Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, sha256rk είπε

Αυτό λεω. Τον δεύτερο ήχο τον κάνει ακόμα και με full shutdown από τις ρυθμίσεις. Τον έκανε από τη στιγμή που έβαλα τη κονσόλα στη μπρίζα, πρίν καν την ανοίξω. Και δεν ξέρω κατά πόσο έχει αυτό το "grinding ρουλεμάν" που μου λές αλλα σε σύγκριση με κονσόλα ενός φίλου που είναι σχεδόν σιγανή στο μενού αυτή είναι αρκετά δυνατή για να ακούγεται πάνω από τα παιχνίδια. Ακόμα και ο υπολογιστής μου που έχει ένα παλιό CPU cooler της Intel και θεωρείται αρκετά θορυβώδης κάνει απλα ένα humming noise, αυτό ακούγεται λες και έχει σπάσει κάτι μέσα.

Την κάνεις πακέτο και την πας πίσω στο κατάστημα λέγοντας ότι παιδιά συγνώμη το μετάνιωσα. Ούτε κάνει θόρυβο ούτε τίποτα. Παίρνεις το πιστωτικό και πας σε άλλο κατάστημα της ίδιας αλυσίδας και παίρνεις καινούργια.

Ούτε να την κοιτάξουμε, να την στείλουμε service ούτε τίποτα. 

Πίσω στο DoA (υπαναχώρηση αγοράς) και πάμε για άλλη.

Αλλά επειδή στην χώρα μας είναι κανίβαλοι, ανθρωποφάγοι, πελατοφάγοι και λοιπά - δηλώνεις serial στο microsoft account σου - ανοίγεις chat με MS rep, του σκας του MS rep την απόδειξη αγοράς (που θα το δει από το serial δηλαδή) και ας είναι USA ή Βραζιλία και σου κανονίζει καινούργιο κονσολάκι στο σπίτι σου.

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίζει κανείς το gears 5 ultimate edition μέσω του game pass ultimate?

Γιατί εγώ που το ξεκίνησα προχτές μου έχει κολλήσει το παιχνίδι(Όχι η κονσολα) πάνω από 4-5 φορές και μερικές φορές κάνει μόνο του quit.

 

Και όλα αυτά σε πολλά διαφορετικά modes του παιχνιδιού όπως είναι τα: co-op, versus, Solo campaign κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Inside X είπε

Όταν νομίζεις ότι έκλεισες την κονσόλα από το power button/controller αυτή δεν κλείνει αλλά μπαίνει σε ένα Low power mode, κάτι σαν το standby στα PC αλλά δεν είναι το ίδιο. Πιθανότατα επειδή έχεις καινούργια κονσόλα, κατεβάζει τα πόδια της ακόμα από updates και/ή Games.

Για μένα πριν την στείλεις πίσω σαν DoA, δώσε της λίγο χρόνο να κατεβάσει καινούργιο dashboard και καινούργιους Drivers για την APU (ναι και οι κονσόλες αναβαθμίζουν drivers και αυτές).

To ηχητικό που έβαλες δεν είναι περίεργο αλλά είναι όντως ένα fan δυνατό σε console που δουλεύει full σχεδόν. Δεν έχει το grinding noise των xbox one με τον προβληματικό ανεμιστήρα (grinding ρουλεμάν).

Το HDD που ακούγεται είναι λογικό προς το παρόν.

Όταν μπορέσεις από τα settings έχει και full shutdown και να μην μπαίνει σε sleep mode, για να μην σε ενοχλεί στον ύπνο. Το ίδιο έχω δει στο xbox συγγενικού προσώπου αλλά στην εβδομάδα λύθηκε.

Το Game Pass Ultimate, δουλεύει για XBOX/PC στο ίδιο Account και μόνο (XBL/Microsoft/Outlook). Τα games διαφέρουν όμως.

Sir εσύ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Παίζει κανείς το gears 5 ultimate edition μέσω του game pass ultimate?

Γιατί εγώ που το ξεκίνησα προχτές μου έχει κολλήσει το παιχνίδι(Όχι η κονσολα) πάνω από 4-5 φορές και μερικές φορές κάνει μόνο του quit.

Και όλα αυτά σε πολλά διαφορετικά modes του παιχνιδιού όπως είναι τα: co-op, versus, Solo campaign κ.τ.λ.

αγαπητε , αν στο κανει μονο στα διαφορα  modes να κανεις τη προσευχή σου. Εμενα μου το κανει ακομη και στο μενού. καθε φορα που κανω save n quit απο campaign , λεω αμάν να μην κολλήσει. Για χορντ ουτε που το συζητάω. Βάλαμε να παίξουμε διπλό κο-οπ με τον κοστιγκερ απο δω μεσα και σε φάσεις μετραγαμε frames και μετα κόλλαγε και μας πέταγε στο dashboard. Έφαγε γιουνινσταλ και ησύχασα. Ευτυχώς που το ειχα τσαμπε απο το παςς αλλιως αυριο θα έπαιρνα Ms support για refund. Θα το ξανακατεβασω αφου το στρώσουν με μπόλικα patches. Δλδ σε κανα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Gears 5 μέσω Ultimate Pass είναι always online. Οπότε κάνει authentication το account στο Game Pass και έχει πολύ κίνηση το παιχνίδι.... for better or worse.

Μέχρι και η γιαγιά μου έβαλε GPU... :D 

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυε αυτο τοτε γιατι κολλαει ακομα και οταν η κονσολα δεν ειναι στο ιντερνετ?

 

και μου εχει τυχει και σε εμενα αλλα και σε αλλους απο αλλα φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό κολλάει...

Όποιος δεν παρατήρησε το καινούργιο λογότυπο στο xbx κάτω δεξιά [GAME PASS] είναι αριστερός.

Τέρμα 😅 

Και στο Blair Witch και και και .... Με το ΠΑΣΟΚ δεν είχαμε τέτοια logo....

Τετραγωνάκι κάτω δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

αγαπητε , αν στο κανει μονο στα διαφορα  modes να κανεις τη προσευχή σου. Εμενα μου το κανει ακομη και στο μενού. καθε φορα που κανω save n quit απο campaign , λεω αμάν να μην κολλήσει. Για χορντ ουτε που το συζητάω. Βάλαμε να παίξουμε διπλό κο-οπ με τον κοστιγκερ απο δω μεσα και σε φάσεις μετραγαμε frames και μετα κόλλαγε και μας πέταγε στο dashboard. Έφαγε γιουνινσταλ και ησύχασα. Ευτυχώς που το ειχα τσαμπε απο το παςς αλλιως αυριο θα έπαιρνα Ms support για refund. Θα το ξανακατεβασω αφου το στρώσουν με μπόλικα patches. Δλδ σε κανα χρόνο.

🤣🤣🤣

Γιουνισταλ και τα μυαλά στο blender με τέτοια ανοσιουργηματα. Πως να ασχοληθεί κανείς με αυτές τις σαπίλες. Παιχνιδια ειναι αυτα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν προβληματα αυτες τις μερες οι σερβερ τους, ας κανετε λιγο υπομονη μεχρι να στρωσουν πρωτα οι σερβερ και μετα βλεπετε για γιουνισταλ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με Ms support team για τα άπειρα προβλήματα που έχει το gears5.

Και μου είπαν ότι το ξέρουν(Αυτό έλειπε να μην το ξέρουν) και προσπαθούν να το διορθώσουν.

Και ύστερα μου θέλει και αποκλειστικά παιχνίδια η Ms.

Ας καταφέρει να βγάλει ένα παιχνίδι χωρίς προβλήματα πρώτα και μετά κοιτάει για τα αποκλειστικά.

31 λεπτά πριν, nek4d είπε

Εχουν προβληματα αυτες τις μερες οι σερβερ τους, ας κανετε λιγο υπομονη μεχρι να στρωσουν πρωτα οι σερβερ και μετα βλεπετε για γιουνισταλ κλπ

Δεν φταίνε οι σερβερς το παιχνίδι είναι απλά τρύπιο πως να το κάνουμε, τουλάχιστον μέχρι να βγάλουν 2-3 patches και να το φτιάξουν.

Αυτά κάνουν τα pre-orders παιδιά πως να το κάνουμε. Γι' αυτό δεν πρέπει ποτέ, μα ποτέ να αγοράζουμε ένα παιχνίδι ή dlc πριν καν κυκλοφορήσει, γιατί με αυτόν τον τρόπο δίνεις το δικαίωμα στην εκάστοτε εταιρία να κυκλοφορήσει το παιχνίδι μισό και να χρειάζεται μετά κάποια patches για να δουλεύει σωστά χωρίς προβλήματα(Θυμηθείτε πριν μερικά χρόνια που δεν υπήρχε τόσο το ίντερνετ στα παιχνίδια και ούτε το pre-order πόσο καλύτερα δούλευαν όλα τα παιχνίδια γιατί τότε δεν υπήρχε patch για να φτιάξουν τυχών προβλήματα)

Όπως έγραψα και πιο πάνω εμένα μου κολλάει και γυρνάει στο dashboard ακόμα και εντελώς ofline να είμαι.

Δεν φταίνε λοιπόν οι Ms servers.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μόλις μίλησα με Ms support team για τα άπειρα προβλήματα που έχει το gears5.

Και μου είπαν ότι το ξέρουν(Αυτό έλειπε να μην το ξέρουν) και προσπαθούν να το διορθώσουν.

Και ύστερα μου θέλει και αποκλειστικά παιχνίδια η Ms.

Ας καταφέρει να βγάλει ένα παιχνίδι χωρίς προβλήματα πρώτα και μετά κοιτάει για τα αποκλειστικά.

Δεν φταίνε οι σερβερς το παιχνίδι είναι απλά τρύπιο πως να το κάνουμε, τουλάχιστον μέχρι να βγάλουν 2-3 patches και να το φτιάξουν.

Αυτά κάνουν τα pre-orders παιδιά πως να το κάνουμε. Γι' αυτό δεν πρέπει ποτέ, μα ποτέ να αγοράζουμε ένα παιχνίδι ή dlc πριν καν κυκλοφορήσει, γιατί με αυτόν τον τρόπο δίνεις το δικαίωμα στην εκάστοτε εταιρία να κυκλοφορήσει το παιχνίδι μισό και να χρειάζεται μετά κάποια patches για να δουλεύει σωστά χωρίς προβλήματα(Θυμηθείτε πριν μερικά χρόνια που δεν υπήρχε τόσο το ίντερνετ στα παιχνίδια και ούτε το pre-order πόσο καλύτερα δούλευαν όλα τα παιχνίδια γιατί τότε δεν υπήρχε patch για να φτιάξουν τυχών προβλήματα)

Όπως έγραψα και πιο πάνω εμένα μου κολλάει και γυρνάει στο dashboard ακόμα και εντελώς ofline να είμαι.

Δεν φταίνε λοιπόν οι Ms servers.

ολο χολη εισαι νταξει φτανει κουρασες.

το καταλαβαμε το παιχνιδι εχει προβληματα λες ολο τα ιδια και τα ιδια

εδω και 2 μερες διαβαζω μονο hate

και στην σονυ τα games εχουμε δει τετοια και βγαινουν updates για διορθωση

Επεξ/σία από postfire
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο αφορά την Sony μιας και το ανάφερες πίστεψε με όταν είχα συναντήσει τα προβλήματα που είχε το driveclub(Και αυτό αποκλειστικό παιχνίδι)(Και αυτά λόγο προ παραγγελιών) με το που βγήκε(Ότι δεν είχε καιρικά φαινόμενα για αρκετό καιρό μέχρι να βγάλουν patch) πίστεψε με τα είχα αναφέρει κανονικά στο αντίστοιχο τοπικ.

 

Μπορεί αλλά αν δεν μου έδινε αφορμές η Ms πίστεψε με δεν θα ήμουνα.

Πάντως το gears5 hate δεν είναι μόνο από εμένα αλλά και από άλλους σε αυτό το site και σε αλλά, αλλά γι' αυτούς δεν λες κάτι.

Τόσο καιρό με είδες να αναφέρω αρνητικά πράγματα για την Ms?

Και πίστεψε με είχα, όπως έχω και για την Sony.

 

Όχι γιατί πολύ απλά δούλευαν όλα σχετικά καλά και δεν είχα λόγο να αναφέρω τα προβλήματα που έχω συναντήσει προσωπικά.

 

Δηλαδή θέλετε σε αυτό το τοπικ να αναφέρουμε μόνο θετικά για την Ms πράγματα ή όλα είτε αυτό είναι θετικά, είτε αρνητικά?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε.  Εσύ αρνητικα ποτε. Απλά καθε τοσο μας αναφερεις αποκλειστικα τα προβλήματα που βιώνεις  χρησιμοποιώντας τα Xbox. Καλή κουβεντα ποτε. Μονο προβληματα και εξεζητημενες ερωτησεις παραθέτεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gears5.com/status 

Δανείστηκα το link από το διπλανό νήμα (PC Games).

On further inspection λοιπόν, είχαν βρει όντως ένα bug το οποίο αν το συναντήσεις στο Campaign, στο τελείωσε:

Update: 3:00pm PT

Specifically for players experiencing issues with Campaign, the majority of reported issues seem to be related to the ‘infinite checkpoint saving’ state – which is apparent when the Checkpoint Saving notification in the bottom left runs for more than 20 seconds.

Το οποίο έφαγε τέζα φαίνεται:

Update: 8:10pm PT
We have fixed an issue causing infinite saving checkpoints. We no longer are seeing this problem; however, if you are experiencing this, we want to hear from you.

Μήπως online/offline να ξεκινήσεις ξανά το Campaign σου? (Υποθέτω εκεί αναφέρεσαι). 

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή θέλετε σε αυτό το τοπικ να αναφέρουμε μόνο θετικά για την Ms πράγματα ή όλα είτε αυτό είναι θετικά, είτε αρνητικά?

Κάθε άλλο,  αλλά πριν, να σκεφτούμε, ότι αντίθετα με άλλα exclusives, μιας και εκεί εστιάζεις την κριτική σου:

- Το παιχνίδι κυκλοφορεί και σε PC. (άρα έχουμε multiple μηχανήματα target).

- Τρέχει και σε "τοστιέρα" PC σε ότι Framerate θες (συνήθως 60) όπως και στην "τοστιέρα" X-1S στα 30 ακατέβατα, ενώ τολμάει να παίξει στα 60 στην μεγαλύτερη τοστιέρα (το X1X ντε :D), αντί να έχει καλύτερα "γραφικά" στα 30 επίσης.

- Φτιάχτηκε σε λιγότερο από 3 χρόνια, αντίθετα με άλλα παιχνίδια με τα "μισά" production values (όσο μετρήσιμο είναι αυτό).

- Είναι Cross play - buy - save.

- To "τόστ" κόστισε για τον περισσότερο κόσμο μόλις 1 ή 2 ευρώ.

- Και αυτά όλα τα παραπάνω, θέματα-προβλήματα, κατά την διάρκεια της Game Pass Ultimate "early access" περιόδου.

 

Από τα παραπάνω, νομίζω ότι είναι άδικο ότι αναφέρεις, επιεικώς χωρίς να δίνω συγχωροχάρτι φυσικά.

Είναι "καινούργια νερά" αυτά για την MS. Uncharted πως τα λένε (pun intended) και όχι δεν ήταν το Sea of Thieves αυτό που θα τα εξερευνούσε πρώτο.

Εγώ πάντως δεν είχα θέμα με το game χτύπα ξύλο μέχρι εκεί που έχω φτάσει (χθες βράδυ το ξεκίνησα - κάπου στο Act 1 είμαι).

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...