις 50;

Μέγεθος? AA είναι οι "κανονικές" που λέμε συνήθως, και οι AAA είναι οι πιο μικρές που συναντά κανείς στα τηλεκοντρόλ.

Στις 28/9/2019 στις 8:05 ΠΜ, d_gkal είπε

Είδα ότι μπορεί να γίνει stream/cast το παιχνίδι σε υπολογιστή! 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος; 

Θα βολεψει απίστευτα όσο η γυναίκα θέλει να παρακολουθεί τηλεόραση. 

Πείτε ότι γίνεται και δουλεύει άψογα!!!!!

Στις 28/9/2019 στις 12:54 ΜΜ, tsofras είπε

Γίνεται σε Windows 10 , με καλώδιο για το lan , το WiFi σε εμένα δεν έπαιζε καλά και αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι σε απόσταση που πιάνει το χειριστήριο στο Xbox γιατί ουσιαστικά απλά streamarei την εικόνα. Το input είναι κανονικά από το χειριστήριο , δεν μπορείς να παίξεις με το πληκτρολόγιο

Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με , εγώ έτσι το είδα να παίζει

Μπορείς να συνδέσεις ασύρματα ή ενσύρματα το χειριστήριο στα Windows και περνάει πλέον από τον υπολογιστή το σήμα εισόδου. Άρα η απόσταση από την κονσόλα έχει να κάνει καθαρά με το WiFi σήμα. Σχεδόν οποιοδήποτε 5Ghz router θα κάνει τη δουλειά του ακόμη και με το streaming ρυθμισμένο στα high. Εγώ stream-άρω ασύρματα από Xbox One X σε ένα lenovo convertible, με το Xioami Mi 4A router και δεν κολλάει πουθενά. Επίσης, αν το παιχνίδι υποστηρίζει πληκτρολόγιο/ποντίκι (όπως το Call of Duty Modern Warfare), παίζεις κανονικά με πληκτρολόγιο ποντίκι (το έκανα τώρα στην beta).  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, argipen είπε

Μέγεθος? AA είναι οι "κανονικές" που λέμε συνήθως, και οι AAA είναι οι πιο μικρές που συναντά κανείς στα τηλεκοντρόλ.

Μπορείς να συνδέσεις ασύρματα ή ενσύρματα το χειριστήριο στα Windows και περνάει πλέον από τον υπολογιστή το σήμα εισόδου. Άρα η απόσταση από την κονσόλα έχει να κάνει καθαρά με το WiFi σήμα. Σχεδόν οποιοδήποτε 5Ghz router θα κάνει τη δουλειά του ακόμη και με το streaming ρυθμισμένο στα high. Εγώ stream-άρω ασύρματα από Xbox One X σε ένα lenovo convertible, με το Xioami Mi 4A router και δεν κολλάει πουθενά. Επίσης, αν το παιχνίδι υποστηρίζει πληκτρολόγιο/ποντίκι (όπως το Call of Duty Modern Warfare), παίζεις κανονικά με πληκτρολόγιο ποντίκι (το έκανα τώρα στην beta).  

Το είχα δοκιμάσει πριν κανά χρόνο, οπότε δεν γνωρίζω τι έχει αλλάξει τώρα τελευταία,  thx 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...