Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, BaamBam είπε

Καλησπέρα,

Επαιζε το ξαδερφάκι μου και αγόρασε ένα παιχνίδι 70 ευρώ μπαίνω στο support να κάνω refund επιλέγω το παιχνίδι πατάω refund και μετά μου πετάει error 

καμια ιδέα τι να κάνω ;; Μέσα από τη κονσόλα στα payments μου το βγάζει completed δεν μου έχει πουθενά refund 

Αν έχει γίνει εγκατάσταση του παιχνιδιού, δεν θα πάρεις refund....

Αν έχει αγοραστεί μόνο, τότε μέσα από την εξυπηρέτηση της Microsoft τηλεφωνικά θα στα γυρίσουν πίσω τα χρήματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία. 

Δηλαδή για να πάρεις refund ενός παιχνιδιού που αγόρασες και το μετανιωσες δεν πρέπει να το εγκαταστήσεις ούτε 1% για να σου δώσουν το refund. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Αυτό είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία. 

Δηλαδή για να πάρεις refund ενός παιχνιδιού που αγόρασες και το μετανιωσες δεν πρέπει να το εγκαταστήσεις ούτε 1% για να σου δώσουν το refund. 

Μπορείς να έχεις κάνει εγκατάσταση ακόμα κ να έχεις παίξει το παιχνίδι λιγότερο από 2 ώρες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως το κοιτάνε αυτό;;;; 

Πόσες ώρες έχεις παίξει το παιχνίδι αν το έχεις εγκαταστήσει; 

Αν ισχυει αυτό που λες για τις 2 ώρες τότε μπορούμε να αγοράσουμε παιχνιδια να παίζουμε 1 ώρα και να ζητάμε refund. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Saphi είπε

Μπορείς να έχεις κάνει εγκατάσταση ακόμα κ να έχεις παίξει το παιχνίδι λιγότερο από 2 ώρες .

😂😂😂 Sorry για το γέλιο, αλλά δεν ισχύει αυτό που γράφετε...

Όπως αναφέρει και ο φιλτατος Paragontas αν ήταν έτσι, παίζαμε το campaign 2 ωρίτσες και ζηταγαμε τα λεφτά μας πίσω...

Εγώ προσωπικά από εμπειρία, αγόρασα ένα παιχνίδι και το είχα κάνει εγκατάσταση μόνο.

Ζήτησα refund γιατί άλλαξα γνώμη και μου είπαν ότι αν είχα κάνει μόνο την αγορά, θα μου επέστρεφαν τα χρήματα...

Τώρα,αν άλλαξαν τα πράγματα δεν γνωρίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δαιδαλώδης αυτή η ιστορία άρα ανάλογα με την περίπτωση.

Νομίζω refund λόγω βίας στο παιχνίδι ή binge spending από ανήλικο έχουν γίνει από την εταιρεία ακόμα και αν έχουν παιχτεί.

Η βασική προϋπόθεση είναι η αιτιολογία αν δεν μπορεί να αιτιολογηθεί λογικά το refund δεν συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εγω την μοναδικη φορα που πηρα refund ηταν για παιχνιδι που ειχα κατεβασει και δεν ειχα εγκαταστησει καν. Δεν εχω καποια αλλη εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, d_gkal είπε

Μη χρεώσει το 30αρι γιατί άντε βγάλε άκρη μετά. 

Αυτό φοβάμαι.

Αν δεν εχεις λεφτα μεσα στην καρτα πως θα σε χρεωσει?.Εμενα ειχε κανα 2ευρω μεσα και μου το εβαλε κανονικα στην συλλογη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το φορμά που θα έπρεπε να έχει το Inside Xbox (άντε λίγο πιο Grand):

 

Μπράβο τους και διακρίνω μέσω του Game Pass, την χρυσή εποχή του XBLA να επανέρχεται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2019 στις 1:14 ΜΜ, vali είπε

Καλύτερα να αγοράσεις από cdkeys μια ή 2 δωδεκάμηνες (42,49 ευρώ)συνδρομές στο xbox live gold και αφού τις ενεργοποιήσεις, αγόρασε και το gamepass ultimate με 2 ευρώ. 

Θα μετατραπούν όλοι οι μήνες σε ultimate

Έτσι με 2*42,49+2=96,98 θα έχεις για 26 μήνες gamepass ultimate. Το μόνο που θα σου λείπει θα είναι ο χρόνος για να παίξεις.

Προσοχή πρώτα να ενεργοποιηθεί η συνδρομή του live και έπειτα του gamepass ultimate.

Αυτο μπορει να γινει ακομα και αν ειχες χρησιμοποιησει το ultimate παλαιοτερα ή μονο εαν δεν εχεις ξαναενεργοποιησει το ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, wiowia είπε

Αυτο μπορει να γινει ακομα και αν ειχες χρησιμοποιησει το ultimate παλαιοτερα ή μονο εαν δεν εχεις ξαναενεργοποιησει το ultimate?

Δεν γνωρίζω, αλλά λογικά αν μέσα από την κονσόλα σου σου δίνει την επιλογή να αγοράσεις συνδρομή live gold, τότε πρέπει να μπορείς να ξαναενεργοποιήσεις και το ultimate. Αν πάλι δεν σου δίνει τέτοια επιλογή, θα μπορούσες να συνδεθείς με έναν καινούργιο λογαριασμό από την κονσόλα σου, να φορτώσεις μέχρι 3 χρόνια συνδρομή gold και μετά να την μετατρέψεις σε ultimate. Έτσι είχα κάνει εγώ. Εννοείται ότι τα παιχνίδια που θα κατεβάσεις θα είναι διαθέσιμα σε όλους τους λογαριασμούς που έχεις ενεργοποιημένος στην κονσόλα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ότι μπορεί να γίνει stream/cast το παιχνίδι σε υπολογιστή! 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος; 

Θα βολεψει απίστευτα όσο η γυναίκα θέλει να παρακολουθεί τηλεόραση. 

 

Πείτε ότι γίνεται και δουλεύει άψογα!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Mesqal είπε

Καταφερε κανεις να παρει το Tekken απο το gold? Μηπως παιζει τιποτα με τα Regions.

Πρέπει να κανείς add μια κάρτα τραπέζης ή λογαριασμό paypal και να το κανείς σαν   αγορά μηδενική και μετά θα μπορείς να το κατεβάσεις ... Πλέον έτσι θέλουν τα δωρεάν παιχνίδια του xbox360 στη gold συνδρομή !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...