Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

χαχαχα παίξτο φίλε μου. Αξίζει είναι ωραίο παιχνίδι

Ωραίο αλλά το performance του είναι....

Όχι ότι αξίζει στον τίτλο να θαφτεί για αυτό, αλλά λίγη υπομονή θα την έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inside X είπε

Αν τον φίλο παραπάνω τον ενδιαφέρει να παίξει μόνο για δύο μήνες για 2 ευρώ, θα μπορούσε άνετα να κάνει ένα (dummy) XbX Account, από PC/κινητό, να επωφεληθεί της προσφοράς και να κάνει log στο xbx του ως home xbox μοιράζοντας τα πάντα ως game share, στο κανονικό του που απλά θα κάνει Log in.

Λύσεις υπάρχουν. Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζουν στο grand scheme of things.

Και αυτό πιστεύεις δεν το έχει προβλέψει ήδη η Ms?

Εγώ σου λέω ότι αν αφήνει η Ms Να το κάνεις θα σε αφήνει για το πολύ 2 ΄άντε με πολύ ζόρι 3 account αλλά όχι να φτιάχνεις συνέχεια νέα acc και συνεχώς να παίρνεις τις προσφορές που βγάζει η Ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και αυτό πιστεύεις δεν το έχει προβλέψει ήδη η Ms?

Εγώ σου λέω ότι αν αφήνει η Ms Να το κάνεις θα σε αφήνει για το πολύ 2 ΄άντε με πολύ ζόρι 3 account αλλά όχι να φτιάχνεις συνέχεια νέα acc και συνεχώς να παίρνεις τις προσφορές που βγάζει η Ms.

Βγάλε το καπέλο με το αλουμινόχαρτο. 

Αν έχεις εσύ 15 κάρτες/paypal accounts κλπ. και ασχοληθείς να κάνεις 15 account, με 15 διαφορετικά e-mail και ΟΛΑ αυτά για 2 ευρώ, τι να πω. 

Power to the User που λέγαμε κάποτε.

Το ζήτημα είναι, ναι να το κάνεις game το σύστημα για λόγους demo, έμεινα ρέστος κ.α.. Αλλά αν ρίχνεις το σύστημα (που σε συμφέρει και σου αρέσει) συστηματικά, για ευτελή ποσά αυτό θα πέσει.

Τι είναι χειρότερο?

Εδώ σε θέλω να μου απαντήσεις.

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν καταλαβες τι θελω να τονισω με το παραπανω μου ποστ.

Δεν ειπα ποτε οτι εγω προσωπικα θα κανω κατι τετοιο απλα σου ειπα λες να μην το εχει ηδη προβλεψει η Ms γιατι εσυ προτεινες στο παιδι να το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε και εγώ σου απάντησα. Ναι τεχνικά μπορεί να το κάνει... επ άπειρον.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν παραβιάζει το ToS ή ότι στην MS είναι βλάκες.

Σε όλες τις κονσόλες "ανέχονται" κάποια πράγματα. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα το κάνουν για πάντα και μια μέρα δεν θα βρεθείς με το account στο χέρι.

Όπως και με το netflix π.χ..

Δες για παράδειγμα το νήμα εδώ για το family plan, στο switch και το eshop switching που γίνεται αμείλικτα. Εκεί τουλάχιστον έχει νόημα, γιατί το μηχανάκι είναι mobile.

Ε άντε δικαιολόγησε σε σταθερή κονσόλα το game share/service share με τον ξάδελφο από την Κρήτη, με κονσόλες registered (αν την δήλωσες) σε διαφορετικά account.

Το μπαμ θα γίνει. Πότε θα γίνει δεν ξέρω..

Εν τέλει ναι υπάρχουν οι μηχανισμοί αλλά δεν είναι και αδύνατο να γίνει αυτό που λες.

Και όχι δεν πρότεινα τίποτα.

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 4 μόλις ημέρες στο Game Pass Ultimate (Early Access) το Gears κατέστρεψε ακόμα και τους 15 μήνες του fortnite, σε Most Played στο Microsoft Store:

https://www.xbox365.gr/news/to-gears-5-ektrhronizei-to-fortnite-apo-thn-prwth-thesh-ws-most-played-game/

 

EEMy-I8X4AEjFw4.png:large

Το ίδιο σε πολλές χώρες όπως και στην Ελλάδα μας :) 

Also this:

....και όλο αυτό χωρίς τους χρήστες που είχαν το απλό Game Pass και άρα το παιχνίδι ξεκλείδωσε λίγες μέρες μετά.

Μιλάμε για εκατομμύρια χρήστες και μετά κάποιοι απορούν γιατί κώλωσε και το XBL και ρίχνουν το ψέξιμο ότι το παιχνίδι στέλνει μέχρι και την ταυτότητά σου πίσω στην MS χαχαχαχαχα - tinfoil hats! :D 

Ζοφερότατο το μέλλον με τόσο optimized και υπέρ complete παιχνίδια, είτε στο SP είτε στο MP κομμάτι και με τέτοια production values.

Φαντάζομαι next - gen που θα σκάνε τα 1st party από τα Xbox Studios, το ένα πίσω από το άλλο τι θα γίνει..

Άστραψε και βρόντηξε η MS με ένα και μόνο παιχνίδι.

 

Αναφορά σε κείμενο

 

The end goal here is to reduce the barriers to entry for console games. Not everyone is going to pay $60 for a AAA game that also requires a $400 console purchase. Low cost Subscription on both console and PC + future XCloud services allow MS to reach more players.

Συνεχίστε κάποιοι να μετράτε πωλήσεις κομματιών (κονσόλες) ως δείκτη επιτυχίας. 

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα ειναι διαθεσιμο το 'we were here', το εχω παρει απο το πρωι, απο 16 ξεκιναει, παντα Ελλαδα καθυστερει καμια μερα, απο το αμερικανικο το παιρνεις και τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρατηρησα στο κοντρολερ μου αν βαλω το αυτι κολλημενο να ακουγεται ενας θορυβος σαν coil whine.Εψαξα λιγο στο ιντερνετ καποιοι λενε ειναι φυσιολογικο αλλοι λενε δεν ειναι.Αυτος ο θορυβος το κανει και σε σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Σημερα παρατηρησα στο κοντρολερ μου αν βαλω το αυτι κολλημενο να ακουγεται ενας θορυβος σαν coil whine.Εψαξα λιγο στο ιντερνετ καποιοι λενε ειναι φυσιολογικο αλλοι λενε δεν ειναι.Αυτος ο θορυβος το κανει και σε σας?

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ και έχω πιάσει στα χέρια μου κοντά στα 6 χειριστήρια One

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Σημερα παρατηρησα στο κοντρολερ μου αν βαλω το αυτι κολλημενο να ακουγεται ενας θορυβος σαν coil whine.Εψαξα λιγο στο ιντερνετ καποιοι λενε ειναι φυσιολογικο αλλοι λενε δεν ειναι.Αυτος ο θορυβος το κανει και σε σας?

ναι κλαιν

 

αν και σε πιο καινούριο (από όταν βγήκαν αυτά με το bt)  που έχω δεν το κάνει, όπως και δεν κάνει και έντονο θόρυβο στη δόνηση που κάνει το πρώτο, αλλά το άλλο είναι σκυλι δεν έχει παρουσιάσει ποτέ το παραμικρό και κυρίως με αυτό παίζω 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Σημερα παρατηρησα στο κοντρολερ μου αν βαλω το αυτι κολλημενο να ακουγεται ενας θορυβος σαν coil whine.Εψαξα λιγο στο ιντερνετ καποιοι λενε ειναι φυσιολογικο αλλοι λενε δεν ειναι.Αυτος ο θορυβος το κανει και σε σας?

Εντελώς τυχαία ψάχνοντας για rechargable battery (dock-station) για τα χειριστήρια μου χθες, μιας και το υπάρχον της trust μόνο για trust δεν είναι 15 μήνες μετά (και έχω ανοίξει ενδιαφέρουσα αλληλογραφία μαζί τους παρεπιπτώντος), έπεσα σε ένα ενδιαφέρον user review για ένα αντίστοιχο προϊόν στο Amazon, όπου ο κάτοχος είχε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο (+ του πέρναγε και κάπως static στο headset/mic αλλά τέσπα).

Μήπως και εσύ δεν χρησιμοποιείς απλές AA Terror? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...