Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Φιλος αγορασε το xbox one X.Το ενωσε με την τβ του.Η Tv ειναι lg 1080p HDR

Πως ενεργοποιειται το HDR στην κονσολα.Του πεταει μηνυμα η κονσολα οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο.

να ρυθμισει την τηλεοραση σε GAME MODE και θα μπορει να το ενεργοποιησει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mikele13- είπε

να ρυθμισει την τηλεοραση σε GAME MODE και θα μπορει να το ενεργοποιησει...

Και αν θέλει να δει HDR στο YouTube, πάλι σε game mode θα την βάλει? Μήπως υπάρχει ρύθμιση, συνολικά για την HDMI θύρα, όπως σε όλες τις υπόλοιπες LG?

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όλες στη HDMI 1 έχω game mode έτσι και αλλιώς άμα δεν έχεις καλή το HDR  μλκια είναι . Μερικες  νομιζω δε σε αφηνουν και τα 2 mode μαζι .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε από σκρουτζ πτώση τιμής για το the crew deluxe edition στο media markt στα 19,90. Μπαίνω να δω διαθεσιμότητα και σε κανένα κατάστημα δεν υπάρχει διαθέσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2019 στις 4:22 ΜΜ, Tigio13 είπε

Μου έστειλε από σκρουτζ πτώση τιμής για το the crew deluxe edition στο media markt στα 19,90. Μπαίνω να δω διαθεσιμότητα και σε κανένα κατάστημα δεν υπάρχει διαθέσιμο. 

https://www.public.gr/product/gaming/games/xbox-one/the-crew-2-deluxe-edition-xbox-one-game/prod8971672pp/?gclid=CjwKCAjw27jnBRBuEiwAdjQXDHjB095YlSrMs8k-s79-MXj_O-uLBdTiJh7F3NunqGlJjSBTWWUIlxoCMzEQAvD_BwE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η γνήσια της μπαταρίας φορτίζει απλά από την θήρα του χειριστηρίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xxatziva είπε

Σε ευχαριστώ πάω αύριο να το πάρω. Για την ιστορία το mediamartkt κατέβασε την προσφορά και δεν έγινε ποτέ διαθέσιμο στα καταστήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Σε ευχαριστώ πάω αύριο να το πάρω. Για την ιστορία το mediamartkt κατέβασε την προσφορά και δεν έγινε ποτέ διαθέσιμο στα καταστήματα. 

παρακαλώ. προσφορές πρέπει να είσαι σαν ελεύθερος σκοπευτής για να της προλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

And so it begins....

Ούτε 2, ούτε 3, ούτε 4, αλλά 14 (δεκατέσσερα) :

Θα γίνει χαμός.

Image result for xbox studios

 

https://www.windowscentral.com/microsoft-will-show-14-xbox-game-studios-games-e3-2019

Και "kudos" στους αγαπητούς φίλους του xbox365.gr για την άμεση ενημέρωση όσον αφορά τα Games with Gold του Ιουνίου:

 

Linky

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια θέλω να ρωτήσω τον συνφορουμίτη comfuzio ποια είναι τα καρτουνάκια για την πιτσιρικαρία; Τα indies με pixel art direction;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, Ren_of_Heavens είπε

Από περιέργεια θέλω να ρωτήσω τον συνφορουμίτη comfuzio ποια είναι τα καρτουνάκια για την πιτσιρικαρία; Τα indies με pixel art direction;

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά βγαίνουν παντού, indies παραγωγές είναι. Τι να πει η MS, μην βγάλετε άλλα γιατί γεμίσαμε από δαυτά; 

Ποιοτικά games δεν είναι μόνο οι υψηλού κόστους παραγωγές αλλά ναι η MS χρειάζεται να αυξήσει το ρεπερτόριό της και σε πιο oriented ''δακρύβεχτα'' cinematic games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS δεν χρειάζεται να πει τίποτα, ο κόσμος να ψηφίζει με το πορτοφόλι του χρειάζεται.
Ούτε cinematic games χρειαζόμαστε, παιχνίδια με σενάριο και ωραία γραφικά χρειαζόμαστε.
Βλέπω από φίλους μου ότι τα έχουν χωρίσει σαν την πολιτική ένα πράγμα, είτε δεξιά είτε αριστερά, είτε pixelated με καλό gameplay (κατ'αυτούς) είτε φανταστικά γραφικά με χάλια gameplay(κατ'αυτούς και πάλι).
Δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Πραγματικά έχω σιχαθεί να ψάχνω για τίτλους και να βάζω πχ search για 4Κ, HDR ή xbox one x enchanced και να μου βγαίνουν όλα τα snes wannabe games! Τι σκ@τ@ το θέλουν το 4K/HDR τα τετράγωνα που περπατάνε;
Αν 1 στα 14 studio βγάλει έναν τίτλο που δεν είναι τετραγωνάκια με τεράστιο κεφάλι που πάντα χαμογελούν και περπατάνε, εγώ θα είμαι χαρούμενος!
Υ.Γ. Πάλι το gears θα βγάλει το φίδι από την τρύπα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κόσμος με το πορτοφόλι του ψηφίζει. Γι' αυτό και βλέπεις τα περισσότερα games να έχουν έντονο  multiplayer περιεχόμενο  γιατί είναι το στοιχείο που τους κρατάει στο παιχνίδι για μήνες. Αν δεις η πλειοψηφία των καταναλωτών δεν νοιάζεται πολύ για βαθμολογίες, ότι τα games είναι τέχνη κτλ. Τον νοιάζει να πάρει το τάδε game και να περνάει καλά για μήνες. Συνήθως αυτά που έχουν αντοχή στο χρόνο είναι όσα έχουν κι ένα multiplayer στοιχείο μέσα ή τλχ. έχουν μεγάλη διάρκεια με όποιον τρόπο κι αν αυτό επιτυγχάνεται. 

 Αυτό που λες πάντως δηλ. παιχνίδια με ωραίο σενάριο και γραφικά είναι αποδεκτό αλλά μην περιοριζόμαστε μόνο εκεί. Τα twins έχουν προσφέρει αυτά τα games που ζητάς και σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό το έχει πετύχει η Sony αλλά η Nintendo αποδεικνύει με τα δικά της I.P.s ότι δεν είναι το Α και το Ω ο φωτορεαλισμός και ένα τυπικό gameplay. Το Breath of the Wild και Mario Odyssey ούτε story έχουν, ούτε top γραφικά έχουν αλλά αποδεικνύουν ότι υπάρχει και άλλη οδός στο gaming πέρα από το κυνήγι των γραφικών για περισσότερο φωτορεαλισμό και κινηματογραφική πειστικότητα.

 Ωραία είναι τα 4κ, και τα υψηλά καρέ και τα HDR και οι γραφικάρες αλλά ενώ οι εταιρείες προσπαθούν να προσδώσουν όσο το δυνατό καλύτερα οπτικά αποτελέσματα έχουν αφήσει πίσω σημαντικά πράγματα όπως A.I., πιο αληθοφανείς παιχτικά κόσμους όχι μόνο οπτικά, πιο πειστικούς μηχανισμούς φυσικής δηλ. πράγματα που τα βλέπουμε σπανιότερα από παιχνίδια με ωραία γραφικά. Έτσι κι αλλιώς τα γραφικά έχουν φτάσει σε ένα σημείο που είναι γενικώς καλά. Δύσκολα θα βρεις game που έχει ένα budget από πίσω που να μην βλέπεται.

 Εμένα προσωπικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση που η Nintendo με hardware Wii U (ναι το BotW) με βάζει πιο πολύ στο κόσμο της από ότι κοντινό και παραπλήσιο έχει δείξει ο ανταγωνισμός. Τέτοια δείγματα θέλουμε και στα next gen συστήματα, όχι πάλι χρονοβόρα, συναισθηματικά cutscenes με gameplay που με περιορίζει λόγω του gaming προσανατολισμού του. 

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...