Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο και μόνο από αυτό τα λεφτά της εξαγοράς της Inxile τα έβγαλε η MS:

Σκάει και το Bards Tale IV σε 2 κάτι εβδομάδες και γίναμε. (D20-D12 ή 3d4 ανάλογα το πόσο ζάρι RPG fan είσαι).

Day one στο Game Pass (XBOX- PC) και αργότερα και τo Wastelands Remastered.

Να πέφτουν σαγόνια και να ανοίγουν μυαλά γιατί το gaming δεν είναι ...ένα συγκεκριμένο ...είδος μόνο :D (shots fired).

Όλα στο Game Pass. 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/7/2019 στις 10:59 ΜΜ, NickTG είπε

Δεν είπα πουθενά ότι δεν τα κρατάς. 

Παίζεις όμως για όσο έχεις gold. 

Είχαμε τελικά και οι δύο δικιο

Screenshot_2019-08-03-19-36-11-501_com.android.chrome.png

Επεξ/σία από vangel161
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Ενδιαφέρομαι για μια τηλεόραση για το δωμάτιο του μικρού για να παίζει XBOX ONE, ταινίες κλπ.

Αν και αρχικά είχα καταλήξει σε διαστάσεις 24", σήμερα διαπίστωσα στην πράξη ότι οι διαστάσεις αυτές μου φαίνονται μικρές και  πλέον σκέφτομαι κάτι σε  32".

Το πρόβλημά μου είναι ότι όλες οι "προσιτές" (price range ~100 €) για εμένα τηλεοράσεις 32" είναι HD-Ready και όχι Full-HD. 

Απευθύνομαι λοιπόν σε εσάς και ρωτώΘα δει σημαντική διαφορά ο γιός μου αν παίζει  παιχνίδια  XBOX One σε HD-Ready (720p) αντί σε Full HD (1080p)?

Eδώ επισημαίνω ότι ο γιος μου δεν είναι hardcore gamer ενώ η απόσταση TV - συνήθης θέση θέασης είναι περίπου 2.0  m

Υ.Γ1 Θα μπορούσα να πάω σε 28άρα?

Y.Γ2 Τι γνώμη ΄έχετε για τις μτχ TVs?

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σου φιλε μου,

Για μενα εδω εισαι Samsung C24F396FHU

Εχω την ιδια ως δευτερη.

 

υ.γ.Με το budget που διαθετεις για παραπανω ιντσες δυσκολα 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, yiankap είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Ενδιαφέρομαι για μια τηλεόραση για το δωμάτιο του μικρού για να παίζει XBOX ONE, ταινίες κλπ.

Αν και αρχικά είχα καταλήξει σε διαστάσεις 24", σήμερα διαπίστωσα στην πράξη ότι οι διαστάσεις αυτές μου φαίνονται μικρές και  πλέον σκέφτομαι κάτι σε  32".

Το πρόβλημά μου είναι ότι όλες οι "προσιτές" (price range ~100 €) για εμένα τηλεοράσεις 32" είναι HD-Ready και όχι Full-HD. 

Απευθύνομαι λοιπόν σε εσάς και ρωτώΘα δει σημαντική διαφορά ο γιός μου αν παίζει  παιχνίδια  XBOX One σε HD-Ready (720p) αντί σε Full HD (1080p)?

Eδώ επισημαίνω ότι ο γιος μου δεν είναι hardcore gamer ενώ η απόσταση TV - συνήθης θέση θέασης είναι περίπου 2.0  m

Υ.Γ1 Θα μπορούσα να πάω σε 28άρα?

Y.Γ2 Τι γνώμη ΄έχετε για τις μτχ TVs?

Στα 2 μετρα δεν θα δεις διαφορα απο το 720 στα 1080p. Θα προτιμουσα την οθονη που προτεινει ο φιλος πιο πανω αν η αποσταση ηταν το πολυ μεχρι 1 μετρο.

Μακρια απο μεταχειρισμενες αυτης της κλασης. Παρε μια καινουργια να εχεις και εγγυηση. Καινουργια 32αρα απο μενα κοινως σε αυτα τα χρηματα και αποσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, το ένα απο τα δύο χειριστήρια (και τα 2 χειριστήρια ήταν στο κουτί κατά την αγορά) έχει αρχίσει να μου κάνει κάτι περίεργα....δηλ. μερικές φορές ο μοχλός δεξιά απο μόνος του δίνει σήμα για κίνηση προς τα πάνω. Έτσι σε κάποια παιχνίδια ξαφνικά ο ήρωας κοιτάει προς τα πάνω!!!

1η ερώτηση: μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω;

2η ερώτηση: η εγγύηση των 2 ετών καλύπτει κανονικά και τα χειριστήρια;

 

έχω xbox one s, αγορασμένο καινούργιο, 10 μηνών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@kostiger  -  @Sir_Teraflop : Ευχαριστώ αυτό ήθελα. Ότι δεν υπάρχει διαφορά στα 720p - 1080p σε αυτή την απόσταση. Θα ψάξω για 32άρα low end (f&u, united, tesla).

@CallMeRp : Ευχαριστώ για την συμβουλή σου φίλε μου, όμως δυστυχώς ψάχνω για TV monitor ή  Τηλεόραση γιατί μερικές φορές στο παιδικό μένουν τα πεθερικά μου όταν με επισκέπτονται και θέλουν τηλεόραση. Αυτή που μου προτείνεις είναι Monitor και δεν θέλω να μπλέκω με αποκωδικοποιητές κλπ.  Όσο για το budget τώρα τελευταία βγαίνουν κάτι προσφορές σε f&u, united, tesla κ.α σε αυτή την τιμή (~120 €) και αυτές έχω κατά νου.

 

Επεξ/σία από yiankap
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tempo είπε

καλημέρα, το ένα απο τα δύο χειριστήρια (και τα 2 χειριστήρια ήταν στο κουτί κατά την αγορά) έχει αρχίσει να μου κάνει κάτι περίεργα....δηλ. μερικές φορές ο μοχλός δεξιά απο μόνος του δίνει σήμα για κίνηση προς τα πάνω. Έτσι σε κάποια παιχνίδια ξαφνικά ο ήρωας κοιτάει προς τα πάνω!!!

1η ερώτηση: μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω;

2η ερώτηση: η εγγύηση των 2 ετών καλύπτει κανονικά και τα χειριστήρια;

έχω xbox one s, αγορασμένο καινούργιο, 10 μηνών

Καλημέρα εγώ τα χειριστήρια του 360 τα είχα ανοίξει και τα 2 για καθάρισμα και κάποια μικροκολληματακια που έκανε το ένα. Είδα κάποια βιντεακια στο youtube και ηταν πολύ εύκολη διαδικασία. Αν πιάνουν λιγο τα χέρια σου και έχεις όρεξη και δεν ισχύει η εγγύηση (γιατί δεν ξέρω αν καλύπτει) θα μπορούσες να κάνεις μια προσπάθεια. 

Εν τω μεταξύ και μένα χάλασε χθες το lb στο elite που έχω. Υπάρχουν τα πάντα από περιφερειακά στο ebay για να φτιάξεις ότι θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλημέρα εγώ τα χειριστήρια του 360 τα είχα ανοίξει και τα 2 για καθάρισμα και κάποια μικροκολληματακια που έκανε το ένα. Είδα κάποια βιντεακια στο youtube και ηταν πολύ εύκολη διαδικασία. Αν πιάνουν λιγο τα χέρια σου και έχεις όρεξη και δεν ισχύει η εγγύηση (γιατί δεν ξέρω αν καλύπτει) θα μπορούσες να κάνεις μια προσπάθεια. 

Εν τω μεταξύ και μένα χάλασε χθες το lb στο elite που έχω. Υπάρχουν τα πάντα από περιφερειακά στο ebay για να φτιάξεις ότι θες. 

Τα LB & RB πραγματικά είναι πανεύκολα, με ενα tutorial στο youtube την πρώτη φορά μου πήρε 20 λεπτά, τώρα πλέον που κάνω συντήρηση μόνος μου σε 10 λεπτά έχω τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tempo είπε

καλημέρα, το ένα απο τα δύο χειριστήρια (και τα 2 χειριστήρια ήταν στο κουτί κατά την αγορά) έχει αρχίσει να μου κάνει κάτι περίεργα....δηλ. μερικές φορές ο μοχλός δεξιά απο μόνος του δίνει σήμα για κίνηση προς τα πάνω. Έτσι σε κάποια παιχνίδια ξαφνικά ο ήρωας κοιτάει προς τα πάνω!!!

1η ερώτηση: μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω;

2η ερώτηση: η εγγύηση των 2 ετών καλύπτει κανονικά και τα χειριστήρια;

έχω xbox one s, αγορασμένο καινούργιο, 10 μηνών

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα ενα χρόνο μετά την αγορά, μίλησα με το support στο τσατ καλύπτουν κανονικά τα χειριστήρια κ μου έστειλαν ένα έτοιμο για εκτύπωση με tracking κλπ αυτοκόλλητο για την ups. Πήρα την ups ήρθε το πήρε δωρεάν το έστειλε Γερμανία κ μέσα σε 10 ημέρες μου έστειλαν καινούριο δωρεάν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Saphi είπε

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα ενα χρόνο μετά την αγορά, μίλησα με το support στο τσατ καλύπτουν κανονικά τα χειριστήρια κ μου έστειλαν ένα έτοιμο για εκτύπωση με tracking κλπ αυτοκόλλητο για την ups. Πήρα την ups ήρθε το πήρε δωρεάν το έστειλε Γερμανία κ μέσα σε 10 ημέρες μου έστειλαν καινούριο δωρεάν. 

ευχαριστώ, έχεις πληροφορίες πως να επικοινωνήσω; δηλ. ένα link για το chat, κάποιο τηλέφωνο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...