Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, omegals είπε

Σε Xbox One S που δεν έβλεπε ασύρματα δίκτυα έφταιγε το καλώδιο του εξωτερικού σκληρού δίσκου, μετά από αλλαγή με άλλο βλέπει ασύρματα δίκτυα κανονικά.

δεν εχω κατι συνδεδεμενο πανω. σευχαριστω πανρτως. 

κ οταν καταφερω να συνδεθω σερνονται ολα.ενω σε στις αλλες συσκευες δεν εχω προβλημα με το ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Καμια εξυπναδα.Οταν επαιζα εγω παιχνίδια στο dreamcast  που σχεδόν όλα  τρεχανε στα 60 φρειμς.Εσυ προσπαθούσες μαλλον να παιξεις τουβλάκια στην  μπακατέλα της εποχης που ειχες για πισι

Pc έφτιαξα το 2013 πρώτη φορά.Ανεκαθεν με κονσόλες ήμουν,ακόμα και τώρα.Στο ξαναλέω,μέχρι fifa είσαι.Dreamcast πρέπει να googlaρες για να δεις τι είναι.Επισης αν είχες νιώσει τόσο πολύ 60αρι όσο λες,θα εκραζες τον μέσο peasant που δε βλέπει το μάτι του πάνω από το κινηματογραφικό 24αρι και θα ζηταγες 60αρι.Να μου πεις τώρα,με το motion blur η αίσθηση είναι σα να παίζεις στα 60.Μπεεεεεεεεε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Pc έφτιαξα το 2013 πρώτη φορά.

Έτσι εξηγούνται πολλά....

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το 3DO και το Super Wing Commander.

Εσύ περίμενε να παίξεις ακόμα Scam Citizen.

Οι υπόλοιποι "κατεβάζαμε" Dralthi δίχως αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εξηγηται;Τι σχέση έχει αυτό με το ότι τα 30 frames πρέπει να τελειώσουν επιτέλους;Πιστεύω ότι η ms θα πιέσει προς αυτή την κατεύθυνση με το δυνατό εργαλείο που θα βγάλει.

(Έχω και το Panasonic FZ1 και το FZ-10.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Να την βάλεις σε standby mode να κατεβάζει. Για κάποιο λόγο νομίζω ότι τα παιχνίδια κατεβαίνουν πιο γρήγορα.

Μόνο τού δεν μπαίνει άμα δεν κάνεις τίποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2019 στις 9:42 ΜΜ, Gorbatsof είπε

Για ποια κωλωμενα pc μιλας?Το καρκινωμα για τα 60 fps ειναι οι ιδιοι οι κονσολαδες που αντι για ομαλο gameplay θελουν σκιες και textures και ας παιζουν με 24fps.Koροιδευομαστε τωρα?

 

8 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Τι ακριβώς εξηγηται;Τι σχέση έχει αυτό με το ότι τα 30 frames πρέπει να τελειώσουν επιτέλους;Πιστεύω ότι η ms θα πιέσει προς αυτή την κατεύθυνση με το δυνατό εργαλείο που θα βγάλει.

(Έχω και το Panasonic FZ1 και το FZ-10.)

Γιατί φίλε μου όταν ΤΟΤΕ είχες και PC (8088-286) ΚΑΙ κονσόλες δεν θα έγραφες αυτά τα προσβλητικά σχόλια που γράφεις περί μπεεε και καρκινώματα και peasants ΟΤΑΝ υποτίθεται πήρες PC το 2013.

Θα σεβόσουν.

Τι θέλεις ακριβώς να μας πεις στο παρόν νήμα? Το ξέρουμε ότι το σύστημα που κοστίζει 2000 θα είναι δυνατότερο από αυτό των 500.

Εγώ ακόμα περιμένω να βάλεις Doom στα 30 fps να μας πεις πόσο smooth παίζει στο μεταξύ σε σχέση με την έκδοση της κονσόλας.

 

1 λεπτό πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Μόνο τού δεν μπαίνει άμα δεν κάνεις τίποτα ?

Μπαίνει έχει setting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό δεν αναιρεί ότι τα 30 στις κονσόλες είναι άθλιο.Αν σου είχε και στο pc 3 τόνους motion blur το ίδιο θα ήταν.Το 30αρι πρέπει να καταργηθεί άμεσα μαζί με την peasant νοοτροπία που σας διακατέχει.Κανετε τεράστιο κακό στη βιομηχανία με αυτά τα μυαλά.Οταν βγαίνουν παιχνίδια στα 60 frames στις κονσόλες,ουρλιαζετε σα γατιά σε οίστρο από την ηδονή αλλά κατά τ'αλλα δε σας πειράζει το 30αρι.

Επεξ/σία από Gorbatsof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

αυτο που λεει να σβηνει σε 10 λεπτα, εχω την εντυπωση πως ετσι δεν κατεβαζει

xbox-one-power-options-preview.png?itok=B-RBRboX

 

Αυτό θες - πρέπει να το έχεις στο instant-on.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

xbox-one-power-options-preview.png?itok=B-RBRboX

Αυτό θες - πρέπει να το έχεις στο instant-on.

Αυτό έλεγα νομίζω δεν κατεβάζει το έβαλα καί θά τσεκάρω σε κάνα δίωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Gorbatsof είπε

Αυτό δεν αναιρεί ότι τα 30 στις κονσόλες είναι άθλιο.Αν σου είχε και στο pc 3 τόνους motion blur το ίδιο θα ήταν.Το 30αρι πρέπει να καταργηθεί άμεσα μαζί με την peasant νοοτροπία που σας διακατέχει.Κανετε τεράστιο κακό στη βιομηχανία με αυτά τα μυαλά.Οταν βγαίνουν παιχνίδια στα 60 frames στις κονσόλες,ουρλιαζετε σα γατιά σε οίστρο από την ηδονή αλλά κατά τ'αλλα δε σας πειράζει το 30αρι.

Η μόνη γάτα που ουρλιάζει σε οίστρο σε αυτό το νήμα είσαι εσύ. Και σου είπα να κάνεις το "τεστ εγκυμοσύνης" a.k.a. βάλε στο PC σου 30 fps κλείδωμα και μιας και έχεις όλες τις κονσόλες (από το google) να μου πεις τι βλέπεις.

Τώρα πως θα το κάνεις με RTSS, με τον driver, με v-sync, adaptive v-sync δεν με απασχολεί.

Το αποτέλεσμα περιμένω να μου πεις.

Επιπλέον το ποιος ήταν "peasant" την εποχή του CPC-6128 με hercules γραφικά όλοι το ξέρουμε. Θα σε ταξιδέψω όπου δεν πάει αγαπητέ κάτοχε FZ1 ΚΑΙ 10... Συνταξιούχοι - συνταξιδιώτες δεν είμαστε?

Τέλος θα σε ευχαριστήσω - γιατί αντίθετα με εσένα χαίρομαι που υπάρχουν άτομα σαν του λόγου σου και τα σκάτε στα overpriced/glorified pcbs και με τα λεφτά σας τροφοδοτείτε το R&D του "πέτσινου" για να κάνει εξορμήσεις στην άσχετη με το gaming, βιομηχανία αυτοκινήτου, την AMD που όλως τυχαίως με την SONY συνεργάστηκε κλπ. Οπότε βλέπω πολύ θετικά την συμμετοχή σου στην βιομηχανία.

Εκ μέρους του console gaming (peasant κατά την ορολογία σου) σας ευχαριστούμε βαθιά από την καρδιά μας.

Πήγαινε παίξε 3d mark τώρα.

40 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Αυτό έλεγα νομίζω δεν κατεβάζει το έβαλα καί θά τσεκάρω σε κάνα δίωρο

Καθυστερεί όταν το βάλεις σε instant on. Μιλάει με τους server και μετά γίνεται η δουλειά.

Εγώ π.χ το βλέπω πότε μιλάει από το router μου - που ανάβει η Lan. (ενώ έχω ρυθμίσει το router να σβήνουν όλα τα led και το wifi μετά τις 2 το βράδυ).

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
minor syntax errors
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Η μόνη γάτα που ουρλιάζει σε οίστρο σε αυτό το νήμα είσαι εσύ. Και σου είπα να κάνεις το "τεστ εγκυμοσύνης" a.k.a. βάλε στο PC σου 30 fps κλείδωμα και μιας και έχεις όλες τις κονσόλες (από το google) να μου πεις τι βλέπεις.

Τώρα πως θα το κάνεις με RTSS, με τον driver, με v-sync, adaptive v-sync δεν με απασχολεί.

Το αποτέλεσμα περιμένω να μου πεις.

Επιπλέον το ποιος ήταν "peasant" την εποχή του CPC-6128 με hercules γραφικά όλοι το ξέρουμε.

Τέλος θα σε ευχαριστήσω - γιατί αντίθετα με εσένα χαίρομαι που υπάρχουν άτομα σαν και εσένα και τα σκάτε στα overpriced/glorified pcbs και με τα λεφτά σας τροφοδοτείτε το R&D του "πέτσινου" για να κάνει εξορμήσεις στην άσχετη με το gaming, βιομηχανία αυτοκινήτου, την AMD που όλως τυχαίως με την SONY συνεργάστηκε κλπ.

Εκ μέρους του console gaming (peasant κατά την ορολογία σου) σας ευχαριστούμε βαθιά από την καρδιά μας.

Πήγαινε παίξε 3d mark τώρα.

Καθυστερεί όταν το βάλεις σε instant on. Μιλάει με τους server και μετά γίνεται η δουλειά.

Εγώ π.χ το βλέπω πότε μιλάει από το router μου - που ανάβει η Lan. (ενώ έχω ρυθμίσει το router να σβήνουν όλα τα led και το wifi μετά τις 2 το βράδυ).

Υπομονή τότε, όλα τα games τόσο μεγάλα είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

ναι

Ε υπομονή. Τώρα πειραματίζονται στα insider rings με τα installations (κόβω γλώσσες, κόβω σχετικά βίντεο με γλώσσες κλπ.) για να μειωθεί το installation size.

Κατεβάζεις και 4Κ Textures τώρα συνολικά στα παιχνίδια που είναι μεγάλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...