Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορείς να αλλάξεις τον εσωτερικό δίσκο οποιασδήποτε κονσόλας xbox one χωρίς να χάσεις την εγγύηση της κονσόλας αφού κάτι τέτοιο το απαγορεύει η Microsoft.

Αν θέλεις μπορείς απλά να συνδέσεις έναν usb3 εξωτερικό δίσκο και να περνάς εκεί τα παιχνίδια ή οτιδήποτε θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να αλλάξεις δίσκο και χωρίς να χάσεις τα δεδομένα και τα παιχνίδια που έχεις μέσα και δε χρειάζεται να περάσεις ξανά μετά το λειτουργικό σύστημα. Υπάρχει utility που κάνει όλη τη δουλειά μέσω υπολογιστή. Το έχω κάνει στο δικό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σχετικα ευκολη η αλλαγη του εσωτερικου δισκου αλλα εννοειτε χανεται η εγγυηση.Καλο ειναι να ξερουμε πως γινεται γιατι σκληρος δισκος ειναι αυτος καποια στιγμη θα ψοφησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι γίνεται η αλλαγή εσωτερικού σκληρού δίσκου, φυσικά και θα γίνεται αλλά το ότι χάνεις την εγγύηση της κονσόλας πρέπει να το αναφέρουμε.

 

Απλά αλλάζεις τον εσωτερικό δίσκο και του περνάς πάλι το λειτουργικό ή χρειάζεται να κάνεις και κάτι άλλο όπως έκανες στο xbox360 γιατί η κονσόλα είχε παντρευτεί μαζί με τη κονσόλα και ήθελε ειδικό πρόγραμμα και αλλά για να δει η κονσόλα(xbox360) τον εσωτερικό δίσκο σαν δίσκο της.

Κάτι παρεμφερές θα πρέπει να γίνει και αν αλλάξεις εσωτερικό δίσκο στο xbox one.

 

Μπορεί να τα λέει όλα το βίντεο πιο πάνω αλλά είναι κοντά στην 1 ώρα και για να λέμε την αλήθεια βαριέμαι να το δω όλο για να λύσω αυτή μου την απορία.

 

Και κάτι άλλο στο xbox360 τουλάχιστον κάτι τέτοιο ήταν λόγος για μόνιμο μπαναρισμα της κονσόλας από το xbox live.

Δεν ξέρω κατά πόσο κάτι τέτοιο είναι λόγος και για μπαναρισμα της xbox one κονσόλας.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαναρισμα δεν τρωει απο το Live, το αναφερει καπου στο video του youtube. Το θεμα ειναι να βρουμε/φτιαξουμε ενα guide στα Ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ότι γίνεται η αλλαγή εσωτερικού σκληρού δίσκου, φυσικά και θα γίνεται αλλά το ότι χάνεις την εγγύηση της κονσόλας πρέπει να το αναφέρουμε.

Απλά αλλάζεις τον εσωτερικό δίσκο και του περνάς πάλι το λειτουργικό ή χρειάζεται να κάνεις και κάτι άλλο όπως έκανες στο xbox360 γιατί η κονσόλα είχε παντρευτεί μαζί με τη κονσόλα και ήθελε ειδικό πρόγραμμα και αλλά για να δει η κονσόλα(xbox360) τον εσωτερικό δίσκο σαν δίσκο της.

Κάτι παρεμφερές θα πρέπει να γίνει και αν αλλάξεις εσωτερικό δίσκο στο xbox one.

Μπορεί να τα λέει όλα το βίντεο πιο πάνω αλλά είναι κοντά στην 1 ώρα και για να λέμε την αλήθεια βαριέμαι να το δω όλο για να λύσω αυτή μου την απορία.

Και κάτι άλλο στο xbox360 τουλάχιστον κάτι τέτοιο ήταν λόγος για μόνιμο μπαναρισμα της κονσόλας από το xbox live.

Δεν ξέρω κατά πόσο κάτι τέτοιο είναι λόγος και για μπαναρισμα της xbox one κονσόλας.

βαριεσαι ξεβαριεσαι αυτο ειναι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 360 δεν επεσε ποτε μπαν λογο αλλαγης δισκου.Το 360 ηθελε συγκεκριμενα μοντελα wd που τους περνουσες το μαμα firm και επαιζαν μια χαρα.Το ebay ηταν γεματο με ιμιτασιον δισκους για το 360.Ουδεποτε εριξε μπαν η ms για μαιμου δισκο.Στο ονε η κατασταση ειναι σχετικα ευκολη.Αγοραζεις εναν δισκο τον βαζεις και κανεις μια διαδικασια απο το πσ σου.Δεν ξερω γιατι η ms επιμενει στο ιδιο μοτιβο και δεν δινει την δυνατοτητα να αλλαζεις δισκο χωρις πατεντες και χωρις να χανεις εγγυηση.Ευχομαι στο νεο χβοχ να μπορεις να αλλαζεις δισκο ευκολα οπως στο playstation.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει 2 μπαναρισμενα xbox360 επειδή απλά είχαν αλλάξει τον εσωτερικό δίσκο.

Δεν είχαν φλασαριστει ποτέ.

 

Και από τότε άρθρα που είχα διαβάσει είχαν μπαναρει και άλλες κονσόλες xbox360 γι' αυτό το λόγο.

Όχι πολλές μεν αλλά είχαν μπαναρει.

 

Απλά το ανάφερα σαν παράδειγμα για το τι έπρεπε να κάνεις για τον εσωτερικό δίσκο xbox360.

 

Αν τώρα στο εσωτερικό δίσκο του xbox one έχει αλλάξει το σκηνικό δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρχιζεις παλι.Δεν επεσαν μπαν για δισκους.Τα ξερεις τα λεγαμε στο 360gr.Για αλλους λογους επεφτε μπαν.Αν ηθελε να κυνηγησει η ms τους μαιμου δισκους θα εριχνε μαζικα μπαν και οχι σε 2-3 κονσολες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αρχίζω τίποτα απλά σου λεω 2 κονσόλες xbox360 που είδα ότι τις ρίξανε μπαν γιατί απλά είχαν αλλάξει τον εσωτερικό δίσκο.

 

Τουλάχιστον γι' αυτά τα 2 xbox360 που είχα δει με τα μάτια μου το πιστεύω για όλα τα άλλα δεν ξέρω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...