Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα η ms μου εδειξε οτι βαζει παραπανω την ποσοτητα απο την ποιοτητα, το βαρος δινεται στις υπηρεσιες και το σημαντικο ειναι να δειξουν οτι βγαζουν value, υπηρεσιες οπως το pass ultimate, που μετα το φιασκο του Σταδια, δειχνουν να παιζουν μονοι τους στην αγορα....Η σονι χρειαζεται το κερδος απο το gaming department της, δεν νομιζω οτι θα μπουν στη διαδικασια να τους ανταγωνιστουν...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να βάλω την προσφορά που έχει βγεί με το ultimate και το 12μήνο gold. Το πρόβλημα είναι ότι ούτε από το game pass παίζω πολλά παιχνίδια και το online μου είναι απαρατήρητο. Παίζω παιχνίδια τύπου AC , witcher 3 τώρα. Αξίζει τόσο πολύ να δώσω το 50ρικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε δημιουργηθεί ένα hype από τα 14  παιχνίδια που ανακοίνωσε ο ο Spencer. 

Από εκεί και πέρα, αν το δει κάποιος λογικά είναι αναμενόμενο να μην ζορίζουν τα studio. 

Έχουν στοχεύσει καιρό στην επόμενη γενιά και πουσαρουν τις υπηρεσίες ώστε να είναι έτοιμοι. 

Ποντάρουν στο vfm. 

Εμένα μου έκανε εντύπωση η απουσία της αναφοράς στο anaconda. 

Υπάρχει περίπτωση να είχαν δύο dev Kit; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/6/2019 στις 1:55 ΠΜ, vagosvts7 είπε

Πάντως μάγκες εγω έφτιαξα Αμερικανό προφίλ σύνδεσα και την PayPal αλλά το nba2k19 δεν κατάφερα να το αγοράσω.. 

Δοκίμασα και από τη κονσόλα και από το tablet.. 

Μου βγάζει το εξής :

Screenshot_20190608-015228.png

Στο xbox one δεν χρειάζεται να φτιάξεις κανένα Αμερικάνικο profile - gamertag και αυτό γιατί μπορείς ανά πάσα στιγμή από το μενού της κονσόλας να αλλάξεις το region της σε Αμερικάνικο ή ότι άλλο θέλεις, απλά για να αγοράσεις κάτι από άλλο xbox store από αυτό που είναι η ip της κονσόλας σου πρέπει να χρησιμοποιήσεις και την αντίστοιχη κάρτα paypal ή προπληρωμένη.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Scorpio_21 είπε

Είχε δημιουργηθεί ένα hype από τα 14  παιχνίδια που ανακοίνωσε ο ο Spencer. 

Από εκεί και πέρα, αν το δει κάποιος λογικά είναι αναμενόμενο να μην ζορίζουν τα studio. 

Έχουν στοχεύσει καιρό στην επόμενη γενιά και πουσαρουν τις υπηρεσίες ώστε να είναι έτοιμοι. 

Ποντάρουν στο vfm. 

Εμένα μου έκανε εντύπωση η απουσία της αναφοράς στο anaconda. 

Υπάρχει περίπτωση να είχαν δύο dev Kit; 

Θεωρω πως πάμε επίσημα με μια κονσολα πλεον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα μια δυνατή τούμπανο και όταν νιώσουν ότι μπορούν να βγάλουν κάτι φθηνότερο ας έρθει ένα discless με χειρότερα specs καθαρά για streaming xcloud.

Όσο.για τα παιχνίδια ούτε εγώ τρελάθηκα τουλάχιστον υπήρχε ποικιλία είτε αυτό είναι καλό είτε κακό. Μακάρι να έφτιαχναν και κάνα Banjo Kazooie μόνο το Battletoads δεν μου αρέσει από την Rare τι να τους πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτραπεί...δεν είναι grayzone market, από εδώ έπαιρνα κάρτες για το Lineage2 https://www.offgamers.com/game-card/consoles/xbox-live-gift-card-us αγοράζετε με paypal US giftcard, με προσοχή όμως στην τιμή βάζουν κάτι processing + paypal fees αλλά και πάλι είναι φθηνότερο από το ms store. Μετά βάζετε τον κωδικό στο account σας και από το pc πάτε αμερικανικό store και αγοράζετε το παιχνίδι με 2.99$ χωρίς αλλαγές region στην κονσόλα και χωρίς restart κτλ. Έτσι το έκανα εγώ και δούλεψε μια χαρά πήγε 4.5 ευρώ και έχω 2$ υπόλοιπο για να βάλω την διαφορά που θέλω για το gears 5.
Το παραπάνω link δεν ξέρω αν είναι το φθηνότερο, ίσως υπάρχουν πιο φθηνά αλλά σε gray markets 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BACKWARD COMPATIBILITY ENDING ON XBOX ONE AS FOCUS SHIFTS TO PROJECT SCARLETT

https://www.ign.com/articles/2019/06/10/backwards-compatibility-ending-on-xbox-one-as-focus-shifts-to-project-scarlett-original-xbox-splinter-cell-games-available-this-week-a-e3-2019

Δυστυχώς αρκετά αξιοσημείωτα παιχνίδια δεν πρόλαβαν να δουν το φως του Backwards Compatibility στο xbox one καθώς, όπως ανακοίνωσε η MS, θα σταματήσουν να εργάζονται στα BC του xbox one για να στρέψουν τη προσοχή τους στο BC του project Scarlett. Ανάμεσά τους Max Payne 3, Mortal Kombat 9, κ.α. Ελπίζω το Scarlett να υποστηρίζει πλήρη συμβατότητα με τα παιχνίδια των προηγούμενων κονσολών και να μπορείς να παίξεις οτι παιχνίδι έχεις αγορασμένο σε μια κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, thomason993 said:

BACKWARD COMPATIBILITY ENDING ON XBOX ONE AS FOCUS SHIFTS TO PROJECT SCARLETT

https://www.ign.com/articles/2019/06/10/backwards-compatibility-ending-on-xbox-one-as-focus-shifts-to-project-scarlett-original-xbox-splinter-cell-games-available-this-week-a-e3-2019

Δυστυχώς αρκετά αξιοσημείωτα παιχνίδια δεν πρόλαβαν να δουν το φως του Backwards Compatibility στο xbox one καθώς, όπως ανακοίνωσε η MS, θα σταματήσουν να εργάζονται στα BC του xbox one για να στρέψουν τη προσοχή τους στο BC του project Scarlett. Ανάμεσά τους Max Payne 3, Mortal Kombat 9, κ.α. Ελπίζω το Scarlett να υποστηρίζει πλήρη συμβατότητα με τα παιχνίδια των προηγούμενων κονσολών και να μπορείς να παίξεις οτι παιχνίδι έχεις αγορασμένο σε μια κονσόλα.

Απ' ότι έχω καταλάβει ότι παίζει στο X1 θα παίζει και στο Scarlet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Malthador είπε

Απ' ότι έχω καταλάβει ότι παίζει στο X1 θα παίζει και στο Scarlet.

Αν ισχύει αυτό θα είναι κρίμα. Αν έχουν σκοπό να επικεντρωθουν μόνο στα παιχνίδια του X1 τότε τουλάχιστον, εκτός απο συμβατά στη νέα κονσόλα, να προσπαθήσουν να τα βελτιώσουν από θέμα εμφάνισης και απόδοσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, thomason993 said:

Αν ισχύει αυτό θα είναι κρίμα. Αν έχουν σκοπό να επικεντρωθουν μόνο στα παιχνίδια του X1 τότε τουλάχιστον, εκτός απο συμβατά στη νέα κονσόλα, να προσπαθήσουν να τα βελτιώσουν από θέμα εμφάνισης και απόδοσης. 

Δεν κατάλαβες.

Ότι παίζει στο X1 αυτή τη στιγμή (X1 games και όσα παίζουν με BC από OG XBOX και X360) θα παίζουν -μάλλον- day one και στο Scarlet.

Αυτό δεν σημαίνει ότι το Scarlet δεν θα πάρει κι άλλα BC games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...