Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάρεις 3.5" με θήκη ετοιμάσου να κλείνεις και τον δίσκο κάθε βράδυ γιατί 90% θα έχει και δική του τροφοδοσία (κάτι που πρέπει να κοιτάξεις στην θήκη που θα πάρεις).

Για μένα πήγαινε σε μια κομψή, φθηνή λύση 2.5" 4TB με USB τροφοδοσία από το X να εκμεταλλεύεσαι όλα τα features της κονσόλας... όπως π.χ. το instant on. Αλλά και τα features του δίσκου δηλαδή όπως NQC. Κάτι που ΔΕΝ σου εγγυάται η θήκη αν δεν είναι UASP (το skroutz δλδ.)

Δεν πας να φτιάξεις NAS...

Και για τις ταχύτητες τα είπαμε - δεν είναι PC. Τα games φτιάχνονται με βάση την ταχύτητα του base disk όσον αφορά το asset streaming και loading. Τι ταχύτητα έχει ο seagate 2.5" του Χ? Αυτή είναι η βάση όλων των games.

Οι εξαιρέσεις είναι αυτό. Εξαιρέσεις.

http://www.xbox365.gr/news/platinum-games-min-katigoreitai-thn-microsoft-gia-tin-akyrosi-tou-scalebound/

Τέλειο άρθρο. Οι console warriors κατηγορούσαν την Microsoft για την ακύρωση του Scalebound όμως όπως πάντα δεν υπάρχει άσπρο-μαύρο αλλά αποχρώσεις του "γκρι".

Μετά το πάθημα της η MS με το Freelancer και τον γνωστό Chris Roberts (γνωστός για το Scam-Citizen) υιοθέτησε πολύ λογικά, τακτική no-wait state.

Ίσως αυτή η συνέντευξη να προϊδεάζει και για άλλα....

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OMG :mrgreen:

Το είδα το spoiler πριν μέρες στο twitter, facebook και όπου να'ναι.

Λέγε!

Έλα απογοήτευση (όχι και τόσο) κονσόλες themed είναι όπως λέγανε:

Xbox_Wired_940x528-hero.jpg

 

Πανέμορφες αλλά - λέγαμε μήπως ήταν κανένα Game.

 

https://news.xbox.com/en-us/2019/05/08/game-of-thrones-xbox-custom-console-giveaway/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά .. αξίζει να επενδύσω σε Microsoft Play & Charge Kit XBOX One https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html#reviews ή να πάρω το battery kit της  Trust https://www.skroutz.gr/s/8169899/Trust-GXT-230-Charge-Play-Kit-XBOX-ONE.html  ?  Κουράστηκα να βγάζω μπαταρίες  επαναφορτιζόμενες από το joystick για να τις βάλω σε charger kit να τις φορτίζω και ξανά  τα ίδια ..

 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να παρεις charge kit παρε το επισημο της Ms.Το κακο ειναι οτι δεν εχει μεγαλη αντοχη στο χρονο.Αν σου βγαλει 2 χρονια χρησης θα εισαι τυχερος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Καλημέρα παιδιά .. αξίζει να επενδύσω σε Microsoft Play & Charge Kit XBOX One https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html#reviews ή να πάρω το battery kit της  Trust https://www.skroutz.gr/s/8169899/Trust-GXT-230-Charge-Play-Kit-XBOX-ONE.html  ?  Κουράστηκα να βγάζω μπαταρίες  επαναφορτιζόμενες από το joystick για να τις βάλω σε charger kit να τις φορτίζω και ξανά  τα ίδια ..

Έχω πάρει το Play & Charge Kit της Microsoft (δύο φορές μάλιστα για δύο controllers) και έχω χαλαρώσει με το θέμα να θυμάμαι να έχω πάντα μπαταρίες στο σπίτι.

Σίγουρα έρχεται πιο οικονομικά από το να αγοράζεις AA μπαταρίες και έχεις και λιγότερα σκουπίδια. Χοντρικά, κάνει 4 ώρες να φορτίσει και κρατάει κανά 30ωρο.

Τώρα για το αν αντέχει στο χρόνο που λέει ο Mr_Terror δεν το γνωρίζω μα ακόμα και στα 2 χρόνια να τα φτύσουν έχεις γλυτώσει λεφτά και μανούρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Έχω πάρει το Play & Charge Kit της Microsoft (δύο φορές μάλιστα για δύο controllers) και έχω χαλαρώσει με το θέμα να θυμάμαι να έχω πάντα μπαταρίες στο σπίτι.

Σίγουρα έρχεται πιο οικονομικά από το να αγοράζεις AA μπαταρίες και έχεις και λιγότερα σκουπίδια. Χοντρικά, κάνει 4 ώρες να φορτίσει και κρατάει κανά 30ωρο.

Τώρα για το αν αντέχει στο χρόνο που λέει ο Mr_Terror δεν το γνωρίζω μα ακόμα και στα 2 χρόνια να τα φτύσουν έχεις γλυτώσει λεφτά και μανούρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση και σου έχω και μια άλλη ερώτηση περί του θέματος.. 

Φορτίζουν οι μπαταρίες αυτές και με φορτιστή κινητού λογικά ε? Για να μην έχω το καλώδιο συνδεμένο στο xbox.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν τα ιδια προβληματα με το κιτ του 360.Σταματαει να φορτιζει η μπαταρια.Δυο κιτ ειχα παρει για το 360 και τα δυο χαλασαν περιπου στην 2ετια.Διαβαζω και το κιτ του ονε εχει παρομοια προβληματα.Γιαυτο δεν το πηρα.Στα 20+ ευρω που εχει υπαρχει η λυση φορτιστης+ επαναφορτιζομενες μπαταριες που θα κρατησουν χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Εχουν τα ιδια προβληματα με το κιτ του 360.Σταματαει να φορτιζει η μπαταρια.Δυο κιτ ειχα παρει για το 360 και τα δυο χαλασαν περιπου στην 2ετια.Διαβαζω και το κιτ του ονε εχει παρομοια προβληματα.Γιαυτο δεν το πηρα.Στα 20+ ευρω που εχει υπαρχει η λυση φορτιστης+ επαναφορτιζομενες μπαταριες που θα κρατησουν χρονια.α 

Ναι αλλά τις επαναφορτιζομενες μπαταριες πρέπει να τις βγάζεις από το controller για να φορτισουν.. Αν τις έχεις στο controller και έχεις έναν φορτιστή κινητού παίζεις κανονικά όσο είναι συνδεμένο.. Αλλά όταν το βγάλεις από το φορτιστή λέει low battery.. Πρέπει δηλαδή να τις βγάλεις από το controller και να της βάλεις σε εξωτερικό charger.. Αυτό προσπαθώ να γλυτώσω, το βγάλε βάλε.. 😁😁

🙄

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...