Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι τι να πω και το ρούτερ πείραξα και τον κωδικό άλλαξα μήπως και γίνει κάτι τίποτα με το κινητό μια χαρά συνδέεται αλλά με το ρούτερ δεν λέει όλες οι συσκευές πάντως τηλεόραση κτλ μια χαρά μπαίνουν στο ίντερνετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο αντιμετώπιζε και η αδελφή μου σε χωριό πάλι (βουνό τι χωριό...) με το One-S. Μπήκα με teamviewer να τις πειράξω το router, την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. (Δεν είχε και ρύθμιση να ανεβάσεις db στο wi-fi..). Όλα δουλεύανε κανονικά εκτός από το X1 και αυτό μάλιστα 3 μήνες μετά την αγορά του.

Τι παίζει ένας θεός ξέρει.

Στο τέλος τράβηξε καλώδιο και ησύχασε.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Το ίδιο αντιμετώπιζε και η αδελφή μου σε χωριό πάλι (βουνό τι χωριό...) με το One-S. Μπήκα με teamviewer να τις πειράξω το router, την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. (Δεν είχε και ρύθμιση να ανεβάσεις db στο wi-fi..). Όλα δουλεύανε κανονικά εκτός από το X1 και αυτό μάλιστα 3 μήνες μετά την αγορά του.

Τι παίζει ένας θεός ξέρει.

Στο τέλος τράβηξε καλώδιο και ησύχασε.

Η λύση ήταν για γέλια το είχα μεταφέρει από το δωμάτιο μου στην καινούργια τηλεόραση του πατέρα μου λογο 4κ κτλ την κονσόλα την έβαλα στα όρθια και είχε από δίπλα σύνθετο μέχρι επάνω με αποτέλεσμα να διακόπτει την σύνδεση με το ρούτερ μόλις τράβηξα την κονσόλα λίγο ποιο μπροστά συνδέθηκε σε δευτερόλεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Η λύση ήταν για γέλια το είχα μεταφέρει από το δωμάτιο μου στην καινούργια τηλεόραση του πατέρα μου λογο 4κ κτλ την κονσόλα την έβαλα στα όρθια και είχε από δίπλα σύνθετο μέχρι επάνω με αποτέλεσμα να διακόπτει την σύνδεση με το ρούτερ μόλις τράβηξα την κονσόλα λίγο ποιο μπροστά συνδέθηκε σε δευτερόλεπτα

Άλλαξε router :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sir_Teraflop είπε

Άλλαξε router :D 

Κακα τα ψέματα θέλει το εχω σκεφτεί πολλές φορές να πάρω ένα καλό είπα και τον πατέρα μου λέω αυτό για πέταμα πάει το μόνο αρνητικό είναι το ίντερνετ πιάνω μέχρι 13 το πολύ ελπίζω αυτό κάποια στιγμή να αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό παραπάνω σου ανέφερα αν έχει το router επιλογή να ανεβάσεις το σήμα. Για παράδειγμα το switch μου δούλεψε σε συγκεκριμένο channel width στο 5άρι. Αλλά έχω aftermarket και μπόρεσα να πειραματιστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Για αυτό παραπάνω σου ανέφερα αν έχει το router επιλογή να ανεβάσεις το σήμα. Για παράδειγμα το switch μου δούλεψε σε συγκεκριμένο channel width στο 5άρι. Αλλά έχω aftermarket και μπόρεσα να πειραματιστώ.

Είναι το αρχικό που έδινε η cyta το μαύρο ρούτερ για πέταμα δεν έτυχε ούτε να αλλάξω ρούτερ ούτε να βάλω κάποιο modem.

Με το switch μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα θέμα.

16 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Πες μου ότι το ρουτερ είναι το speedlink;😁

Firelli το μαύρο 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Είναι το αρχικό που έδινε η cyta το μαύρο ρούτερ για πέταμα δεν έτυχε ούτε να αλλάξω ρούτερ ούτε να βάλω κάποιο modem.

Με το switch μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα θέμα.

Firelli το μαύρο 

Εν τω μεταξύ από ταχύτητα είπα παπάτζα,speed port εννοούσα.😂

Λογικά αν πάρεις ένα tp link ή οποιοδήποτε πιο καινούργιο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με την ταχύτητα,το αντίθετο.

Ειδικά αν κουμπώνουν πάνω στο ρούτερ πολλές συσκευές.

Επεξ/σία από Scorpio_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Scorpio_21 είπε

Εν τω μεταξύ από ταχύτητα είπα παπάτζα,speed port εννοούσα.😂

Λογικά αν πάρεις ένα tp link δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με την ταχύτητα,το αντίθετο.

Ειδικά αν κουμπώνουν πάνω στο ρούτερ πολλές συσκευές.

To αρνητικό είναι ότι δεν πιάνουμε μεγάλες ταχύτητες εδώ 24 που έχουμε όλοι το πολύ μέχρι 13 άντε 14 Μαξ να πιάσουμε δηλ και 200 και 300€ να δώσω για ένα ρούτερ μόντεμ κτλ δεν θα το εκμεταλλευτώ σωστά απλά θα ενισχύσω καλύτερα το σήμα άντε να δω και μια ελάχιστη βελτίωση ελπίζω να αλλάξει κάποια στιγμή αυτό και να έρθει και το vdsl διότι κατεβάζω αρκετά μεγάλα αρχεία και παιχνίδια που πολλά είναι και 100 γιγα και κάνουν μια μέρα ολόκληρη να κατέβουν το ένα παιχνίδι και αν κάποιος μπει και YouTube Netflix αργεί ακόμη περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dinos234 είπε

To αρνητικό είναι ότι δεν πιάνουμε μεγάλες ταχύτητες εδώ 24 που έχουμε όλοι το πολύ μέχρι 13 άντε 14 Μαξ να πιάσουμε δηλ και 200 και 300€ να δώσω για ένα ρούτερ μόντεμ κτλ δεν θα το εκμεταλλευτώ σωστά απλά θα ενισχύσω καλύτερα το σήμα άντε να δω και μια ελάχιστη βελτίωση ελπίζω να αλλάξει κάποια στιγμή αυτό και να έρθει και το vdsl διότι κατεβάζω αρκετά μεγάλα αρχεία και παιχνίδια που πολλά είναι και 100 γιγα και κάνουν μια μέρα ολόκληρη να κατέβουν το ένα παιχνίδι και αν κάποιος μπει και YouTube Netflix αργεί ακόμη περισσότερο. 

https://www.skroutz.gr/s/13939266/TP-LINK-Archer-VR400-v2.html

NAT A στο πιο "δυσκοίλιο" σύστημα της αγοράς (Nintendo Switch), που ούτε router όπως της Asus πετυχαίνουν με πολύ περισσότερα λεφτά (ac-52 και βάλε).

Uptime στο θεό. Όποτε έκλεισε ήταν από διακοπή ρεύματος. Error packets μετρημένα στα δάχτυλα.

Just do it.

60 eur.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dinos234 είπε

To αρνητικό είναι ότι δεν πιάνουμε μεγάλες ταχύτητες εδώ 24 που έχουμε όλοι το πολύ μέχρι 13 άντε 14 Μαξ να πιάσουμε δηλ και 200 και 300€ να δώσω για ένα ρούτερ μόντεμ κτλ δεν θα το εκμεταλλευτώ σωστά απλά θα ενισχύσω καλύτερα το σήμα άντε να δω και μια ελάχιστη βελτίωση ελπίζω να αλλάξει κάποια στιγμή αυτό και να έρθει και το vdsl διότι κατεβάζω αρκετά μεγάλα αρχεία και παιχνίδια που πολλά είναι και 100 γιγα και κάνουν μια μέρα ολόκληρη να κατέβουν το ένα παιχνίδι και αν κάποιος μπει και YouTube Netflix αργεί ακόμη περισσότερο. 

Θα έχεις κ καλύτερη κατανομή ταχύτητας ανάμεσα στις συσκευές σου όμως που κάθονται πάνω στο ρούτερ.

Αν είναι κουμπωμένες πάνω στο ρούτερ δυο τρεις συσκευες δεν βλέπεις διαφορά.

ποιος όμως έχει πια 2-3;

δλδ μην περιμένεις απαραίτητα αύξηση ταχύτητας,θα έχεις καλύτερη διαχείριση που και αυτό είναι αρκετά σημαντικό.

Είναι ένα θέμα που μπορεί να σχετίζεται άμεσα κ με την μη σύνδεση της κονσολας στο νετ.

13 καλά είσαι ,πολλά παιδιά σε κεντρικές περιοχές στην Αθήνα δεν περνάνε τα 10 με 11 φαντάσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Scorpio_21 είπε

Θα έχεις κ καλύτερη κατανομή ταχύτητας ανάμεσα στις συσκευές σου όμως που κάθονται πάνω στο ρούτερ.

Αν είναι κουμπωμένες πάνω στο ρούτερ δυο τρεις συσκευες δεν βλέπεις διαφορά.

ποιος όμως έχει πια 2-3;

δλδ μην περιμένεις απαραίτητα αύξηση ταχύτητας,θα έχεις καλύτερη διαχείριση που και αυτό είναι αρκετά σημαντικό.

Είναι ένα θέμα που μπορεί να σχετίζεται άμεσα κ με την μη σύνδεση της κονσολας στο νετ.

13 καλά είσαι ,πολλά παιδιά σε κεντρικές περιοχές στην Αθήνα δεν περνάνε τα 10 με 11 φαντάσου.

Αυτό περισσότερο για τις συσκευές σκέφτομαι έχω πάνω από 10 δεν είναι και λίγες. 

Σίγουρα άλλοι έχουν λιγότερη ταχύτητα από αυτήν που έχω αλλά εντάξει δεν θα με χαλαγε να υπήρχε μεγαλύτερη όπως και κανέναν ταχύτητα. 

Επεξ/σία από dinos234
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Scorpio_21 είπε

Για το Rdr2 είναι γνωστό το θέμα του με το hdr. 

Για τι gow4 δεν μπορώ να σου απαντήσω αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι παρόμοια περίπτωση. 

Το γνωριζω αυτο.

Απλα εμενα το θεμα μου ειναι οτι οποτε ξεκιναω το red dead η το gears of war ξεκινανε σε σκουρα χρωματα με το hdr κλειστο και χρειαζεται να ανοιγοκλεισω την ρυθμιση απο την TV για να φτιαξει.

Απλα επειδη εχει πολυς κοσμος αυτα τα παιχνιδια εγραψα εδω για να μου που  και αλλοι αν αντιμετοπιζουν το ιδιο αρα ειναι θεμα των συγκεκριμένων τιτλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...