Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσω εξωτερικού σκληρού δίσκου ή δικτύου - όλα αναλυτικά εδώ:

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/getting-started/preparing-game-collection-for-xbox-one-x

Για την LG το μόνο που ίσως χρειαστεί, είναι να ενεργοποιήσεις στο μενού της (Input-είσοδοι) στο σχετικό HDMI input, κάποια επιλογή enable " HDMI UHD deep color" ή όπως το λέει, για να ενεργοποιήσεις το HDR.

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Inside X είπε

Μέσω εξωτερικού σκληρού δίσκου ή δικτύου - όλα αναλυτικά εδώ:

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/getting-started/preparing-game-collection-for-xbox-one-x

Για την LG το μόνο που ίσως χρειαστεί, είναι να ενεργοποιήσεις στο μενού της (Input-είσοδοι) στο σχετικό HDMI input, κάποια επιλογή enable " HDMI UHD deep color" ή όπως το λέει, για να ενεργοποιήσεις το HDR.

Υπάρχει και το network transfer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα το xbox one digital.Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με τις μπαταρίες..Τι να πάρω φορτιστή για επαναφορτιζόμενες ή το kit microsoft play and charge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου. Εγώ θα πρότεινα ένα σετ dock/επαναφορτιζόμενων στο dock:

20190523111709_venom_twin_docking_station_white_xbox_one.jpeg

 

Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας θα βρεις στις eneloop pro (inb4 Paragontas-X) αλλά τέτοια χρηστικότητα και ευκολία όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται το dock αλλά δεν είναι της Microsoft, δεν ξέρω..Και οι μπαταρίες της πανασονικ μου φαίνονται λίγο ακριβές;Είμαι λίγο μπερδεμένος..Αν πάρω μπαταρίες τι πρέπει να προσέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Takisglo είπε

Πήρα πρόσφατα το xbox one digital.Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με τις μπαταρίες..Τι να πάρω φορτιστή για επαναφορτιζόμενες ή το kit microsoft play and charge?

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να αποφύγεις σαν το διάολο το λιβάνι το Ms kit γιατί εκτός του ότι χαλάει τρομερά εύκολα, δεν κρατάει και πολύ ώρα η μπαταρία που έχει μέσα το κιτ.

 

Καλύτερα πήγαινε στην κλασική επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και φορτιστή καθότι και φτηνότερα είναι και πολύ περισσότερο χρόνο κρατάνε οι μπαταρίες.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι Duracell που έχει μέσα δεν είναι επαναφορτιζόμενες δηλαδή; Αν βάλω μέσα επαναφορτιζόμενες και συνδέω το καλώδιο με το χειριστήριο δεν θα φορτίσουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Θα το σκεφτώ και θα δω τι θα κάνω..Πάντως στα της κονσόλας μόνο καλά έχω να πω, έχω βάλει και με 1 ευρώ τους τρείς μήνες ultimate είναι super!!Εκεί που θα ήθελα μια μικρή βελτίωση είναι η αρχική οθόνη, θα προτιμούσα λιγότερες πληροφορίες, λιγότερα πραγματάκια, λίγο πιο μαζεμένο, αν και από ότι είδα στο επόμενο update το κάνουν έτσι όπως προανέφερα,θα δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Takisglo είπε

Πήρα πρόσφατα το xbox one digital.Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με τις μπαταρίες..Τι να πάρω φορτιστή για επαναφορτιζόμενες ή το kit microsoft play and charge?

γιατι να μην το συνδεσεις απλα με ενα καλωδιο στο xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το συνδέσω με ένα απλό  καλώδιο micro usb θα φορτίζουν οι μπαταρίες;;Αυτές που είχε μέσα είναι επαναφορτιζόμενες;

Επεξ/σία από Takisglo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...