Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έπαιξα το rise και τώρα παίζω το shadow of tomb raider. Πρόσφατα μπήκε και το woolfestein που διάβασα πως είναι πολύ καλό παιχνίδι. Βέβαια γούστα είναι αυτά. Δες τους τίτλους βάλε trailer youtube και όποιο σε ψήνει το ξεκινάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, nikolees said:

Κανένα παιχνίδι στο game pass που να αξίζει υπάρχει , εκτός του fh4

 

Θα υποθέσω πως εννοείς πέρα από τα γνωστά Forza, Gears και Halo first party καθώς και τα Doom και Wolfenstein αν δεν τα έχεις παίξει. 

Προφανώς και το Ori καθώς και το Guacamelee, ενώ μου άρεσε και το ReCore που πλέον δεν έχει τα προβλήματα που είχε όταν βγήκε. 

Άλλα που έχω παίξει και προτείνω είναι τα Ruiner, Mutant Year Zero, Operencia, Hellblade, προφανώς τα 2 Metro καθώς και τα Darksiders. 

Άλλα που μου έρχονται:

Deus Ex

Τα Fable για όποιον δεν τα έχει παίξει 

Hitman   

Prey

Rime

Ashen 

 

Χρόνο δεν έχω κυρίως. Παιχνίδια δεν λείπουν. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, nikolees είπε

Κανένα παιχνίδι στο game pass που να αξίζει υπάρχει , εκτός του fh4

Eγώ γούσταρα : payday2 ,sniperelite ,ryse son of rome , zombie army trilogy ,forza ,dirt4,senuas sacri(δεν το εχω τσεκαρει ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
40 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Μόνο εγώ θα προσέθετα το Oblivion (φυσικά για όσους δεν το έχουν παίξει); 😬😁

Ουτε με σφαίρες 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Εγώ θα πρότεινα σε όσους θέλουν να αγοράσουν το επίσημο charge kit της Microsoft απλά να μην το προτιμήσουν γιατί όντως δεν έχει καμία απολύτως αντοχή στον χρόνο αφού σε μερικούς μήνες τα φτύνουν οι μπαταρίες.

Καλύτερα πάρε μια τετράδα ή παραπάνω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και ένα φορτιστή και φόρτιζε αυτές.

Πίστεψε με και σκυλιά στο χρόνο είναι και μια χαρά καλυμμένος είσαι.

Εγώ προσωπικά αυτό κάνω και έχω βρει την υγειά μου.

Όντως τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Όντως τωρα;

Ισχύει ναι.

Καλύτερα μια 4αδα eneloop και έναν εξωτερικό φορτιστή και έχεις ξεχάσει τί θα πει μπαταριες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ChownTuen είπε

Όντως τωρα;

Ναι όντως,

Γιατί σου φαίνεται περίεργο δεν μπορώ να καταλάβω.

Ειδικά από τη στιγμή που και πολλοί άλλοι κάνουν το ίδιο ακριβώς.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας τα ξαναπούμε άλλη μια φορά. Η καλύτερη λύση σε θέμα οικονομίας/ποιότητας/διάρκειας ζωής του controller, μπαταριών για το ασύρματο χειριστήριο του Xbox είναι όντως Panasonic Eneloop με εξωτερικό φορτιστή για να φορτίζουν σωστά οι μπαταρίες.

Είναι η πιο κομψή λύση? Η πιο εύκολη ή και γρήγορη? Μάλλον όχι.

Εκτός του επίσημου MS play and charge kit, υπάρχουν ένας σκασμός άλλος τέτοιων, η πλειοψηφία των οποίων, έρχονται με την βάση φόρτισης αλλά και τοποθέτησης των χειριστηρίων και είναι 1000% legit και σωστές λύσεις αντίστοιχα, αν και με λιγότερη διάρκεια μπαταρίας φυσικά. 

Πιο plug&play δεν γίνεται και για εμένα προσωπικά το βάλε βγάλε μπαταρία - άνοιξε πορτάκι κάτω από το χειριστήριο, είναι προβληματικό ή/και θα οδηγήσει αναπόφευκτα σε πρόβλημα με το πορτάκι.

Τα ζυγίζετε τα συν και τα κατά και αποφασίζετε.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, όπως έχω ξαναπεί, της eneloop pro τις λιώνω και φορτίζω σπάνια. Τερμάτισα όλο το shadow of the tomb raider στο 100% και τις φορτισα μια φορά. 

Έχουνε κλείσει χρόνο στην χρήση τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαζί σου δεν διαφωνώ. Ειδικά αν είσαι χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου (ψαγμένος) ή φακών, θα έχεις όντως ένα καλό φορτιστή. Πήρες και τις eneloop pro και καθάρισες. Απλώς υπάρχουν αρκετές λύσεις ευτυχώς για το xbox controller, ανάλογα το τι θες να πληρώσεις ή όχι και το πόσο θες να ασχολείσαι με την φόρτιση ή μη.

Εγώ είμαι φαν των dockable kits π.χ.

Άλλος μπορεί να στακάρει κανονικές μπαταρίες από τα jumbo και τα IKEA μη επαναφορτιζόμενες.... 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τα αφήσουμε αυτά τώρα sir και πες μου αν έχεις αλιευσει καμία λίστα τι παιχνίδια θα ανακοινώσουν στην E3 γιατί διαβάζω πολλά και φοβάμαι μην φάμε γλάρο 😜

Μιλάω για νέα ip.

Ξερεις τίποτα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...