Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγω χαίρομαι που έχουμε στο insomnia.gr τον sir_teraflop. Είναι ίσως η μοναδική αστείρευτη πηγή  πληροφοριών σε ότι αφορά τον Xbox department και βασική πηγή μεταξύ άλλων στα υπόλοιπα θέματα/νήματα. 200G από μένα για τον ζήλο σου.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες, λογικά λόγω αυξημένης θερμοκρασίας περιβάλλοντος, ακούγεται το Xbox One X ενώ το S που είχα δε θυμάμαι να το είχα ακούσει ποτέ.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ren_of_Heavens είπε

Έγω χαίρομαι που έχουμε στο insomnia.gr τον sir_teraflop. Είναι ίσως η μοναδική αστείρευτη πηγή  πληροφοριών σε ότι αφορά τον Xbox department και βασική πηγή μεταξύ άλλων στα υπόλοιπα θέματα/νήματα. 200G από μένα για τον ζήλο σου.

Το σωστο να λεγεται. Και το κυριοτερο ειναι πως περα απο τις αστειρευτες γνωσεις του, ειναι και ακομπλεξαριστος-ευγενεστατος και..

Spoiler

οχι σφιχτοκωλης.

 

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, kostiger είπε

Το σωστο να λεγεται. Και το κυριοτερο ειναι πως περα απο τις αστειρευτες γνωσεις του, ειναι και ακομπλεξαριστος-ευγενεστατος και..

  Απόκρυψη περιεχομένων

οχι σφιχτοκωλης.

Και πολύ καλό παιδί.Τον αγαπαμε!Είναι το banner μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cygnus είπε

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες, λογικά λόγω αυξημένης θερμοκρασίας περιβάλλοντος, ακούγεται το Xbox One X ενώ το S που είχα δε θυμάμαι να το είχα ακούσει ποτέ.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Ναι και εμένα εχθές που το ζόρισα ακούστηκε για λίγο. 

Είχα ξεχάσει ότι είχε ανεμιστήρα. 😅

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που παιζει ο πιτσιρικας δεν το ακουω να κανει θορυβο.μηπως το ρυθμισε ο τεραφλοπ απο support γιατι ειχαμε παιξει ενα game στο apex legends.απο γνωσεις ειναι απιαστος αλλα παιξαμε ενα ματς στο apex legends και πεθανε σε μια γωνια μονο του απο τον τυφωνα..λες και το παρατησε και ειχε παει να φαει😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cygnus είπε

Witcher 3 - τι παιχνιδάρα - έπαιζα χθες σε 1080 tv και ακούγονταν συνεχώς.

Μεχρι απλο φυσημα ακομα και εν μεσω θερους εχει ακουστει η κονσολα σε μενα. Δεν ξερω τι να υποθεσω, δοκιμασες και σε αλλα παιχνιδια για να δεις πως θα συμπεριφερθει; Μηπως δεν αεριζεται επαρκως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου κάνατε trigger το OCD ρε παλιόπαιδα και πήρα πινέλο microfiber και την ηλεκτρική σκούπα τέζα να ρουφάει! :D

Όχι ότι μπορούμε να κάνουμε και τίποτα παραπάνω χωρίς να ακυρώσουμε εγγύηση. Έχω στείλει ήδη feedback για εύκολη συντήρηση στο xbox support στυλ PS4PRO.

Ας αντιγράψουμε ότι είναι σωστό τουλάχιστον και ας έχουμε την απόλυτη εγγύηση.

Για τον φίλο με το witcher - το game τρέχει ήδη σε 4K και κάνει downsampling οπότε η GPU είναι στο όριο. Ας βάλει στα settings 1080p TV output για να σκάσει το xbox, μέχρι να διορθώσει το airflow ή το καθαρίσει.

Το δικό μου πάντως scorpio, αν εξαιρέσουμε παιχνίδια όπου δεν υπάρχει v-sync και προσπαθεί να ρουφήξει μέχρι και το 3ds δίπλα του, το καλοκαίρι από αθόρυβο, αρχίζει ένα slow θρόισμα και αυτό τα μεσημέρια χωρίς aircon.

Μέχρι εκεί όμως! :) 

PS: Τώρα είναι που πρέπει να καθαρίσουμε τα xbox μας όσο μπορούμε.

23 ώρες πριν, hexenlord είπε

Teraflop, ευκολα κανεις ετησουλα στην ΜΣ, σε βλεπω λουκούμι στο business development κομμάτι, ίσως και στο strategy. Δεν ειρωνεύομαι!

Εγώ διατηρώ μια άλφα σχεση με το σπενσερ, 1-2 μειλ το τρίμηνο στα οποια μου απαντάει (ελπίζω αυτος και οχι κανας ειδικευόμενος!!!), καθως μελλοντικά στοχευω επαγγελματικά στην ΜΣ στο χβοχ ντιβιζιον. Ειναι σχεδόν ανύπαρκτο στα εμιρατα και η ΜΣ γκαλφ κανει οτι μπορεί αλλα..

Τρελαίνομαι μονο και μονο που φαντάζομαι πως θα μπορω να συνδυαζω το χομπυ μου με στρατηγική ανάπτυξη (αυτος ειναι ο τομέας μου) και ρισκ ασσεσμεντς και τετοια. 

Στα δικά μας, εχω γενεθλια 11 Ιουνίου, ετσι και γ@μησει ο Σπενσερ σε αυτη την Ε3 θα ειναι το καλυτερο δώρο εβερ. Προσπαθώ να αποφύγω ολα τα σποιλερς αλλα ένας βλαξ φιλος μου, μου σποιλεριασε την συνέχεια παιχνιδιού απο το πρώτο χβοχ ...με τα διποδα. Τεσπα, 6 μερες του γκοου.

O Spencer απαντάει στα email o ίδιος αν και με κάποια καθυστέρηση. Λογικό αν έρθεις στην θέση του. Είναι όμως γήινος σαν και εμάς. Όχι εξωγήινος σαν το... ακατανόμαστο golden boy.

Πραγματικά σου εύχομαι το καλύτερο και μακάρι μιας και είσαι επαγγελματίας στον χώρο να συνδυάσεις το χόμπι σου με την εργασία σου. Η επιτυχία έρχεται όταν συνδυάζεις αυτά τα δύο - όλοι το ξέρουμε.

Και για τα γενέθλιά σου ότι και να γίνει θα σου φτιάξουμε στο νήμα xbox cake μιας και εσύ έχεις προσφέρει πολύ περισσότερα από θα μπορούσα εγώ στον λίγο χρόνο που σας βρήκα!  :) 

 

 

 Image result for xbox cake

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Μου κάνατε trigger το OCD ρε παλιόπαιδα και πήρα πινέλο microfiber και την ηλεκτρική σκούπα τέζα να ρουφάει! :D

Όχι ότι μπορούμε να κάνουμε και τίποτα παραπάνω χωρίς να ακυρώσουμε εγγύηση. Έχω στείλει ήδη feedback για εύκολη συντήρηση στο xbox support στυλ PS4PRO.

Ας αντιγράψουμε ότι είναι σωστό τουλάχιστον και ας έχουμε την απόλυτη εγγύηση.

Για τον φίλο με το witcher - το game τρέχει ήδη σε 4K και κάνει downsampling οπότε η GPU είναι στο όριο. Ας βάλει στα settings 1080p TV output για να σκάσει το xbox, μέχρι να διορθώσει το airflow ή το καθαρίσει.

Το δικό μου πάντως scorpio, αν εξαιρέσουμε παιχνίδια όπου δεν υπάρχει v-sync και προσπαθεί να ρουφήξει μέχρι και το 3ds δίπλα του, το καλοκαίρι από αθόρυβο, αρχίζει ένα slow θρόισμα και αυτό τα μεσημέρια χωρίς aircon.

Μέχρι εκεί όμως! :) 

PS: Τώρα είναι που πρέπει να καθαρίσουμε τα xbox μας όσο μπορούμε.

O Spencer απαντάει στα email o ίδιος αν και με κάποια καθυστέρηση. Λογικό αν έρθεις στην θέση του. Είναι όμως γήινος σαν και εμάς. Όχι εξωγήινος σαν το... ακατανόμαστο golden boy.

Πραγματικά σου εύχομαι το καλύτερο και μακάρι μιας και είσαι επαγγελματίας στον χώρο να συνδυάσεις το χόμπι σου με την εργασία σου. Η επιτυχία έρχεται όταν συνδυάζεις αυτά τα δύο - όλοι το ξέρουμε.

Και για τα γενέθλιά σου ότι και να γίνει θα σου φτιάξουμε στο νήμα xbox cake μιας και εσύ έχεις προσφέρει πολύ περισσότερα από θα μπορούσα εγώ στον λίγο χρόνο που σας ξαναβρήκα!  :) 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 Image result for xbox cake

Χάχα, ωραίος φίλτατε, ευχαριστω. 

Για να περάσουμε στα δικά μας τωρα, αφήνω αυτο εδω. Μια μικρη προγευση του τι θα ακολουθήσει. Λογικά θα ανακοινωθούν και δώρα για όσους παρακολουθήσουμε την παρουσίαση μέσω μίξερ.

https://majornelson.com/2019/06/03/the-greatest-xbox-deals-of-the-year-drop-on-june-7-including-100-off-xbox-one-x/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα μπεις στο division μην μας ξεχάσεις👀

Να δίνεις κάνα leak και πακέτο με sir

θα κοντράρει το Insomnia-xbox topic το resetera σε leaks στα ίσια. 😎😁

(Να μας στείλεις κ κανένα συλλεκτικό Controller 🎮😇! ) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη αλλα ειμαι προσφατα κατοχος xbox one S.Σε αντιθεση με το ps4 δεν μπορω να βρω με τιποτα που ειναι οι ρυθμισεις και πως σταματαει αυτη η σπαστικη φωνη που μιλάει ολη την ωρα στο μενου που εχω τους τίτλους.

Τι κανω λαθος?

Υ.Γ. το πηρα μεταχειρισμενο πριν απο μερικες μέρες και.θελω να.κανω και factory reset ktlp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρτε και ένα αρθράκι "ντόπα" για την Κυριακή λες και μεταξύ των tweets ότι το Gears 5 θα είναι κάτι ξεχωριστό, χρειαζόμασταν και άλλα για να ανέβει το Hype στο Θεό:

Microsoft Aims to Set the Bar High at E3

Και δεν είναι μόνο αυτό...

Βγήκαν νέα ότι το Xbox App σε PC άλλαξε ονοματολογία σε Console Companion App, πράγμα που διαπίστωσα ο ίδιος το πρωί στο PC μου, όπως ανέφεραν διάφορα site και φόρα και ότι θα έρθει καινούργια εφαρμογή. 

Αυτό που δεν αναφέρθηκε πουθενά, είναι ότι από PC πηγαίνοντας στο xbox.com, για να δω τις καινούργιες προσφορές έχει αλλάξει το Site, έχουν ομαδοποιηθεί  τα links του site σε console/pc gaming και κυριότερα προστέθηκε κατηγορία Game Pass για το PC(soon)/Xbox και κυρίως Play Anywhere κατηγορία όπου υπάρχουν πολλά Games πλέον...

Το μέλλον είναι εμφανές.

Στην E3 θα αποκαλυφθεί :D 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, omegals είπε

Αν εννοείς το Narrator 

  • Press the Xbox button  to open the guide, and then select System > Settings > Ease of Access > Narrator to turn it on or off.

Αν αυτος που μιλαει και καθε κλικ που κανεις η οταν αλλαζεις.εφαρμογη η γραμματα ειναι ο ναρατορ τοτε ναι.Το xbob button εννοεις ποιό?αυτο με το σημα η το αλλο που εχει κατι καρτελες και ειναι στην θεση του σταρτ?

Ευχαριστω και σορρυ για.την.ασχετοσυνη μου αλλα ερχομαι απο xbox360 + ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...