Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ubisoft δίνει δωρεάν το Episode 1 - Fields of Elysium, απ' το

Assassin's Creed Odyssey: The fate of Atlantis DLC (απαιτεί το βασικό παιχνίδι, μπορειτε ομως να τσιμπησετε το dlc απο τωρα)

https://www.microsoft.com/en-us/p/assassins-creed-odyssey-fields-of-elysium/c30l1dxq11jn?activetab=pivot:overviewtab

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν έχω αγοράσει κάποιο dlc για ένα παιχνίδι αλλά τελικά δεν το χρειάζομαι και δεν το έχω χρησιμοποιήσει μπορώ να το δώσω σε κάποιον άλλον? Αγορασμένο από microsoft και όχι κλειδαδικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισο, αν εχεις εξαργυρωσει τον κωδικο στον λογαριασμο σου δεν μπορεις να το δωσεις σε αλλον.

Αν εχεις τον κωδικο αχρησιμοποιητο, ναι τον δινεις οπου θες.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Μισο, αν εχεις εξαργυρωσει τον κωδικο στον λογαριασμο σου δεν μπορεις να το δωσεις σε αλλον.

Αν εχεις τον κωδικο αχρησιμοποιητο, ναι τον δινεις οπου θες.

Λοιπόν μπήκα στο store αγόρασα ένα dlc για ενα παιχνίδι που δεν έχω ακόμα. Οπότε και το dlc δεν έχει χρησιμοποιηθεί αφού δεν υπάρχει το παιχνίδι. Μπορώ να το δώσω κάπου η έχει ενσωματωθεί με το λογαριασμό μου και δεν μπορώ να τον δώσω? Από το store δεν μου έχει έρθει ποτέ κωδικός, απλά όταν μπαίνω από την κονσόλα κατεβαίνει αυτό που έχω αγοράσει. Προφανώς για το συγκεκριμένο dlc δεν έχει κατεβάσει κάτι ακόμα από τη στιγμή που δεν υπάρχει παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Λοιπόν μπήκα στο store αγόρασα ένα dlc για ενα παιχνίδι που δεν έχω ακόμα. Οπότε και το dlc δεν έχει χρησιμοποιηθεί αφού δεν υπάρχει το παιχνίδι. Μπορώ να το δώσω κάπου η έχει ενσωματωθεί με το λογαριασμό μου και δεν μπορώ να τον δώσω? Από το store δεν μου έχει έρθει ποτέ κωδικός, απλά όταν μπαίνω από την κονσόλα κατεβαίνει αυτό που έχω αγοράσει. Προφανώς για το συγκεκριμένο dlc δεν έχει κατεβάσει κάτι ακόμα από τη στιγμή που δεν υπάρχει παιχνίδι. 

Το αγόρασες στον λογαριασμό σου, είναι για τον λογαριασμό σου. Κατά την αγορά μόνο  θα μπορούσες να το στείλεις σαν δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω την προσφορά που έχει τώρα για 2 ευρώ 2 μήνες xbox game pass ultimate μετά δεν θα μπορώ να βάλω απλό xbox live gold συνδρομή για 36 μήνες?

Θα πρέπει να βάζω συνέχεια xbox game pass ultimate μέχρι να περάσουν οι 36 μήνες?

Αυτό το ρωτάω γιατί διάβασα αυτό πριν προβώ σε αυτήν την αγορά προσφοράς.

Xbox game pass ultimate.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι γίνεται με το game pass ultimate και την φώτο που ανέβασα πιο πάνω?

Υπάρχουν 2 κεραια ερωτήματα.

01. Αν βάλω την προσφορά xbox game pass ultimate για 2 ευρώ 2 μήνες μετά θα μπορώ να προσθέσω συνδρομή xbox live gold?

02. Αν έχω ήδη xbox live gold και βάλω xbox game pass ultimate τι ακριβώς γίνεται?

 

Αν κάποιος έχει απάντηση σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις ας μας την πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τελικά τι γίνεται με το game pass ultimate και την φώτο που ανέβασα πιο πάνω?

Υπάρχουν 2 κεραια ερωτήματα.

01. Αν βάλω την προσφορά xbox game pass ultimate για 2 ευρώ 2 μήνες μετά θα μπορώ να προσθέσω συνδρομή xbox live gold?

02. Αν έχω ήδη xbox live gold και βάλω xbox game pass ultimate τι ακριβώς γίνεται?

Αν κάποιος έχει απάντηση σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις ας μας την πει.

Τα εχουμε πει αναλυτικα πριν λιγο καιρο με την προσφορα ultimate.

Εν ολιγοις:

1) Μπορεις. Θα στην μετατρεψει σε ultimate με την αναλογια του πινακα τους.

2) Αυτο το βλεπεις δοκιμαζοντας. Τοτε με την προσφορα μετετρεπε δωρεαν την παρουσα gold σε ultimate. Για το τι συμβαινει τωρα, δεν ξερω, γιατι στακαρα 2,5 χρονια τοτε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή είναι καλύτερα να πάρει κάποιος πρώτα xbox live gold και μετά να πάρει xbox game pass ultimate γιατί θα μετατραπούν όλες οι μέρες που έχει xbox live gold σε game pass ultimate(Π.χ. αν έχει ετήσια συνδρομή xbox live gold θα μετατραπεί σε ετήσια συνδρομή game pass ultimate) παρά το αντίθετο γιατί θα χάσει κάποιες μέρες με την μετατροπή  από gold σε game pass ultimate?

Εννοείς αυτόν τον πινάκα?

Xbox live gold to game pass ultimate.jpg

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...