Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Δεν γίνεται να φτιάξουμε Αμερικάνικο account να το αγοράσουμε και να το κατεβάσουμε στην κονσόλα και να το παίζουμε και με το άλλο μας προφίλ το Ελληνικό? Πάντως στο ps4 γίνεται αυτή η διαδικασία.. 

Θα με ενδιέφερε και εμένα το 2k19 στη προσφορά που παίζει.. 

Γίνεται ναι.

Βάζεις as family τον us account και παίζεις με τον ελληνικό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο μεταξύ μπήκα να δω για το 2k19 στο us account και πέφτει πολύ κράξιμο.. Παίζει μήπως κάτι με την προσφορά? Ολόκληρο είναι το παιχνίδι να υποθέσω και δεν χρειάζεται συνδρομή για να παίξεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προσφορες ειναι λαιβ. Φοβερες τιμες σε πολλα παιχνδιδια, χτυπησα ηδη τα passes για shadow of the tomb raider [-40%] και Far Cry 5 [-50%].

Eχει πολυ πραμα.

https://majornelson.com/2019/06/03/the-greatest-xbox-deals-of-the-year-drop-on-june-7-including-100-off-xbox-one-x/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μάγκες εγω έφτιαξα Αμερικανό προφίλ σύνδεσα και την PayPal αλλά το nba2k19 δεν κατάφερα να το αγοράσω.. 

Δοκίμασα και από τη κονσόλα και από το tablet.. 

Μου βγάζει το εξής :

Screenshot_20190608-015228.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Πάντως μάγκες εγω έφτιαξα Αμερικανό προφίλ σύνδεσα και την PayPal αλλά το nba2k19 δεν κατάφερα να το αγοράσω.. 

Δοκίμασα και από τη κονσόλα και από το tablet.. 

Μου βγάζει το εξής :

Screenshot_20190608-015228.png

Προφανώς. Δεν έχεις αμερικάνικο Paypal/κάρτα, οπότε δεν στο προχωράει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστό ..Λογικά θα πρέπει να το κάνω με τον τρόπο που είπε ο @hexenlord .. Να αγοράσω μια προπληρωμένη των  5  δολαρίων !

Νομίζω  ότι τσάμπα έφτιαξα Αμερικανικό προφίλ !! Γιατί γύρισα από τα settings  του  xbox one την χώρα από Greece σε United state και μου έβγαλε στο store την προσφορά έπειτα με τα 3 δολάρια στο 2k19 και στο Ελληνικό προφίλ μου .. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Σωστό ..Λογικά θα πρέπει να το κάνω με τον τρόπο που είπε ο @hexenlord .. Να αγοράσω μια προπληρωμένη των  5  δολαρίων !

Νομίζω  ότι τσάμπα έφτιαξα Αμερικανικό προφίλ !! Γιατί γύρισα από τα settings  του  xbox one την χώρα από Greece σε United state και μου έβγαλε στο store την προσφορά έπειτα με τα 3 δολάρια στο 2k19 και στο Ελληνικό προφίλ μου .. 

αγαπητέ, μπες G2A,  πάρε μια προπληρωμένη των 20 ντολλαρς (λέω γω τώρα γιατί τρέχουν τρέλες προσφορές,να έχεις λίγο αέρα ρε παιδι μου!!), γυρνα σε  US,  πέρασε την μεσα και ξεκινα το κατέβασμα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο g2a θα  περάσει  η πληρωμή με  paypal για us gift card ? Δεν χρειάζεται να φτιάξω κάποιο προφίλ στο site ?

Το μόνο που πρέπει να κάνουμε για να κατεβάζουμε από το Αμερικανικό store είναι απλά να  αλλάζουμε το region στην κονσόλα και μετά επανεκκίνηση !! Δεν χρειάζεται usa  προφίλ !! Σωστά παίδες ?  Αλλά μετά  όταν το έχω κατεβάσει το game από το usa store και το έχω στη κονσόλα και μετά ξανά γυρίζω από την κονσόλα μου την τοποθεσία σε Ελλάδα  θα μπορώ να  το παίξω το  παιχνίδι ?

Sorry μάγκες  που σας πρήζω .. Και σας ευχαριστώ για τις  απαντήσεις !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Στο g2a θα  περάσει  η πληρωμή με  paypal για us gift card ? Δεν χρειάζεται να φτιάξω κάποιο προφίλ στο site ?

Το μόνο που πρέπει να κάνουμε για να κατεβάζουμε από το Αμερικανικό store είναι απλά να  αλλάζουμε το region στην κονσόλα και μετά επανεκκίνηση !! Δεν χρειάζεται usa  προφίλ !! Σωστά παίδες ?  Αλλά μετά  όταν το έχω κατεβάσει το game από το usa store και το έχω στη κονσόλα και μετά ξανά γυρίζω από την κονσόλα μου την τοποθεσία σε Ελλάδα  θα μπορώ να  το παίξω το  παιχνίδι ?

Sorry μάγκες  που σας πρήζω .. Και σας ευχαριστώ για τις  απαντήσεις !!

1. G2A μπορεις να κανεις προφιλ, αλλα μπορεις να συνδεθεις και με το Facebook/google account [για το γοογλε δε θυμαμαι σιγουρα, αλλα με φατσοβιβλιο εισαι οκ]

2. Αλλαζεις ριτζιον στην κονσολα και κανει ρισταρτ μονη της. Μετα κανεις ριντιμ  την καρτα [χωρις να φτιαξεις αμερικανικο ξεχωριστο λογαρασμο]. Θα στην παρει διχως θεμα

3. Επιλεγεις το παιχνιδι που θες και το αγραζεις, στον τροπο πληρωμης επιλεγεις τα μετρητα από το εικονικο πορτοφολι που μολις εκανες ριντιμ τα ντολλαρς

4. Το παιχνιδι θα παιζει ακομη και αν αλλαξεις το ριτζιον σου σε κινα. Είναι δικο σου, δενεται με το γκειμερταγκ σου για παντα

*Διατηρω μια μικρη επιφυλαξη για το βημα 2, καθως εγω ειχα φτιαξει αμερικανικο λογαριασμο από εποχης 360 που δεν υποστηριζοταν η Ελλαδα, αλλα ΝΟΜΙΖΩ πως τωρα πια δεν χρειαζεται.

Σορρυ για τα γκρικλις,  γραφω από ξενο λαπτοπ

Επεξ/σία από hexenlord
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου  για τις οδηγίες σου ... Και  από ότι τσέκαρα υπάρχουν κι αλλά site παρόμοια που  μπορείς να  αγοράσεις κάρτες(λίγο πιο φτηνά) όπως το offgamers ... Αλλά θα πάρω από g2a  αφού το προτείνετε !!

Για την ιστορία έκανα  την αγορά από το Ελληνικό προφίλ μου απλά όταν έβαλα την αγορασμένη κάρτα από g2a τον κωδικό της, μου είπε να βάλω και address line στο προφίλ μου κτλ και ας ήταν γυρισμένη η κοσνόλα σε united states .. Εγώ έβαλα  και καλά  zip code από Καλιφόρνια μεριά   και μετά ήμουν έτοιμος να προχωρήσω στο κατέβασμα του παιχνιδιού ..✌️🙄✌️

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gift card από Αμερικα, συμφέρει να τις πάρεις από Amazon καθώς δεν έχει καθόλου προμήθεια, σε αντίθεση με τα υπόλοιπα site. 

Απλώς πρέπει να έχεις δηλώσει μια μαϊμού αμερικανική διεύθυνση. 

Επίσης, για αγορές από ξένα stores δεν είναι ανάγκη να φτιάχνεις άλλο προφίλ. Απλά προσθέτεις μαϊμού διευθύνσεις στο δικό σου. 

Προσοχή γιατί κάποιες πολιτείες έχουν έξτρα φόρο σε ηλεκτρονικες αγορές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...