Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, pollop είπε

Μιας και μαζεύτηκαν ολοι οι παλιογεροι,  να ψηφισω και εγω στο ατυπο poll οτι τα multiplayer ουτε τα ακουμπαω

Εγώ είμαι η εξαίρεση των "γέρων",μιας και παίζω μόνο online....😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά είμαι του single player πια αλλά δεν μπορώ να πω στα νιάτα μου πέρασα από αρκετά online games lineage2,league of legends κλπ τώρα κάνα ΦΙΦΑ και το battlefield 1 να περάσει η ώρα...θεωρώ και με τα 2 κάτι χάνεις κάτι παίρνεις για μένα το καλύτερο είναι η μέση λύση!!!!

Υγ:την ανατριχιλα που ένοιωσα όταν τερμάτισα τα 3 dark souls η παλιότερα στο ps1 τα resident evil, Syphon filter ήταν άλλη φάση....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Choutas είπε

Κανένας το έπαιξε το Blair Witch θέλω κάτι να ασχοληθώ μέχρι το Gears 5.

Αυτό ή LA Noire που δεν το έπαιξα και ποτέ.

Ανάλογα τι θέλεις έχω παίξει λίγο και τα δύο το blair witch είναι ποιο horror το la noir είναι λιγάκι ποιο χαλαρό λίγο που έπαιξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να χαρώ εγώ την Microsoft και τις υπηρεσίες τις.

 

Έβαλα πριν λίγο μια ετήσια xbox live gold συνδρομή και στο καπάκι μια μηνιαία xbox game pass ultimate συνδρομή και τώρα δεν με αφήνει να παίξω καν online γιατί μου λέει ότι δεν έχω συνδρομή xbox live gold.

Τι να πω πια???

Θα καλέσω αύριο το τμήμα εξυπηρετήσεις πελατών της Microsoft hellas και ας ελπίσουμε να βρω καμιά λύση γιατί δεν ξέρω πια τι να κάνω αφού από την μεριά μου δοκίμασα τα παντα(restart router(Αν και το ξέρω ότι δεν έφταιγε αυτό) restart xbox one s) αλλά τίποτα κατά την Microsoft δεν έχω xbox live gold παρόλο που όταν πάω στα subscription μου λέει ότι έχω συνδρομή xbox game pass ultimate μέχρι 4-10-2020.

Για να μην αναφέρω ότι δεν μπορώ να ακυρώσω την αυτόματη ανανέωση xbox game pass ultimate.

Άντε βγάλε άκρη τώρα.

 

Edit1(4 βράδυ τρίτης): Μετά από συζήτηση με το Αμερικάνικο Microsoft support team μου έγραψε ακριβώς αυτό " Thanks for patiently waiting. As checking from our system, your code for Game Pass Ultimate 1 month has been redeemed on your account successfully but system is still processing the transaction for this code. In this case, I'd like to suggest you to wait for 24 hours for system to fully update your code info. ".

Εν ολιγης το σύστημα δέχτηκε κανονικά την ετήσια συνδρομή xbox live gold αλλά δεν έχει δεχτεί ακόμα την μηνιαία συνδρομή xbox game pass ultimate.

Δεν εννοώ τον κωδικό αλλά να αλλάξει τα settings του λογαριασμού μου από xbox live gold σε xbox game pass ultimate.

Και μου είπε απλά να περιμένω μια μέρα για να αλλάξει το σύστημα τα settings του λογαριασμού μου και αν δεν έχει λυθεί το πρόβλημα να ξανά επικοινωνήσω μαζί τους.

 

Εdit2(12 μεσημέρι τετάρτης): Και ύστερα μου λέτε ότι η Microsoft έχει κορυφαίο support.

Καλύτερα να μην το σχολιάσω καν αυτό.

Μίλησα και με το Ελληνικό Ms support και μου είπαν ότι το σύστημα έχει κολλήσει στη συνδρομή xbox live gold το αντίθετο απ' ότι μου είχαν πει στο Αμερικάνικο Ms support και πριν λίγο που μίλησα πάλι με Ms hellas support γιατί μου είχαν πει αν μέχρι της 12 δεν έχει λυθεί να τους ξαναπάρω τηλέφωνο τι μου είπαν απλά θα το προωθήσουν στο ανώτερο κλιμάκιο και απλά να περιμένω και μπορεί και παραπάνω από 1 μέρα ίσως και εβδομάδα.

 

Μέσα σε όλα αυτά να τονίσω ότι εγώ τους έχω πληρώσει κανονικά από σήμερα το xbox live gold και δεν το έχω έτσι.

Δηλαδή όλο αυτό το άθλιο(Κατά τη γνώμη και εμπειρία μου) support της Ms περιμένει να κερδίσει τους νέους gamers?

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά το μόνιμο της σύστημα είναι να με βάζει απλά σε αναμονή.

Τα λεφτά μου όμως ξέρει να τα παίρνει. Εκεί δεν λέει περίμενε δεν δεχόμαστε τα λεφτά σου.

 

Και την έχω ήδη άχτι την Ms γιατί της έχω αναφέρει με τον οποιοδήποτε τρόπο από εμένα(Βίντεο, xbox insider, αναφορές σε Ελληνικό και Αμερικάνικο Ms support 2 αλλά προβλήματα που έχω εδώ και 10 μήνες και δεν έχει λυθεί απολύτως τίποτα παρόλο που τους ζαλίζω κάθε μήνα.)

 

 

Ααα ρε Microsoft που προσφέρεις υπηρεσίες που ακόμα δεν είσαι έτοιμη για αυτές.

 

 

Να ζητήσω ταπεινά συγνώμη από το site αλλά τα έχω πάρει άγρια με τη στάση της Ms σε κάτι που της έχω ήδη πληρώσει και δεν έχω.

 

 

Edit3(14:40 τετάρτης): Με πήρανε τηλέφωνο από την Microsoft πριν λίγο και μου είπαν ότι αν δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα μέχρι αύριο το πρωί θα μου επιστρέψουν όλα τα λεφτά που έδωσα.

Σωστή η κίνηση τους οφείλω να το παραδεχτώ και αν το φτιάξουν και μέχρι αύριο το πρωί άντε να ξεπεράσω ένα μέρος της οργής μου(Το ότι ακόμα δεν μου έχουν φτιάξει τα 2 προβλήματα που έχω εδώ και 10 μήνες δεν είναι και λίγο δεν νομίζεται?)

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Paragontas-x said:

Για να μην αναφέρω ότι δεν μπορώ να ακυρώσω την αυτόματη ανανέωση xbox game pass ultimate.

Έκανες τα βήματα εδώ και δεν τα κατάφερες? 

https://support.microsoft.com/en-us/help/4027815/microsoft-account-cancel-or-turn-off-recurring-billing-for-subscriptio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά και τα έκανα και μου βγάζει πρόβλημα ότι δεν μπορεί να το ακυρώσει.

Εδώ ακόμα και από το Αμερικάνικο Ms support μου είπαν ότι ούτε αυτοί μπορούν να το ακυρώσουν γιατί το σύστημα ακόμα δεν έχει ρυθμίσει το λογαριασμό μου σε xbox game pass ultimate.

Ενώ μπορώ να παίξω κανονικά παιχνίδια που είχα κατεβάσει από το xbox game pass έτσι.

Δηλαδή είναι σαν να έχω απλό xbox game pass και όχι ultimate που στην ουσία η διαφορά τους είναι το multiplayer κομμάτι.

 

Edit4(21:00 Τετάρτη) : οκ άργησαν μεν αλλά το έφτιαξαν. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάρω τρίμηνη Gold από cdkeys, θα μου ανανεώσει το ultimate που είχα, ή μόνο το Gold? 

Το cdkeys έχει μόνο gold και gamepass προσφορές. Ultimate δεν έχει. 

 

Λάθος : βρήκα αυτό 

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/3-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc

 

 

 

Επεξ/σία από tolstoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Αν πάρω τρίμηνη Gold από cdkeys, θα μου ανανεώσει το ultimate που είχα, ή μόνο το Gold? 

Το cdkeys έχει μόνο gold και gamepass προσφορές. Ultimate δεν έχει. 

Λάθος : βρήκα αυτό 

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/3-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc

Γέροντα Τολστόι , μπορώ να βάλω τον κωδικό ενώ έχω ήδη ενεργό Ultimate pass , ή πρέπει να λήξει και μετά να τον βάλω (τον κωδικό ε) . Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bas.lambri είπε

Γέροντα Τολστόι , μπορώ να βάλω τον κωδικό ενώ έχω ήδη ενεργό Ultimate pass , ή πρέπει να λήξει και μετά να τον βάλω (τον κωδικό ε) . Ευχαριστώ.

Εννοείται. Γιατί το λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το ρωτάτε πολλοί εδώ να σας απαντήσω μιας και έχω και προσωπική πείρα αλλά και το αναφέρει και ίδια η Ms.

 

Αν ενώ έχετε συνδρομή xbox game pass ultimate βάλετε έναν κωδικό ή κάρτα συνδρομής xbox live gold τότε θα πιστωθεί στο λογαριασμό - profile - gamertag σας ο παρακάτω χρόνος ανάλογα με το τι διάρκειας κάρτα xbox live gold βάλατε.

 

 

Xbox live gold to game pass ultimate.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...