Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Scorpio_21 είπε

Ας τα αφήσουμε αυτά τώρα sir και πες μου αν έχεις αλιευσει καμία λίστα τι παιχνίδια θα ανακοινώσουν στην E3 γιατί διαβάζω πολλά και φοβάμαι μην φάμε γλάρο 😜

Μιλάω για νέα ip.

Ξερεις τίποτα; 

Βρισκεται σε ανοικτη γραμμη με Μπιγκ Φιλ και δεν μας το εχει πει λες;🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω ικανό 😁

Πάντως του δίνω το credit, όταν ανακοινώθηκε η πρόθεση συνεργασίας ms - Sony, ο ίδιος τα έλεγε στο thread του stadia. 

Για αυτό τον ρωτάω, γιατί πέφτει πολύ παπατζα έξω κ βλέπω ότι τα ζυγίζει καλά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αστειευομαι εννοειται. Κατι θα δουμε πιστευω.Θα μας αλλαξουν τα φωτα στα βιντεο τα νεα αποκτηματα,για gameplay ειναι πολυ νωρις,συν τα καταγματα στα σαγονια απο Gears 5-Infinite...

Οσο για τον Τεραφλοπ, η καταρτιση του ειναι προδηλη. Το εχει.Τι να λεμε τωρα.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Ας τα ξαναπούμε άλλη μια φορά. Η καλύτερη λύση σε θέμα οικονομίας/ποιότητας/διάρκειας ζωής του controller, μπαταριών για το ασύρματο χειριστήριο του Xbox είναι όντως Panasonic Eneloop με εξωτερικό φορτιστή για να φορτίζουν σωστά οι μπαταρίες.

Είναι η πιο κομψή λύση? Η πιο εύκολη ή και γρήγορη? Μάλλον όχι.

Εκτός του επίσημου MS play and charge kit, υπάρχουν ένας σκασμός άλλος τέτοιων, η πλειοψηφία των οποίων, έρχονται με την βάση φόρτισης αλλά και τοποθέτησης των χειριστηρίων και είναι 1000% legit και σωστές λύσεις αντίστοιχα, αν και με λιγότερη διάρκεια μπαταρίας φυσικά. 

Πιο plug&play δεν γίνεται και για εμένα προσωπικά το βάλε βγάλε μπαταρία - άνοιξε πορτάκι κάτω από το χειριστήριο, είναι προβληματικό ή/και θα οδηγήσει αναπόφευκτα σε πρόβλημα με το πορτάκι.

Τα ζυγίζετε τα συν και τα κατά και αποφασίζετε.

Χρησιμοποιώ τη λύση κανονικών επαναφορτιζώμενων μπαταριών και ξεχωριστό φορτιστή από όταν κυκλοφόρησε το απλό xbox one και μέχρι σήμερα πίστεψε με δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το πορτάκι μπαταριών του χειριστηρίου, άλλωστε μην ξεχνάς ότι γι' αυτό ακριβώς το σκοπό έχει φτιαχτεί αυτό το πορτάκι.

 

Αν πάρουμε τη λογική σου τότε οποιαδήποτε συσκευή έχει πορτάκι για μπαταρίες π.χ. remote controls ή οτιδήποτε άλλο θα έπρεπε μετά από 1 ή 2 χρόνια να χαλάνε.

Έχεις δει οποιαδήποτε συσκευή με πορτάκι μπαταριών να έχει χαλάσει με σωστή χρήση της?

Εγώ όχι.

 

Εννοείτε δεν μιλάμε για το αν σπάσει ο χρήστης το πορτάκι μπαταριών έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Scorpio_21 είπε

Ας τα αφήσουμε αυτά τώρα sir και πες μου αν έχεις αλιευσει καμία λίστα τι παιχνίδια θα ανακοινώσουν στην E3 γιατί διαβάζω πολλά και φοβάμαι μην φάμε γλάρο 😜

Μιλάω για νέα ip.

Ξερεις τίποτα; 

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το ζήτημα πέραν των γνωστών AOE, Battletoads, Halo Infinite, Gears, FHZ4 expansion (minecraft theme?) κλπ..

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως πιθανότατα θα δούμε νέο MechWarrior τίτλο (fingers crossed) και το ότι στους κύκλους των dev στο UK θεωρείται από ότι διαβάζω κοινό μυστικό ότι η Playground φτιάχνει όντως Fable. Τώρα τι και πως δεν το ξέρω. Επίσης θεωρώ πολύ credible να αναβίωσε η Ninja Theοry αυτό το online co-op με aliens που είχε επιδείξει ως demo. Ταιριάζει απόλυτα στην φιλοσοφία του Game Pass. Το πιο τραβηγμένο rumor που έχω διαβάσει δε, είναι κάποιο Banjo/Conker reboot. Όχι από την Rare φυσικά αλλά ένας τέτοιος, τίτλος ταιριάζει και αυτός κουτί με το Game Pass και τον στόχο του αν αγκαλιάσει όλα τα είδη Gamers (παιδικοί, οικογενειακοί τίτλοι) - ένα καινούργιο Banjo σίγουρα θα μιλούσε και στις καρδιές των Core Gamers. Με ένα σμπάρο δύο τρυγόνια. ;)

Ah one last thing: Υπήρξε πρόσφατο tweet, από στέλεχος της The Iniative, ότι πάνε ταξιδάκι στα κεντρικά μας στο Redmond. Ναι είναι νεοσύστατο το Studio αλλά ίσως δούμε ένα Pitch από τον επόμενο τίτλο τους στυλ Halo Infinite. Είναι το timing ύποπτο για ταξιδάκια! :D 

Κατά τα άλλα περιμένω και την ανακοίνωση, ότι και η Nintendo θα χρησιμοποιήσει το Azure Cloud. Άλλωστε δεν ήξερα ότι η Ubitus που συνεργάζεται ήδη η Big N. (Odyssey, RE7 κτλ) στην πραγματικότητα με το Azure δουλεύει, οπότε έχει λογική να πάει στην πηγή και όχι στον μεσάζοντα ως κίνηση. Ήδη σχολιάζεται από δημοσιογράφους στο Τόκιο.

By the Power of ....the Cloud, κανονικότατα πλέον και η MS ασπίδα με τις υποδομές της, στις παραδοσιακές εταιρείες του χώρου για να μην εισέλθουν νέοι. Τα φίδια στον κόρφο σου βέβαια μικρά τα σκοτώνεις, δεν περιμένεις να σε μεγαλώσουν και να σε καταπιούν αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση...

Όπως και να έχει και μη γνωρίζοντας παραπάνω λεπτομέρειες (τεχνικές), μιλάμε όντως για ένα ιδιότυπο καρτέλ. Χάσει κερδίσει η MS την επόμενη γενιά, κερδισμένη θα είναι. Ιδιοφυΐα ο Ινδός.

Τέλος, θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε το όραμα του Phil για την περαιτέρω ολοκλήρωση του PC/XBOX σε ένα οικοσύστημα, όπως και με αυτό των κινητών. Αν το Minecraft πήρε τον θρόνο πλέον του τίτλου με τις μεγαλύτερες πωλήσεις, το Minecraft Earth θα σπάσει ταμεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι με τίποτα. Για αυτό διαφωνώ με έννοιες του τύπου "συνεργάζονται τα οικοσυστήματα". Δεν υπάρχει καμία συνεργασία, παρά μόνο αξιοποίηση/αγορά bandwidth στη τεράστια υποδομή του Azure και των low latency servers του ανά την υφήλιο. Να μην ξεχνάμε ότι η Nintendo είναι εταιρεία που ξεκάθαρα στηρίζεται στα exclusive παιχνίδια της ως προϊόν, ενώ η MS μια service oriented εταιρεία. Πολύ πιο εύκολα θα δεις παιχνίδια της MS ή της Sony στα συστήματα της Nintendo παρά το αντίθετο. Εν τέλει το Azure ναι ανήκει στην MS αλλά είναι πολύ διαφορετική αγορά από το xbox... όπως και πιο μικρή.

Μετά τις συνδρομές για το καταναλωτικό κοινό, μπήκαν και στις "συνδρομές" σε corporate επίπεδο. Genious.

Όλες αυτές οι "συνεργασίες" για μένα πατάνε στο καλύτερα να είμαι έτοιμος για το μέλλον (streaming) παρά με τα βρακιά κάτω αν - όταν έρθει αυτό το μέλλον. Αν στο μεταξύ κλείσουμε και κανένα καινούργιο ανταγωνιστή και κλειδώσουμε την αγορά στο υπάρχον status quo, ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άλλο Minecraft.

Παιδιά παίζω Dark Dreams Don't Die και έχω καεί εγκεφαλικά. Λάτρεψα το Deadly Premonition και ήμουν και δυνατός φαν του Twin Peaks και δεν ήξερα καν την ύπαρξη του και τώρα ου φεύγει από το pass είπα να το παίξω. Σίγουρα είναι δύο σκάλες κάτω από το DP σε κσλτίλα χιούμορ και ατάκες αλλά μου αρέσει πολύ σίγουρα δεν γουστάρω είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις αργότερα τις μικροαποστολές και πρέπει να ξαναπαίξεις το επεισόδιο για να ξαναπροσπαθήσεις να τα βγάλεις κατά τα άλλα θα έπρεπε να ήταν ολοκληρωμένο κρίμα που δεν το συνέχισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα στο υπάρχον sale το Guns Gore & Cannoli 2 (για να επανορθώσω στον εαυτό μου που δεν πήρα το 1)  και κάηκα χθες για κανένα 8ωρο. Απίστευτο παιχνίδι. Μου έφερε vibes από ένα παλιό παιχνίδι στα PC το οποίο όσο και αν σπάω το κεφάλι μου δεν μπορώ να θυμηθώ πως το λένε. Όχι στο gameplay αυτό καθεαυτό αλλά στο στήσιμο συνολικά.

Με κλειστά μάτια το αγοράζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Εγώ πήρα στο υπάρχον sale το Guns Gore & Cannoli 2 (για να επανορθώσω στον εαυτό μου που δεν πήρα το 1)  και κάηκα χθες για κανένα 8ωρο. Απίστευτο παιχνίδι. Μου έφερε vibes από ένα παλιό παιχνίδι στα PC το οποίο όσο και αν σπάω το κεφάλι μου δεν μπορώ να θυμηθώ πως το λένε. Όχι στο gameplay αυτό καθεαυτό αλλά στο στήσιμο συνολικά.

Με κλειστά μάτια το αγοράζετε.

8ωρο ? Μπήκα να το δω μία YouTube και έχει full video σε 2 ώρες.

Και μένα μου θύμισε ενα συγκεκριμένο αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε παιδί μου μικρό μου είναι μάλλον :D Δεν το τελείωσα καν. Απλά ρουφούσα κάθε δευτερόλεπτο. Τρόπος του λέγειν γιατί έκανα και άλλα πράγματα με το game (online coop κτλ). Πανέμορφο όμως.

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Και μένα μου θύμισε ενα συγκεκριμένο αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του

Το σκηνικό που πυροβολάς εχθρούς στα παράθυρα έτσι? Η και μέσα στην πίστα σε κλειστό περιβάλλον ... σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ τι μου θυμίζει...

 

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Ναι ρε παιδί μου μικρό μου είναι μάλλον :D Δεν το τελείωσα καν. Απλά ρουφούσα κάθε δευτερόλεπτο. Τρόπος του λέγειν γιατί έκανα και άλλα πράγματα με το game (online coop κτλ). Πανέμορφο όμως.

Το σκηνικό που πυροβολάς εχθρούς στα παράθυρα έτσι? Η και μέσα στην πίστα σε κλειστό περιβάλλον ... σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ τι μου θυμίζει...

Μέσα στην πίστα , αν δεν κάνω λάθος ητανυ 2 αδέρφια το έπαιζες και διπλό... Που θα πάει θα μου έρθει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...