Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H τιμή στα 250 είναι 50$ κάτω από το επίσημο MSRP του One-S. Δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να κυκλοφορήσει και να μην είναι τουλάχιστον 50 κάτω από στεγνό One-S. Αυτό θα έχει και 3 Games.

Χαλαρά. Σε τιμή New 2DS XL θα είναι και παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Scorpio_21 είπε

Τότε δεν μας λες και από που; 

Φίλε μου δεν ήρθα να κάνω διαφήμιση για κάτι που δεν ισχύει τώρα. Το θέμα δεν είναι από που, αλλά η τιμή του σε σύγκριση με το all digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα διαφημισης.Περιεργεια ειναι.Το 17 στην bf ο γερμανος ειχε βγαλει το s για λιγες ωρες στα 119 ευρω.Δεν ειναι κακο να πεις απο που το ειχες παρει 130 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα netbook και το xbox one s.

Μπορώ να συνδέσω αυτά τα δυο μεταξύ τους με ένα καλώδιο δικτύου για να βλέπω αρχεία βίντεο στο xbox one s μέσω dlna και παράλληλα να είναι και οι δυο συσκευές συνδεδεμένες στο ασύρματο ίντερνετ?

Δεν θέλω να μεταφέρονται τα βίντεο ασύρματα γιατί κάνουν συνεχώς σπασίματα γιατί είναι υψηλής ανάλυσης και το wifi δεν προτείνετε γι' αυτά τα αρχεία.

Χωρίς να τις συνδέσω μεταξύ τους με καλώδιο δικτύου δουλεύει και στις δυο κανονικά το ίντερνετ μέσω wifi.

Αλλά με το τις συνδέσω με καλώδιο δικτύου το ίντερνετ σταματάει μόνο από τη κονσόλα γιατί όταν πάω στις ρυθμίσεις μου λέει ότι έχει συνδεθεί το καλώδιο και δεν έχει ίντερνετ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Έχω ένα netbook και το xbox one s.

Μπορώ να συνδέσω αυτά τα δυο μεταξύ τους με ένα καλώδιο δικτύου για να βλέπω αρχεία βίντεο στο xbox one s μέσω dlna και παράλληλα να είναι και οι δυο συσκευές συνδεδεμένες στο ασύρματο ίντερνετ?

Δεν θέλω να μεταφέρονται τα βίντεο ασύρματα γιατί κάνουν συνεχώς σπασίματα γιατί είναι υψηλής ανάλυσης και το wifi δεν προτείνετε γι' αυτά τα αρχεία.

Χωρίς να τις συνδέσω μεταξύ τους με καλώδιο δικτύου δουλεύει και στις δυο κανονικά το ίντερνετ μέσω wifi.

Αλλά με το τις συνδέσω με καλώδιο δικτύου το ίντερνετ σταματάει μόνο από τη κονσόλα γιατί όταν πάω στις ρυθμίσεις μου λέει ότι έχει συνδεθεί το καλώδιο και δεν έχει ίντερνετ.

Αν έχεις κάνα switch να παίξεις νετβοοκ, ίντερνετ και χβοχ θα είσαι οκ. Διαφορετικά νομίζω ότι η ms πάει default στην εθερνετ για ίντερνετ, οπότε μόνο αν έχουν βάλει καμία επιλογή για αλλαγή αυτής της ρύθμισης, που δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω switch αλλά το θέμα είναι αν συνδέσω και τις 2 συσκευές στο switch πως θα μεταφέρονται τα αρχεία βίντεο?

Μέσω wifi ή μέσω switch?

 

Γιατί αν μεταφέρονται πάλι μέσω wifi δεν κάνουμε κάτι έτσι.

 

Edit: Τα συνέδεσα μέσω switch και πάλι τα ίδια γιατί το xbox one s δίνει πάντα προτεραιότητα στο καλώδιο και από τη στιγμή που του έχεις συνδέσει καλώδιο δεν μπορείς να έχεις ούτε wifi internet ούτε τίποτα άλλο που είναι εκτός καλωδίου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχω switch αλλά το θέμα είναι αν συνδέσω και τις 2 συσκευές στο switch πως θα μεταφέρονται τα αρχεία βίντεο?

Μέσω wifi ή μέσω switch?

Γιατί αν μεταφέρονται πάλι μέσω wifi δεν κάνουμε κάτι έτσι.

Edit: Τα συνέδεσα μέσω switch και πάλι τα ίδια γιατί το xbox one s δίνει πάντα προτεραιότητα στο καλώδιο και από τη στιγμή που του έχεις συνδέσει καλώδιο δεν μπορείς να έχεις ούτε wifi internet ούτε τίποτα άλλο που είναι εκτός καλωδίου.

Θα βάλεις στο switch και καλώδιο Ίντερνετ, το WiFi το ξεχνάς απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσα να το κάνω αυτό εξ' αρχής τότε δεν θα χρειαζόταν το switch καθόλου αφού θα συνέδεα όλες τις συσκευές στο modem/router αλλά το θέμα είναι ότι το modem είναι πολλά δωμάτια πιο μακριά από εκεί που είναι η κονσόλα & το netbook.

 

Με βλέπω να πηγαίνω να αγοράζω powerline και το κακό είναι ότι ένα ζευγάρι είναι ακριβό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αν μπορούσα να το κάνω αυτό εξ' αρχής τότε δεν θα χρειαζόταν το switch καθόλου αφού θα συνέδεα όλες τις συσκευές στο modem/router αλλά το θέμα είναι ότι το modem είναι πολλά δωμάτια πιο μακριά από εκεί που είναι η κονσόλα & το netbook.

Με βλέπω να πηγαίνω να αγοράζω powerline και το κακό είναι ότι ένα ζευγάρι είναι ακριβό.

αφου ηξερες την λυση τοτε γιατι ποσταρες? 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν την ήξερα καθόλου τη λύση.

Απλά είπα μήπως μπορώ να βρω κάποια χρυσή τομή χωρίς να χρειαστεί να αγοράζω powerlines.

 

Και καλό είναι να μην είσαι επιθετικός σε κάποιον γενικότερα και ειδικότερα χωρίς να ξέρεις όλη την ιστορία.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι έχουμε εδώ? 

MMO ACTION RPG exclusive για το XBOX (όπως φαίνεται ή timed τουλάχιστον) από Bandai Namco?

 

 

https://blessunleashed.com/adventure

F2P, Unreal Engine 4, Χ1Χ Enhanced - release 2019.

Έχει και beta sign up.

Τα ταξιδάκια του Phil στην Ιαπωνία που λέγαμε... ;)

Φαίνεται dope πάντως!

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Τι έχουμε εδώ? 

MMO ACTION RPG exclusive για το XBOX (όπως φαίνεται ή timed τουλάχιστον) από Bandai Namco?

https://blessunleashed.com/adventure

F2P, Unreal Engine 4, Χ1Χ Enhanced - release 2019.

Έχει και beta sign up.

Τα ταξιδάκια του Phil στην Ιαπωνία που λέγαμε... ;)

Φαίνεται dope πάντως!

Καπάκι leak για το καινούργιο παιχνίδι που αναπτύσσει η ninja theory. 

https://mobile.twitter.com/klobrille/status/1118935065218752519?s=09

Επεξ/σία από Scorpio_21
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...