Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αυτο ακριβως...

Κάποιοι ανιστόρητοι εκφράζουν έναν αποτυχημένο ρεβιζιονισμό ωσάν δεν ζήσαμε εποχές Sega Rally, 8-bit η και αν θες 16μπιτα στα 60 fps.

Πόσο μάλλον COIN-OP.

Τα "κωλωμένα" PC τους όμως δεν είναι το στάνταρντ πλέον και αρνούνται να το κατανοήσουν έχοντας μπλεχτεί στα άπειρα settings της κάρτας γραφικών τους.... Να μην συνεχίσω.

Εικάζω ότι το lockheart θα είναι το 4K30 fps στα 299-345$ και το μεγάλο SNEK (Anaconda) αυτό που θα πουσάρει το image quality με RT, textures κλπ.. στα 599$.

Halo Effect.

Bookmark this.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Τα "κωλωμένα" PC τους όμως δεν είναι το στάνταρντ πλέον και αρνούνται να το κατανοήσουν έχοντας μπλεχτεί στα άπειρα settings της κάρτας γραφικών τους.... Να μην συνεχίσω.

 

Για ποια κωλωμενα pc μιλας?Το καρκινωμα για τα 60 fps ειναι οι ιδιοι οι κονσολαδες που αντι για ομαλο gameplay θελουν σκιες και textures και ας παιζουν με 24fps.Koροιδευομαστε τωρα?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικά θα παρουσιάσει  πρώτα ίσως η sony και μετά θα παρουσιάσουν το ισχυρότερο xbox άντε με 100$ παραπάνω από τον ανταγωνιστή αλλά τούμπανο . Μη το πάτε πάλι στο vs pc  .....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Για ποια κωλωμενα pc μιλας?Το καρκινωμα για τα 60 fps ειναι οι ιδιοι οι κονσολαδες που αντι για ομαλο gameplay θελουν σκιες και textures και ας παιζουν με 24fps.Koροιδευομαστε τωρα?

Θες πραγματικά απάντηση ή να σου εξιστορήσω τις εμπειρίες μου επί εποχής 8088,8086,2086, CGA/EGA/ADLIB, 3do κλπ...?

Αυτή η γενιά ήταν low όντως. Στην προηγούμενη σκάγαμε 550 χιλ. δρχμ. για X800XT-PE έτσι?

Daytona USA στα 60 fps τι το έπαιζε ρε φίλε καμπίνα και σπίτι σε τελική?

Έχω περιοδικό του edge όπου το Doom το είχε σαν άρθρο για τις Voodoo2 σε SLI για 800600/60 τότε ως εφικτό...

Σε λίγο θα ακούσω ότι στα PC είδαμε πρώτη φορά 60 fps gaming....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ακριβό μοντέλο φίλε ας είναι όσο ακριβό πάει πραγματικά να δίνει next gen εμπειρία.

Να βγάλει και κάνα ακριβό bundle με κάνα δεύτερης γενιάς elite controller και τίποτα premium ακουστικά και θα κλειστούμε στο σπίτι ποιός τον είδε τον Παναγή!

Επεξ/σία από Choutas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Θες πραγματικά απάντηση ή να σου εξιστορήσω τις εμπειρίες μου επί εποχής 8088,8086,2086, CGA/EGA/ADLIB, 3do κλπ...?

Αυτή η γενιά ήταν low όντως. Στην προηγούμενη σκάγαμε 550 χιλ. δρχμ. για X800XT-PE έτσι?

Daytona USA στα 60 fps τι το έπαιζε ρε φίλε καμπίνα και σπίτι σε τελική?

Έχω περιοδικό του edge όπου το Doom το είχε σαν άρθρο για τις Voodoo2 σε SLI για 800600/60 τότε ως εφικτό...

Σε λίγο θα ακούσω ότι στα PC είδαμε πρώτη φορά 60 fps gaming....

Δεν είδαμε στο pc πρώτη φορά αλλά οι κονσολαδες είναι που συντηρούν την αθλιότητα των 30frames.Δε γνωρίζω πισά εγώ που να παίζει με κάτω από 60frames τα παιχνίδια του εκτός και αν έχει κάνα gsync.Και εγώ όταν παλιωσε η κάρτα μου έριχνα settings για να είμαι στο 60αρι.Αντιθετως το σύνολο των κονσολαδων μια χαρά βολεύονται με 30frames και δύο τόνους motion blur.

Επεξ/σία από Gorbatsof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Κλασσικά θα παρουσιάσει  πρώτα ίσως η sony και μετά θα παρουσιάσουν το ισχυρότερο xbox άντε με 100$ παραπάνω από τον ανταγωνιστή αλλά τούμπανο . Μη το πάτε πάλι στο vs pc  .....

Δεν κατάλαβα. Peasants δεν μας αποκαλούν πρώην και νυν πισάδες? Θα το πάμε και θα το παραπάμε. Και εγώ πρώην πισάς είμαι που ξέρασα με αυτά που ζητάει η nvidia και το PC Gaming ευρύτερα.

Enter Xbox - One X. 

Και mouse & Keyboard άμα λάχει.

1 λεπτό πριν, Gorbatsof είπε

Δεν είδαμε στο pc πρώτη φορά αλλά οι κονσολαδες είναι που συντηρούν την αθλιότητα των 30frames.Δε γνωρίζω πισά εγώ που να παίζει με κάτω από 60frames τα παιχνίδια του εκτός και αν έχει κάνα gsync.Και εγώ όταν παλιωσε η κάρτα μου έριχνα settings για να είμαι στο 60αρι.Αντιθετως το σύνολο των κονσολαδων μια χαρά βολεύονται με 30frames και δύο τόνους motion blur.

Τι λες τώρα ρε φίλε.

7790/7850- έχουν οι κονσόλες με Jaguar της πλάκας.

7970 είχα από 5850 CF και αυτό που ήθελα να δω στα 30 να το έβλεπα βαριά.

Εντάξει - ξέρω. Μην λέμε πολλά. Αμφότεροι.

Είπα αυτή η γενιά ήταν τραγική. Αλλά και το PC Gaming δεν είναι φθηνό.... Τι παίζεις τώρα με μια 7870?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Δεν κατάλαβα. Peasants δεν μας αποκαλούν πρώην και νυν πισάδες? Θα το πάμε και θα το παραπάμε. Και εγώ πρώην πισάς είμαι που ξέρασα με αυτά που ζητάει η nvidia και το PC Gaming ευρύτερα.

Enter Xbox - One X. 

Και mouse & Keyboard άμα λάχει.

Τι λες τώρα ρε φίλε.

7790/7850- έχουν οι κονσόλες με Jaguar της πλάκας.

7970 είχα από 5850 CF και αυτό που ήθελα να δω στα 30 να το έβλεπα βαριά.

Εντάξει - ξέρω. Μην λέμε πολλά. Αμφότεροι.

Είπα αυτή η γενιά ήταν τραγική. Αλλά και το PC Gaming δεν είναι φθηνό.... Τι παίζεις τώρα με μια 7870?

Έχεις απόλυτο δίκιο 7970 είχα πριν πάω σε 2080 ti και 4k δε παίζεις τίποτα αξιοπρεπώς ας σταματήσουν το hate το x είναι πολύ καλο μηχάνημα και είμαι Pc gamer 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vasilis1996 είπε

Έχεις απόλυτο δίκιο 7970 είχα πριν πάω σε 2080 ti και 4k δε παίζεις τίποτα αξιοπρεπώς ας σταματήσουν το hate το x είναι πολύ καλο μηχάνημα και είμαι Pc gamer 

Ευχαριστώ πολύ. Ομοίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχεις καποιος προβλημα με το live αυτη τη στιγμη;

βρηκα λυση στο internet τελικα.εκανα log out βγηκα απτο internet ξαναμπηκα , μετα Log in και μπηκε κανονικα.δε ξερω τι κολημα εφαγε.παλι καλα.

Επεξ/σία από adok13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 29/4/2019 στις 10:33 ΜΜ, CallMeRp είπε

Καλησπέρα.Νομίζω όχι.Τι μόνιτορ έχεις;

Στις 29/4/2019 στις 10:25 ΜΜ, Exodia The Forbidden One είπε

Παιδιά το S υποστηρίζει οθόνη ultra wide ?

Μιλησα με το support της ms.Αφου με εβαλαν σε αναμονη για ενα 8λεπτο ,τους το εκλεισα.Με πηραν ομως στα καπακια για να απαντησουν στο ερωτημα μου.

Οχι δεν υποστηριζει ultra wide όπως είπα ,μονο 16/9 παίζει.

Eξαιρετικο support και τους ευχαριστησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...