Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Ε υπομονή. Τώρα πειραματίζονται στα insider rings με τα installations (κόβω γλώσσες, κόβω σχετικά βίντεο με γλώσσες κλπ.) για να μειωθεί το installation size.

Κατεβάζεις και 4Κ Textures τώρα συνολικά στα παιχνίδια που είναι μεγάλα.

το πρωτο ειναι δυσκολο που με τρωει η αναμονη τα αλλα θα τα κατεβαζω οσο παιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Exodia The Forbidden OneΜην αγχώνεσαι. Βάλτο instant-on, κατέβασε την εφαρμογή Game Pass και κάνε κουμάντα από την δουλειά σου. Όταν πας σπίτι θα έχουν κατέβει.

Θες όντως VDSL όμως.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

@Exodia The Forbidden OneΜην αγχώνεσαι. Βάλτο instant-on, κατέβασε την εφαρμογή Game Pass και κάνε κουμάντα από την δουλειά σου. Όταν πας σπίτι θα έχουν κατέβει.

Θες όντως VDSL όμως.

δυστηχως δεν εχει η περιοχη μου λεω να βαλω οτε μαζι με booster.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

δυστηχως δεν εχει η περιοχη μου λεω να βαλω οτε μαζι με booster.

To θετικό με το XBL είναι ότι τα Patches είναι in-place και όχι απλώνω (decompress) όλο παιχνίδι για ένα patch των 100mb σε game των 50GB π.χ. και μετά το κάνω compress (άστα να πάνε με 5.400 δίσκο και cpu της πλάκας).

Οπότε είσαι ONE and done που λέμε.

:) 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ όλοι εσείς που «κράζετε» τι ακριβώς pc εχετε

Εχοντας ένα δυνατό σύστημα και παιζοντας  σε 4κ με μια 2080 ti μπορώ να πω ότι το x είναι μια πολύ καλή λύση τα 30 fps όντως δε τα νιώθεις όπως στο pc αλλα οι κονσόλες εκεί οδεύουν στα 60 frames συν 4κ

Αντι να φτιάξουν τα πραγματα στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου ενώ έχουμε όλοι μια κοινή δραστηριότητα το gaming

Οι περισσότεροι πισαδες βρίζουν τους console players παίζοντας με υπολογιστές πιο αδύναμους και από το x καλο σας βράδυ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vasilis1996 είπε

Απορώ όλοι εσείς που «κράζετε» τι ακριβώς pc εχετε

Εχοντας ένα δυνατό σύστημα και παιζοντας  σε 4κ με μια 2080 ti μπορώ να πω ότι το x είναι μια πολύ καλή λύση τα 30 fps όντως δε τα νιώθεις όπως στο pc αλλα οι κονσόλες εκεί οδεύουν στα 60 frames συν 4κ

Αντι να φτιάξουν τα πραγματα στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου ενώ έχουμε όλοι μια κοινή δραστηριότητα το gaming

Οι περισσότεροι πισαδες βρίζουν τους console players παίζοντας με υπολογιστές πιο αδύναμους και από το x καλο σας βράδυ!

Καλώς τον και ας άργησες.

Αν θες πες τι είδες χθες το βράδυ.

No Quarters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή μου έδωσες πάσα αυτο που ειδα εγώ χθες στο one x στα παιχνίδια με 4κ και hdr συν μια ηχομπαρα της jbl ήταν όντως καθηλωτικό και μου έκανε εντύπωση για το τι μπορεί να κάνει αυτό το κουτι

Εχω να παίξω σε κονσόλα από το 13 και μου άρεσε η όλη εμπειρία ως pc gamer για εμένα εχω να πω μπραβο στη Microsoft 

Οπως είπα και στο φίλο δύσκολο μπορώ να αφήσω τον υπολογιστή μου αλλα ποτέ δε ξερεις!

 

Επεξ/σία από Vasilis1996
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Αυτό έλεγα νομίζω δεν κατεβάζει το έβαλα καί θά τσεκάρω σε κάνα δίωρο

Ξετικαρε δεξιά να μην κλείνει ο σκληρός όταν κλείνει η κονσόλα... αλλιώς δεν κατεβάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Ξετικαρε δεξιά να μην κλείνει ο σκληρός όταν κλείνει η κονσόλα... αλλιώς δεν κατεβάζει.

Και όμως αυτό είναι experimental feature. Εγώ το έχω ticked και όμως κατεβάζει (Κλείνει τα leds του external και τον δίσκο όταν πρέπει/δεν κατεβάζει).

Κοινώς το θέλεις "ticked" μήπως και σου κάνει shutdown τον περίεργο δίσκο που δεν έχει idle mode.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
bold edit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Γιατί πολύ απλά ο εξωτερικός θα κατεβάσει ότι του είπες να κατεβάσει και θα κλείσει έτσι.

Αν θες εσύ να είναι μόνιμα ανοιχτός ξετίκαρε το.

Δεν έχω εξωτερικό δίσκο μόνο αυτόν πού έχει η συσκευή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...