Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έκανα αυτό αλλά το θέμα είναι ότι το παλιό μειλ που έκανα πλέον κατάργηση όταν προσπαθώ να συνδεθώ σαν απλό μειλ όχι για το λογαριασμό μου στο xbox one μου λέει ότι δεν υπάρχει πλέον αυτό το μειλ.

 

Όταν κάνεις αυτή τη διαδικασία σβήνεται εντελώς το μειλ που θα κάνεις κατάργηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, σε ότι αφορά το Microsoft Account και τα services του, πάπαλα αυτό το mail (αν είναι της Microsoft - δεν θα σου σβήσει προφανώς ένα gmail account π.χ.).

Από την άλλη, τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχασες και τίποτα αν το έσβησες, γιατί όλα μεταφέρονται στο καινούργιο email. Σαν κάνεις αλλαγή gamertag στο xbox είναι η φάση.

Διαφορετικά με το .live που είχα στο 360 κάποια περίοδο, δεν θα μου πέρναγε το gamertag καν στο One ως .outlook.com .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι έχασα κάτι απ' ότι είχα στο gamertag μου απλά έχασα το μειλ για να το δουλέψω σαν απλό μειλ.

 

Τι λογική είναι αυτή της Microsoft? Δηλαδή αν κάποιος θέλει απλά να σβήσει το μειλ του από το xbox one πρέπει υποχρεωτικά να του σβήνει και το μειλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λέμε ξεκάθαρα και το Support Page της MS και εγώ που το έχω κάνει ήδη: Κάνε δεύτερο alias/ψευδώνυμο, συσχέτισε το με το MS/Xbox account, αν θες σβήσε το αν δεν θες όχι.

Αν κατάργησες ο ίδιος το email σου στην MS δεν σου φταίει κανείς πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκανα ήδη αυτό που λες και δεν είπα ότι έχασα κάτι από το gamertag μου αλλά από τη στιγμή που θα σβήσεις το δευτερεύον πλέον mail της ms δηλαδή θα πατήσεις κατάργηση απλά έχεις σβήσει το μειλ.

 

Θα μπορούσε να σου αφήνει ενεργό το μειλ η Ms να το δουλέψεις σαν απλό μειλ και όχι να στο σβήνει εντελώς όπως κάνει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος τρόπος είναι να μην είχες συσχετίσει ποτέ το MS Account σου με το xbox. Τώρα αν εσύ το πέρασες αντίστοιχο με ένα forum account δεν σου φταίει κανείς.

Επιπλέον στο xbox έχεις την επιλογή - οπότε κριτικές "με πια λογική" το έκανε αυτό η Microsoft στουκάρουν στα πλακάκια. Άλλες εταιρείες και πλατφόρμες ακόμα και στο PC δεν σου δίνουν ΚΑΝ τέτοια δυνατότητα.

Οπότε ξεκινάμε την συζήτηση από το μηδέν πλέον υποθέτω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μπω στο killer instinct για online και μου λέει privilege denied και να τσρκαρω το account μου. Καμία ιδέα γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/5/2019 στις 1:25 ΠΜ, kostiger είπε

Κατι θα δουμε πιστευω.Θα μας αλλαξουν τα φωτα στα βιντεο τα νεα αποκτηματα,για gameplay ειναι πολυ νωρις,συν τα καταγματα στα σαγονια απο Gears 5-Infinite...

ReasonableBewitchedHyracotherium.gif

Δεν είναι CGI και όμως.

Και αν τρέχει σε όλα τα modes σε 4K/60, όπως ισχυρίζεται η Coalition εκτός από κατάγματα θα έχουμε και πνιγμούς αυτών, που θα καταπιούν την γλώσσα τους. :D 

GOTY incoming.

 

bildschirmfoto2019-05apk83.png

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

ReasonableBewitchedHyracotherium.gif

Δεν είναι CGI και όμως.

Και αν τρέχει σε όλα τα modes σε 4K/60, όπως ισχυρίζεται η Coalition εκτός από κατάγματα θα έχουμε και πνιγμούς αυτών, που θα καταπιούν την γλώσσα τους. :D 

GOTY incoming.

  Απόκρυψη περιεχομένων

bildschirmfoto2019-05apk83.png

.............................................

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κλάψουμε μανούλες! Τι παιχνιδαρος ειναι αυτος. Να υποθέσουμε οτι θα ειναι και launch στο επόμενο χβοχ με επιπλέον καλούδια, σαν goty ας πουμε με ολα τα έξτρα ΚΑΙ καλυτερα γραφικα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, hexenlord είπε

θα κλάψουμε μανούλες! Τι παιχνιδαρος ειναι αυτος. Να υποθέσουμε οτι θα ειναι και launch στο επόμενο χβοχ με επιπλέον καλούδια, σαν goty ας πουμε με ολα τα έξτρα ΚΑΙ καλυτερα γραφικα?

Φετος θα κυκλοφορησει. Αρχες Σεπτεμβριου συμφωνα με καποιες φημες...

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Πρέπει να το χάζευα κανένα 5λεπτο ........

Δες animation:

Και για να αναβαίνει το Hype!

Related image

Απιστευτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@hexenlord Αν είναι 4K/60 το παιχνίδι - τι άλλο καλύτερο να δεις? Εδώ άλλοι γράφουν στα next gen νήματα ότι με 1080p/60 θα είναι happy....

Δεν είναι όμως έτσι ακριβώς.

Το αισθητήριο μου είναι, ότι στο Xbox Next, θα έχει για παράδειγμα RT φωτισμούς και τέτοια. Ήδη από το footage που έχουμε δει βλέπουμε απίστευτο φωτισμό. Αυτό για μένα σημαίνει, ότι το rendering pipeline είναι έτοιμο για RT και το ήδη απίστευτο HDR που ισχυρίζονται στο spoiler που ανέβασα παραπάνω, ένα ακόμα πειστήριο προς αυτό.

Από εκεί και πέρα, το developers-developers που ούρλιαζε "γραφικά" ο Balmer, το επανέλαβε με κόσμιο και πιο καίριο τρόπο ο Nadella στην Build, προφανώς έχοντας και τα τεχνολογικά μέσα σύμμαχο του σήμερα (cloud).

Που σημαίνει ότι Playground, Coalition, Turn10(?) και Rare(?) θα είναι η πολλαπλασιαστική ισχύς, μεταφέροντας κάθετα στα λοιπά 1st party Studio (π.χ. Compulsion Games, Ninja Theory κτλ.) την τεχνογνωσία τους με αιχμή του δόρατος το Azure Cloud Development infrastructure.

Αυτό θα δίνει την δυνατότητα στα Xbox Studios να ξερνάνε πιο γρήγορα ΑΑΑΑ, να το πω λαϊκά κάτι που είναι μεγάλο πρόβλημα αυτήν την γενιά και πιθανότατα και για την επόμενη. Προφανώς κάτι αντίστοιχο κάνει και η Ubisoft με το outsourcing της (κάθε χρόνο Ass-Creed), αλλά εδώ μιλάμε για ένα focused group, πολλαπλών AA(A)(A) studio, να ανταλλάσσουν τεχνολογία μεταξύ τους. Κάτι αντίστοιχο έχει η Sony (ΙCE Team) αλλά στο xbox το προγραμματιστικό περιβάλλον είναι μεγάλο πλεονέκτημα (DX12/DXR).

Εικάζω δε, ότι η The Iniative, να μην φτιάχνει όντως παιχνίδια, αλλά να σχεδιάζει τα πάντα για ένα Game εκτός από το να τα προγραμματίζει μιας και είναι μικρή σε numbers ακόμα, αλλά Elite στο προσωπικό των Game Designers και να δίνει το υλικό στους λοιπούς. Άλλωστε δεν νομίζω ότι προλαβαίνει να φτιάξει κάτι, με τα τωρινά δεδομένα των AAA Games για το launch του XBX2. Ίσως και κάποιο μικρότερο Game, ως πρώτη απόπειρα, να γνωριστούν τα μέλη μεταξύ τους και να βρουν ένα κοινό δρόμο με αυτήν την πρώτη απόπειρά, μεταξύ τους αν και δεν μου φαίνεται πιθανό - το βάρος των ονομάτων που την απαρτίζουν - κράζει 5 άλφα...

Πιθανώς να κάνω και λάθος βέβαια (μάλλον σίγουρο) αλλά την αίσθηση μου εκφράζω. Για να δούμε!

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
typos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...