Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Στο  controller Η έχεις έναν φορτιστή κινητού  Η μπαταρίες ΟΧΙ και τα 2 τι νόμιζες ότι φορτίζεις έτσι τις μπαταρίες ;;;

Στη αρχή έτσι νόμιζα.. Λέω αντε θα φορτίζουμε και τις μπαταρίες μαζί.. Αλλά μαλλιά η υπόθεση.. Το βγάλε βάλε δεν το γλίτωσα.. Γιαυτό και σκέφτομαι να πάω να πάρω το kit.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Στο  controller Η έχεις έναν φορτιστή κινητού  Η μπαταρίες ΟΧΙ και τα 2 τι νόμιζες ότι φορτίζεις έτσι τις μπαταρίες ;;;

Εμένα πάντως μερικές φορές που μου έχει τύχει να τελειώσουν οι μπαταρίες πάνω που παίζω online, κοτσάρω πάνω το powerbank και συνεχίζω κανονικά. Για 20λεπτά μαξ βέβαια αλλά δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάζεις τις μπαταρίες πρώτα και του δίνεις όπως θες μετά λέει η κοινή λογική .... Στο dualshock btw μπορούσες να φορτίσεις με 1Α σε 2Α quickcharger έπαιρνες τη μπατ .  στο χέρι μετά από ένα διάστημα 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EverythingYouBelieve είπε

Έχω πάρει το Play & Charge Kit της Microsoft (δύο φορές μάλιστα για δύο controllers) και έχω χαλαρώσει με το θέμα να θυμάμαι να έχω πάντα μπαταρίες στο σπίτι.

Σίγουρα έρχεται πιο οικονομικά από το να αγοράζεις AA μπαταρίες και έχεις και λιγότερα σκουπίδια. Χοντρικά, κάνει 4 ώρες να φορτίσει και κρατάει κανά 30ωρο.

Τώρα για το αν αντέχει στο χρόνο που λέει ο Mr_Terror δεν το γνωρίζω μα ακόμα και στα 2 χρόνια να τα φτύσουν έχεις γλυτώσει λεφτά και μανούρα.

To δικό μου για Xbox One σταμάτησε να φορτίζει. Ευτυχώς ήταν εντός εγγύησης και μετά από επικοινωνία με το support της MS έλαβα αντικατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Καλημέρα παιδιά .. αξίζει να επενδύσω σε Microsoft Play & Charge Kit XBOX One https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html#reviews ή να πάρω το battery kit της  Trust https://www.skroutz.gr/s/8169899/Trust-GXT-230-Charge-Play-Kit-XBOX-ONE.html  ?  Κουράστηκα να βγάζω μπαταρίες  επαναφορτιζόμενες από το joystick για να τις βάλω σε charger kit να τις φορτίζω και ξανά  τα ίδια ..

Έχω τις trust. Χάλια ποιότητα και παίζει να μην κρατάει ούτε 10 ώρες 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει ένα κιτ της energizer με φορτιστή και 4 μπαταρίες και έχω ξενοιασει. Έχω τις 2 φορτισμενες και τις 2 που παίζω μόνιμα. Αν κάποια στιγμή ξεχάσω για κάποιο λόγο να φορτίσω έχω δίπλα στον καναπέ πολυμπριζο που παίρνει usb με ένα μακρύ καλώδιο και παίζω από εκεί. Απλά προτιμώ μπαταρίες για να μην έχω καλώδια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChownTuen είπε

Έχω τις trust. Χάλια ποιότητα και παίζει να μην κρατάει ούτε 10 ώρες 😛

Καλά είναι 8 με 10 ώρες αν κρατάει αυτονομία.. Αν φορτίζει γρήγορα κομπλέ.. Χάλια ποιότητα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προχθές το Xbox One το X και σε τηλεόραση 4K απλά δεν το πιστεύω. Τα γραφικά είναι απίστευτα.

Ειδικά στο Red Dead, που υπήρχε το μεγαλύτερο θέμα με το απλό Xbox One, η βελτίωση είναι στο θεό. Βάθος πεδίου άπειρο. Λεπτομέρειες γραφικών απίστευτες. 

Ακόμα και στο Fifa είδα πολύ μεγάλη διαφορά. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Δηλαδή, απλές ΑΑ επαναφορτιζόμενες μπαταρίες μέσα και καλώδιο usb στο χειριστήριο για φόρτιση τους, δεν παίζει; Θα το κάψει το χειριστήριο;

Εγώ δε θα το δοκίμαζα πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παθαινει κατι το χειριστηριο.Η επαναφορτιζομενη της Ms κανει επαφη σε αλλο σημειο οχι απο τα λαμακια που ακουμπανε τις απλες μπαταριες.Και γιαυτο δεν φορτιζουν οι μπαταριες με το καλωδιο usb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
23 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Καλά είναι 8 με 10 ώρες αν κρατάει αυτονομία.. Αν φορτίζει γρήγορα κομπλέ.. Χάλια ποιότητα? 

Την θύρα παίζει να την κόλλησε τύπος σε τσίρκο, την ώρα που κρέμονταν ανάποδα από την προβοσκίδα ελέφαντα ενώ τον γαργαλάγανε στρατός aibo.

Θέλει 3 ώρες να φορτίσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα σε όσους θέλουν να αγοράσουν το επίσημο charge kit της Microsoft απλά να μην το προτιμήσουν γιατί όντως δεν έχει καμία απολύτως αντοχή στον χρόνο αφού σε μερικούς μήνες τα φτύνουν οι μπαταρίες.

 

Καλύτερα πάρε μια τετράδα ή παραπάνω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και ένα φορτιστή και φόρτιζε αυτές.

Πίστεψε με και σκυλιά στο χρόνο είναι και μια χαρά καλυμμένος είσαι.

Εγώ προσωπικά αυτό κάνω και έχω βρει την υγειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...