Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Πώς αλλάζω το gamertag;;;;

Δε κατάλαβα σε ποιο σημείο ζήτησε να βάλω. Από μόνο του έβαλε ένα ότι να ναι.

Πήγα να το αλλάξω μέσω του site αλλά βγάζει σφάλμα

Χρησιμοποίησε το xbox app από κινητό αν σου βγάζει σφάλμα το site από PC.

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Inside X said:

Χρησιμοποίησε το xbox app από κινητό αν σου βγάζει σφάλμα το site από PC.

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν...

Τέλεια!

Μόλις το άλλαξα!

 

 

Να ρωτήσω, τους 2 μήνες gamepass τους δίνει μέσω του store; Η τους βρίσκω από αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τέλεια!

Μόλις το άλλαξα!

Να ρωτήσω, τους 2 μήνες gamepass τους δίνει μέσω του store; Η τους βρίσκω από αλλού;

Linky

Επεξ/σία από Inside X
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, d_gkal είπε

Το παρέλαβα!

Δε το άνοιξα ακόμη!

Να αγορασω το gamepass με 2€ για 2 μήνες πρώτα;

Με το live τι να κάνω; Υπάρχει ανάλογη τιμη;/προσφορά;

Σου προτείνω να κάνεις το εξής και θα σου πω παρακάτω το λόγο.

Αγόρασε πρώτα μια xbox live gold κάρτα(Προτείνω την ετήσια για 35-40 ευρώ) και μετά αγόρασε 1 μήνα xbox game pass ultimate.

Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις 13 μήνες xbox game pass ultimate ενώ αν το κάνεις αντίθετα δηλαδή:

Αγοράσεις πρώτα την xbox game pass ultimate κάρτα και μετά οποιαδήποτε xbox live gold κάρτα τότε θα έχεις τις παρακάτω μέρες σαν xbox game pass ultimate.

 

Xbox live gold to game pass ultimate.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, d_gkal είπε

Όχι, το one s all digital

Θα ενεργοποιήσω 12μηνη και βλεπουμε. Αν βγει καμία προσφορά black friday στακαρω χρόνο!

Οπότε πάω για αγορά 12μηνης. Από cdkeys ή άλλου;

Για εμένα προσωπικά έκανες μια αγορά που ποτέ δεν θα έκανα για μια διαφορά 40-50 ευρώ να μην έχω καθόλου blu-ray drive.

Και μόνο ταινίες να έβλεπες στο blu-ray drive της κανονικής κονσόλας xbox one s πίστεψε με πάλι θα τα έβγαζε τα 40-50 ευρώ διαφορά που δεν πλήρωσες για το xbox one s all digital.

8 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Anyone;

Δοκίμασε και ένα clear cache.

Αυτό το κάνεις αν με ανοιχτεί τη κονσόλα κρατήσεις το κουμπί power πατημένο για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει η κονσόλα.

Μετά για μεγαλύτερη σιγουριά βγάλε τη κονσόλα από το ρεύμα για 5-10 λεπτά και μετά ξανάνοιξε τι και τσέκαρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα με το gold/gamepass δε με χρειάζεται το bluray. Τα υπολόγισα και τελικά με συμφέρει το all digital. Δεν είμαι hardcore gamer ώστε να αγοράσω παιχνίδια. Τα δωρεάν (απ' το gold) με καλύπτουν. Επίσης οι τιμές των digital είναι χαμηλές (αυτών που με "ενδιαφέρουν")

 

Ταινίες δεν αγοράζω/νοικιάζω. Και αν γίνει αυτο, έχω το ps3 να τις παίξει ;)

 

Τελικά μια χαρά θα με βολεύει το sad! 

Μόνο υπομονή πρέπει να έχω καθώς με το adsl θα αργούν να κατέβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με την προσφορά που πήρε η διαφορά του all digital με bundle του S με ένα φυσικό παιχνίδι είναι 130 ευρώ. Επιπλέον + 1 χειριστήριο δηλαδή 50 ευρώ και 3 ψηφιακά παιχνίδια με αξία από επίσημο στορ στα  70 ευρώ. Καλά έκανε για game pass είναι ταμάμ. Τώρα αν δεν υπήρχε gamepass θα ήταν για πολύ λίγους.

8 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Για εμένα προσωπικά έκανες μια αγορά που ποτέ δεν θα έκανα για μια διαφορά 40-50 ευρώ να μην έχω καθόλου blu-ray drive.

Και μόνο ταινίες να έβλεπες στο blu-ray drive της κανονικής κονσόλας xbox one s πίστεψε με πάλι θα τα έβγαζε τα 40-50 ευρώ διαφορά που δεν πλήρωσες για το xbox one s all digital.

Δοκίμασε και ένα clear cache.

Αυτό το κάνεις αν με ανοιχτεί τη κονσόλα κρατήσεις το κουμπί power πατημένο για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει η κονσόλα.

Μετά για μεγαλύτερη σιγουριά βγάλε τη κονσόλα από το ρεύμα για 5-10 λεπτά και μετά ξανάνοιξε τι και τσέκαρε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που έχω την έκδοση με blueray δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, ούτε για βίντεο, ούτε για παιχνίδια. Πιστεύω ότι η πλειοψηφία πλέον δεν χρησιμοποιεί δισκάκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, d_gkal said:

Με το που άνοιξα το xbox έβγαλε ειδοποίηση για 3 μήνες live με 1€. Να κάνω πρώτα αυτό, στο καπάκι 12μηνη και στο καπάκι ξανά 2μηνες gamepass με 2ευρω;

Δε θα πάρω 15 μήνες με ~50€? Δεν είναι σωστό/καλό deal;

τελικα ειναι το gamepass 3 μηνες με 1 ευρω!

22 minutes ago, d_gkal said:

τελικα ειναι το gamepass 3 μηνες με 1 ευρω!

το οποιο δε μπορω να βρω πουθενα τωρα....

 

ανεφερε οτι ηταν προσφορα για το sad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vali είπε

Και εγώ που έχω την έκδοση με blueray δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, ούτε για βίντεο, ούτε για παιχνίδια. Πιστεύω ότι η πλειοψηφία πλέον δεν χρησιμοποιεί δισκάκια.

Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο για Day One παιχνίδι υπάρχει μια διαφορά κάπου στα 12 ευρώ που γλιτώνω αγοράζοντας από Σκρουτζ μαγαζιά με το digital. Φυσικά δεν παίζω πάνω από 5 day one τίτλους τον χρόνο στο Xbox One X άρα το BD drive το χρησιμοποιώ για συγκεκριμένους τιτλουε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ από τον Φεβρουάριο που έχω το x δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ δισκάκι. Αφού σκέφτομαι να βάλω ένα να δω αν δουλεύει... 

Σε άλλα νέα αυτές είναι οι προσφορές του deals with gold αυτή τη βδομάδα. 

Σε αυτό το site μπορείς να μπαίνεις να ενημερώνεσαι. 

https://www.xbox365.gr/prosfores/anakoinothikan-oi-nees-deals-with-gold-prosfores-tis-evdomadas-2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα παιχνιδια που δινει το gamepass εχουμε πεσει ολοι πανω του.Και εγω ζητημα να εχω παιξει 2 παιχνιδια σε dvd.Αλλα ειναι θετικο να παιζει και δισκακια η κονσολα.Βρισκεις πολυ πιο ευκολα μτχ τιτλους σε πολυ καλες τιμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

99.99% δε θα με λείψει το drive 

Κατεβαίνουν τα παιχνίδια παιδιά!!!! 

Δε ξέρω ποιο να πρώτο παίξω

Καλορίζικος φίλε μου και καλώς ήρθες στον κόσμο του Game pass!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...