Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 minutes ago, Paragontas-x said:

Αυτό δεν το είχανε παλιότερα μάλλον το προσθέσανε τώρα.

Και επειδή το κοιτάω τώρα στη κονσόλα μου, δυστυχώς μπορείς μόνο να το ενεργοποιήσεις όχι να το απενεργοποιήσεις που σημαίνει ότι πάλι θέλεις υπολογιστή.

Γενικότερα η Microsoft προσπαθεί να "κρύψει" την δυνατότητα απενεργοποιήσεις της αυτόματης ανανέωσης.

Επιβεβαιωνω και γω πως τον τελευταιο εναν χρονο δεν γινετε παλιοτερα ομως μπορουσες να το κανεις μια χαρα πολυ ευκολα απο την κονσολα τωρα το εχουνε αφαιρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Γενικότερα η Microsoft προσπαθεί να "κρύψει" την δυνατότητα απενεργοποιήσεις της αυτόματης ανανέωσης.

Σου δίνει refund κανονικά όμως - αντίθετα με την "άλλη" που στα βάζει στο wallet για να τα ξοδέψεις που αλλού? Πάντως όχι στο supermarket.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου δίνει refund πότε όμως?

Όταν πολύ απλά είχε κάνει λάθος η ίδια η Microsoft.

Και η άλλη που λες αν κάνει λάθος σου κάνει refund.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί που αγόρασες το προϊόν σου επιστρέφει τα λεφτά μπορεί με μια μικρή καθυστέρηση κυρίως λόγο τραπεζών αλλά στα επιστρέφει.

 

Θα προτιμούσα οτιδήποτε αφορά τέτοιου είδους συγκρίσεις αν θες να τη συζητήσουμε μέσω προσωπικών μηνυμάτων γιατί είμαστε ήδη of topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Από εκεί που αγόρασες το προϊόν σου επιστρέφει τα λεφτά μπορεί με μια μικρή καθυστέρηση κυρίως λόγο τραπεζών αλλά στα επιστρέφει.

Θα προτιμούσα οτιδήποτε αφορά τέτοιου είδους συγκρίσεις αν θες να τη συζητήσουμε μέσω προσωπικών μηνυμάτων γιατί είμαστε ήδη of topic.

Μην στοιχηματίζεις για πράγματα που ίσως αγνοείς. Και κάτι τέτοια πράγματα που ατυχώς βαφτίζεις συγκρίσεις ίσως είναι αγοραστικός λόγος για κάποιους γιατί ένα μηχάνημα δεν ορίζεται μόνο από έναν όρο αλλά είναι υπερσύνολο των παροχών του. Δεν χρειάζεται να επεκταθώ περισσότερο πιστεύω.

Και φυσικά μιλάω για αυτούς που θέλουν απροβλημάτιστες συναλλαγές με την εταιρεία που παράγει την κονσόλα που αγοράσανε ότι και να τους έτυχε. Είτε σε hardware είτε σε software...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν στοιχημάτισα τίποτα, απλά ανάφερα τι μου έτυχε προσωπικά.

Και μου έχει τύχει να μπλοκάρει το paypal μου η Microsoft γιατί δεν δεχόταν μια πληρωμή που δοκίμασα να κάνω 2 φορές από τη κονσόλα και χρειάστηκε να πάρω τηλέφωνο την Microsoft για να μου αναιρέσουν το μπλοκάρισμα.

Θα πρέπει να θάβω γι' αυτό το λόγο την Microsoft?

Καμιά εταιρία και κονσόλα δεν είναι τέλεια όλες έχουν ατέλειες. Άλλες μικρές, άλλες μεγάλες.

Αν τώρα εσύ είσαι δυσαρεστημένος για κάτι σχετικά με την Sony γιατί κακά τα ψέματα γι' αυτήν την εταιρία λες είναι δικό σου θέμα.

 

Και επαναλαμβάνω δεν θα το συνεχίσουμε αυτό εδώ γιατί είμαστε εδώ και αρκετά ποστ of topic.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γενικότερα η Microsoft προσπαθεί να "κρύψει" την δυνατότητα απενεργοποιήσεις της αυτόματης ανανέωσης.

 

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Σου δίνει refund πότε όμως?

Όταν πολύ απλά είχε κάνει λάθος η ίδια η Microsoft.

Και η άλλη που λες αν κάνει λάθος σου κάνει refund.

Θες πραγματικά να το ζητήσουμε?

To θέμα support και after sales support δεν είναι καθόλου off-topic.

Παραπληροφορείς αυτήν την στιγμή.

Και όχι δεν έχω κανένα παράπονο από την Sony. Το DoA για το Walkman που έχω έληξε δεκαετίες πριν. 

 

Ακόμα δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παράγοντα-χ δεν συγκρίνεται το σαππορτ της ΜS με αυτο της σονυ. και οι δυο εταιρείες ειναι και θέλουν τα λεφτα μας. το γεγονός πως ανταγωνιζονται και "τρώγονται" μεταξύ τους μονο καλο μας κανει σαν καταναλωτες. Δες που ηταν η ΜS με το χβοχ το 2014 και δες που ειναι τωρα μετα τις αμέτρητες σφαλιάρες που έφαγε απο το κοινο/ανταγωμισμο. Ίσως γιαυτο και το after sale της ειναι σχεδόν υποδειγματικό και πολυ μπροστα απο αυτο του ανταγωνισμού. Επίσης σε κατι που είπες: Η ΜΣ δεν δίνει μονο refund όταν κανει εκεινη λάθος αλλα όταν κανεις και συ λάθος, διαλεγοντας το παιχνιδι που τελικα δεν σου αρεσει και σου επιστρέφει πάραυτα τα χρηματα σου με τις γνωστές προϋποθέσεις (φυσικά). Αυτές ειναι υπηρεσίες που κανουν τη διαφορα. Και δεν ειναι οφτοπικ, ούτε κονσολ γουορ, οσο μιλάμε με επιχειρήματα και φακτς. 

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το support της MS από το 2004 με το φιάσκο του 360 είναι No1.

 π.χ. μόλις πρόσφατα πληροφορήθηκα η Sony για παράδειγμα έβαλε refunds για 14 ημέρες και αυτό αν δεν έχεις κατεβάσει καν το digital goodness που αγόρασες.

Στο xbox land κατεβάζουμε και το κάνουμε refund επί τόπου. Και τα λεφτά πάνε στην κάρτα καπάκι.

Εν τέλει το support όπως λες είναι βασικότατο στοιχείο για αρκετούς. Να μην πω πολλούς. Το αρκετούς φτάνει πιστεύω.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Ξέχασα μια τελεία :P
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Ποιο φιάσκο του 360;Έχω χάσει επεισόδια

Ας πούμε ότι ήταν πολύ αισιόδοξο σύστημα για το σύστημα ψύξης του :P

Και το τροφοδοτικό του - το ξέχασα sorry!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, hexenlord είπε

επισυναπτω τις φωτος παρακατω από το μενου του χβοχ μου, μπορεις κανονικα να δεις το status της εκάστοτε συνδρομης σου (εχω κρυψει την λαιβ γκολντ συνδρομη μου γιατι ειχε ευαίσθητα δεδομενα στην πρωτη φωτο). Μετα επιλεγοντας την συνδρομη που θελεις, σε παει στο υπο-μενου και από εκει κανεις την ενεργεια που θες. Δεν χρειαζεσαι λαπτοπ η pad, η κατι άλλο. Δεν χρειαζεσαι άλλο πισι διπλα σου.

Α1.jpg

Α2.jpg

Αυτά τα είδα και εγώ μαν, ακύρωση του recurring δεν είδα , και επειδή είπες ότι παραπληροφορω μπορείς να μου πεις πως το κάνω από κονσόλα?

 

Επειδή συνηθίζω να ψάχνω τα πάντα στην ζωή μου ακριβώς επειδή δεν μου αρέσει η παραπληροφόρηση αλλά πάντα μπορεί να μου ξεφεύγει κάτι.

Στο επίσημο site αναφέρει το παρακάτω:

Για να ακυρώσετε και να διακόψετε τις περιοδικές χρεώσεις για οποιαδήποτε συνδρομή Xbox, όπως μια συνδρομή Xbox Live Gold, Xbox Game Pass ή EA Access, πρέπει να το κάνετε μέσω Internet.

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτά τα είδα και εγώ μαν, ακύρωση του recurring δεν είδα , και επειδή είπες ότι παραπληροφορω μπορείς να μου πεις πως το κάνω από κονσόλα?

Επειδή συνηθίζω να ψάχνω τα πάντα στην ζωή μου ακριβώς επειδή δεν μου αρέσει η παραπληροφόρηση αλλά πάντα μπορεί να μου ξεφεύγει κάτι.

Στο επίσημο site αναφέρει το παρακάτω:

Για να ακυρώσετε και να διακόψετε τις περιοδικές χρεώσεις για οποιαδήποτε συνδρομή Xbox, όπως μια συνδρομή Xbox Live Gold, Xbox Game Pass ή EA Access, πρέπει να το κάνετε μέσω Internet.

Μπήκα και εγώ από περιέργεια να δω που το έχουνε κρύψει γιατί το έχουν ΟΝΤΩΣ κρύψει - μάλλον στα settings>billing θα είναι, αλλά το XBL έχει maintance και πήγα για βρούβες μανιτάρια.

Report αύριο :P 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...