Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Μιλησα με το support της ms.Αφου με εβαλαν σε αναμονη για ενα 8λεπτο ,τους το εκλεισα.Με πηραν ομως στα καπακια για να απαντησουν στο ερωτημα μου.

Οχι δεν υποστηριζει ultra wide όπως είπα ,μονο 16/9 παίζει.

Eξαιρετικο support και τους ευχαριστησα.

ναι το ειδα σε ενα σαιτ, τελικα υποστιριζει 1440p αλλα οχι ultrawide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Μιλησα με το support της ms.Αφου με εβαλαν σε αναμονη για ενα 8λεπτο ,τους το εκλεισα.Με πηραν ομως στα καπακια για να απαντησουν στο ερωτημα μου.

Οχι δεν υποστηριζει ultra wide όπως είπα ,μονο 16/9 παίζει.

Eξαιρετικο support και τους ευχαριστησα.

Αυτό πόσο κοστολογείται? 

Θεοί. Πραγματικά.

ή μάλλον όχι κάνουν το αυτονόητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Αυτό πόσο κοστολογείται? 

Θεοί. Πραγματικά.

ή μάλλον όχι κάνουν το αυτονόητο.

Το αυτονόητο είναι το ban ή να μην απαντάνε "ελληνικό δημόσιο" και όχι να σε παίρνουν πίσω τηλ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου τελείωσε η ,gold συνδρομή μια ερώτηση τα κλειδαδικα δέχονται κανονικά paysafe πια;έχω καιρό να ασχοληθώ κάποτε υπήρχε θέμα θυμάμαι και ειδικότερα το instant gamkng αν γνωρίζει κάποιος ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, babis13 είπε

Επειδή μου τελείωσε η ,gold συνδρομή μια ερώτηση τα κλειδαδικα δέχονται κανονικά paysafe πια;έχω καιρό να ασχοληθώ κάποτε υπήρχε θέμα θυμάμαι και ειδικότερα το instant gamkng αν γνωρίζει κάποιος ευχαριστώ

Instant gaming κανονικά προχωράς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2019 στις 9:42 ΜΜ, Gorbatsof είπε

Για ποια κωλωμενα pc μιλας?Το καρκινωμα για τα 60 fps ειναι οι ιδιοι οι κονσολαδες που αντι για ομαλο gameplay θελουν σκιες και textures και ας παιζουν με 24fps.Koροιδευομαστε τωρα?

Μαλλον δεν ειχες ποτε στην ζωη σου κονσολα εσυ.Οσο για ΤΑ 24FPS  που αναφέρεις τα διαβαζουν εδώ μεσα και γελανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχει πλάκα αυτοί που κατηγορούν τις κονσόλες, ενώ θεωρητικά ο ορθόδοξος gamer τον νοιάζει ο μηχανισμός, το σενάριο και η ατμόσφαιρα πίσω από το game. Σε θεωρητικό επίπεδο και το Odyssey το ίδιο wow θα ήταν και με γραφικά του monkey island.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήρα Xbox One X καί πήγα να κατεβάσω τό Halo 5 καί έμεινα wtf 98 giga παιχνίδι έλεος δηλαδή, έχω τώρα την κονσόλα 10 ώρες και έχει φτάσει στα 30 GB, τι να κάνω να την αφήσω ανοικτή όσο πάρει για να κατεβάσει τό παιχνίδι η να τη κλείσω και να συνεχίσω αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Μαλλον δεν ειχες ποτε στην ζωη σου κονσολα εσυ.Οσο για ΤΑ 24FPS  που αναφέρεις τα διαβαζουν εδώ μεσα και γελανε.

Βασικά έχω σχεδόν όσες κονσόλες έχουν βγει από εποχής Atari συν υπολογιστές όπως spectrum,amstrad,amiga και ό,τι φανταστείς.Παιζω και σε κονσόλες και σε pc.Multi στο pc και exclusives στις κονσόλες.Αν εσύ δε συνάντησες sub 30fps σε παιχνίδια κονσολών σημαίνει ότι τα παιχνίδια που παίζεις είναι μέχρι fifa.Ασε τις εξυπνάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, adok13 είπε

εχεις καποιος προβλημα με το live αυτη τη στιγμη;

βρηκα λυση στο internet τελικα.εκανα log out βγηκα απτο internet ξαναμπηκα , μετα Log in και μπηκε κανονικα.δε ξερω τι κολημα εφαγε.παλι καλα.

παλι τα ιδια. δε μπαινει η κονσολα στο ιντερνετ ουτε με wifi ουτε ενσυρματα. μου βγαζει error 0x800704cf

και αμα 100 προσπαθειες μπω ιντερνετ μετα δε κανει log in

Επεξ/σία από adok13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Gorbatsof είπε

Βασικά έχω σχεδόν όσες κονσόλες έχουν βγει από εποχής Atari συν υπολογιστές όπως spectrum,amstrad,amiga και ό,τι φανταστείς.Παιζω και σε κονσόλες και σε pc.Multi στο pc και exclusives στις κονσόλες.Αν εσύ δε συνάντησες sub 30fps σε παιχνίδια κονσολών σημαίνει ότι τα παιχνίδια που παίζεις είναι μέχρι fifa.Ασε τις εξυπνάδες.

Δεν είναι συγκρίσιμα τα μεγέθη φίλε μου -το να συγκρίνουμε 30 fps κονσόλας - PC είναι σαν συγκρίνουμε μήλα με μανταρίνια: 1 κιλό από το καθένα θα ζυγίσει συνολικά το ίδιο αλλά σε όγκο όχι.

Δοκίμασε να κλειδώσεις το ίδιο παιχνίδι στο PC στα 30 fps και έλα μετά να μου πεις ότι είναι το ίδιο σε αίσθηση με της κονσόλας.

Οι κονσόλες είναι φτιαγμένες για αυτό του είδους gaming και τις τηλεοράσεις που προορίζονται να παίξουν, όπως και όλο το προγραμματιστικό τους μοντέλο. Hell αν είχες και Αmiga υπήρχε λόγος που ερχόταν με το δικό της monitor,το  δε Saturn το προγραμμάτιζαν με βάση την κάθετη σάρωση για να αποδώσει κάποια εφέ (ή να κρύψει προβλήματα) κ.ο.κ..

Τα fps επίσης όπως ξέρεις απέτυχαν γενικώς να αποδώσουν ως όρος το "smoothness" όταν ανακαλύφθηκε ο περίφημος όρος των frametimes κάτι που στις κονσόλες είναι εντελώς προβλέψιμο αντίθετα με τα PC με τα δις διαφορετικών configurations. Για αυτό είδες τον μέσο console gamer να διαμαρτύρεται για το perceived smoothness στο bloodborne π.χ. ή στο Sekiro ενώ το παιχνίδι είναι υποτίθεται ένα "smooth 30fps" ή αν διάβασες στο αντίστοιχο άρθρο του DF στο One-X αν έχεις 120hz TV αν βάλεις το X1X στο αντίστοιχο mode, παρόλο που δεν θα κάνει render 120fps το πρόβλημα μειώνεται.

Εν τέλει είναι πολύ οι παράγοντες που δεν είναι συγκρίσιμα τα μεγέθη, όπως τα fixed hz στα PC Monitor, το mouse & keyboard (1-1 αναπαραγωγή της κίνησης σου), το motion blur όπως νομίζω ότι σωστά έγραψες, η απόσταση και ένα σωρό άλλα. Υπάρχει πολύ υλικό αν θες να το ψάξεις.

Συνολικά λοιπόν, τα PC ρίχνουν (ως συνήθως) δύναμη στο πρόβλημα για να το ξεπεράσουν (60fps+) και τα σχετικά monitor (gsync-freesync) ενώ στις κονσόλες αυτό είναι non-issue γενικά.

Οπότε όχι. Δεν υπάρχει καμία μα καμία σχέση στην "εμπειρία". Στα νούμερα μόνο - και αυτό λόγω "τιμής" πάλι είναι debatable γιατί pc gaming =/= 2080ti.

Ελπίζω να μην συνεχίσουμε αυτήν την ανούσια συζήτηση που δεν προσφέρει τίποτα, παρά μόνο χολή.

Tα γνωστά multisync CRT τα θυμάσαι? ;)

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
η Amiga με κεφαλαίο Α γράφεται. <----stuipid me
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπόν σήμερα πρωί μες τη βροχή είπα να πάρω τους δρόμους.Αφου έφαγα άκυρο για τον external 4tb και για τα xbox games κατέβηκα μέχρι και κέντρο!Αφού βγήκα είπα να γυρίσω με κάτι πισω😂

38ευρω κ τα δυο ...μια ματιά στο ms store k cdkeys με παρέπεμψαν σε σκρουτζομαγαζο!

Στο μεταξύ το sniper elite 4(gamepass) παιχνιδαρα.Μην απορειτε...στο black fry πήρα την κονσόλα μετά από αποχή κοντά 10χρονια😨

IMG_20190504_160358-1000x750.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, adok13 said:

παλι τα ιδια. δε μπαινει η κονσολα στο ιντερνετ ουτε με wifi ουτε ενσυρματα. μου βγαζει error 0x800704cf

και αμα 100 προσπαθειες μπω ιντερνετ μετα δε κανει log in

Σε Xbox One S που δεν έβλεπε ασύρματα δίκτυα έφταιγε το καλώδιο του εξωτερικού σκληρού δίσκου, μετά από αλλαγή με άλλο βλέπει ασύρματα δίκτυα κανονικά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gorbatsof είπε

Βασικά έχω σχεδόν όσες κονσόλες έχουν βγει από εποχής Atari συν υπολογιστές όπως spectrum,amstrad,amiga και ό,τι φανταστείς.Παιζω και σε κονσόλες και σε pc.Multi στο pc και exclusives στις κονσόλες.Αν εσύ δε συνάντησες sub 30fps σε παιχνίδια κονσολών σημαίνει ότι τα παιχνίδια που παίζεις είναι μέχρι fifa.Ασε τις εξυπνάδες.

Καμια εξυπναδα.Οταν επαιζα εγω παιχνίδια στο dreamcast  που σχεδόν όλα  τρεχανε στα 60 φρειμς.Εσυ προσπαθούσες μαλλον να παιξεις τουβλάκια στην  μπακατέλα της εποχης που ειχες για πισι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...