Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/4/2019 στις 8:10 ΜΜ, Scorpio_21 είπε

Το all digital epic fail.

Δεσμεύτηκαν πάντως ότι σε ότι προσφορά θα βγάζουν αυτό με το blue ray ,το συγκεκριμένο θα έχει 50 ευρώ κάτω.

Σε αυτή την περίπτωση και μόνο με μία υποθετική προσφορά 220 με 230 ευρώ το blue ray ,τότε μπορεί να συμφέρει κάποιους το digital σε τιμή 150 με 180 €.

Τα bc καλές κινήσεις.

Οντως επικ fail. Οι τιμες ειναι ηδη αρκετα χαμηλα για X1S,πχ αυτη την στιγμη στο σκρουτζ εχει 210 € .  Δηλαδη θα βγει στην αγορα με 160€ ? Χλωμο το κοβω. Εγω προσωπικα αν αγοραζα,θα επαιρνα ακομα και με 50 € διαφορα αυτο με το drive,η διαφορα της τιμης θα εβγαινε ηδη με αγορα καινουριων/μεταχειρισμενων physical. Και το BC με παλια δισκακια του 360 πως ακριβως θα λειτουργουσε στο all digital ? LoL

Να βγαλουν το next gen Xbox στα 499 και μια all digital εκδοση στα 399 να πω κατι γινεται.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην βιαζεστε, ολα θα γινουν, οι λιανικες τιμες, ειναι λιανικες και οι προσφορες, ειναι προσφορες, ειτε κλασσικο, ειτε all digital.

Πολυ καλη κινηση που δινει δυνατοτητα επιλογης στον επομενο καταναλωτη, ασχετως αν αντιδρουμε οι παλιοι χρηστες, μεγαλη δυναμη η συνηθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω το one Χ και εχω προβλημα με το HDR και τα χρωματα στο red dead 2 και gears of war 4.
Εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις το HDMI UHD COLOUR (samsoung 7002) και ολα καλα απλα μολις μπαινω σε αυτα τα 

παιχνιδια πρεπει να ανοιγοκλεισω αυτη τη ρυθμιση για να εχει ζωντανα χρωματα και γενικα να ειναι οπως πρεπει η εικονα.
αλλιως εχω σκουρο πολυ. πηγαινω στις ρυθμισεις τις τν και ανοιγοκλεινο HDMI UHD COLOUR και εχω τα κανονικα χρωματα κατι που δεν χρειαζεται

σε αλλα παιχνιδια οπως FIFA 19 , forza 4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει τύχει σε κανέναν να μην λέει το xbox που και που να συνδεθεί με το ίντερνετ ? 

Μερικές φορές κάνει μερικά λεπτά σήμερα δεν λέει με τίποτα να συνδεθεί με το ίντερνετ προσπάθησα πόσες φορές αλλά μάταιο και το ρούτερ το έκλεισα καμία 10 φορές ενώ άλλες συσκευές συνδέονται κανονικά αυτό δεν λέει με τίποτα. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Έχει τύχει σε κανέναν να μην λέει το xbox που και που να συνδεθεί με το ίντερνετ ? 

Μερικές φορές κάνει μερικά λεπτά σήμερα δεν λέει με τίποτα να συνδεθεί με το ίντερνετ προσπάθησα πόσες φορές αλλά μάταιο και το ρούτερ το έκλεισα καμία 10 φορές ενώ άλλες συσκευές συνδέονται κανονικά αυτό δεν λέει με τίποτα. 

Εμένα προσωπικά όχι αλλά αν μου συνέβαινε θα κοίταζα πρώτα:

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-live-status (hint: είναι UP - μόλις τσέκαρα).

- Μετά το status του παιχνιδιού αν έχει servers και είναι down.

- Μετά θα έτρεχα να network diagnostics από την κονσόλα.

- Restart την κονσόλα

- Καλώδιο αν συνδέομαι με wi-fi

Και άλλα πολλά που αν ήσουν πιο λεπτομερής στο θέμα τι του θες να κάνεις (browsing, gaming, netflix?)

 

Αυτά ελπίζω να βοήθησα :) 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεις καποιος να μου εξηγησει πως το browser να ακυροσω το automatic renewal για το game pass..ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Εμένα προσωπικά όχι αλλά αν μου συνέβαινε θα κοίταζα πρώτα:

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-live-status (hint: είναι UP - μόλις τσέκαρα).

- Μετά το status του παιχνιδιού αν έχει servers και είναι down.

- Μετά θα έτρεχα να network diagnostics από την κονσόλα.

- Restart την κονσόλα

- Καλώδιο αν συνδέομαι με wi-fi

Και άλλα πολλά που αν ήσουν πιο λεπτομερής στο θέμα τι του θες να κάνεις (browsing, gaming, netflix?)

Αυτά ελπίζω να βοήθησα :) 

Γενικά δεν συνδέεται και εχω να κατεβάσω πόσα παιχνίδια με WiFi το έχω το έκλεισα πόσες φορές το ξανά άνοιξα το ίδιο και το ρούτερ αλλά μάταια άλλη φορά μου είχε ανοίξει κατευθείαν τώρα δεν λέει με τίποτα να συνδεθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Scorpio_21 είπε

Δεν κάνεις ένα hotpsot το κινητό να τσεκάρεις αν συνδέεται εκεί μην έχει θέμα το ρουτερ κ τσάμπα παιδεύεσαι; 

Το σκέφτηκα αλλα τηλεόραση κινητά ps4 κανονικά μπαίνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Κάνε μια δοκιμή καλού κακού πιο πολύ για να είσαι 100 % σίγουρος. 

Να ξέρεις που να επικεντρωθείς. 

Το έκανα μπαίνει κανονικά από το κινητό από το ρούτερ δεν λεει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κάνεις lease την IP στο xbox σου στο router. Τρέξε και ένα wi-fi analyzer στο κινητό σου να βρεις πιο un-congested κανάλι αν μένεις σε πολυκατοικία.

Αν και με καλώδιο έχεις θέματα - η κάρτα δικτύου του πάει να αυτοκτονήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Δοκίμασε να κάνεις lease την IP στο xbox σου στο router. Τρέξε και ένα wi-fi analyzer στο κινητό σου να βρεις πιο un-congested κανάλι αν μένεις σε πολυκατοικία.

Αν και με καλώδιο έχεις θέματα - η κάρτα δικτύου του πάει να αυτοκτονήσει.

Σε χωριό μένω με καλώδιο δεν μπορώ να το συνδέσω θέλω τουλάχιστον 6 μετρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε όπως καταλαβαίνεις και εμείς δεν μπορούμε να βοηθήσουμε παραπάνω αν δεν δοκιμάσεις με καλώδιο - είναι βασικό βήμα σε τέτοιου είδους troubleshooting.

Ελπίζω να είναι παροδικό το πρόβλημα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...