Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτύπησα επιτόπου τα εξής:

rad Rodgers 

hollow night

road redemption

voodoo vince

 

βλακεια που δεν εχει σε προσφορά τα ΠΑΣΣ των shadow of the tomb raider και far cry 5. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τσίμπησα και εγώ μια 3μηνη με 1€ αφού έληξε σήμερα η συνδρομή μου στο Game pass. 

Εν τω μεταξύ μου είχε βγάλει και επιλογή για δωρεάν 14 μέρες παρόλο που μου έχει δώσει ήδη δύο φορές από 14 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μόλις τσίμπησα και εγώ μια 3μηνη με 1€ αφού έληξε σήμερα η συνδρομή μου στο Game pass. 

Εν τω μεταξύ μου είχε βγάλει και επιλογή για δωρεάν 14 μέρες παρόλο που μου έχει δώσει ήδη δύο φορές από 14 μέρες. 

Άρα μπορούμε αφού η προσφορά θα ισχύει για 29 μέρες ακόμα, να βάλουμε πρώτα τις 14 δωρεάν μέρες και αφού λήξουν να κουμπώσουμε το 3μηνο?

Δεν είχα ποτέ game pass, αλλα δεν μου βγάζει κάπου τις 14 μέρες. Έχεις κάποιο link? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω το προωθεί όσο δεν πάει το xbox one game pass η Microsoft και πολύ καλά κάνει.

 

Είμαι πολύ περίεργος όμως να δω πως θα το διαφημίσει και η Sony το δικό της στο ps5.

 

Λέτε να έχουμε τέτοιον ανταγωνισμό που να το φτάσουν στα 5 ευρώ το μήνα και οι δυο εταιρίες???

Καλό δεν θα ήτανε κάτι τέτοιο???

Ειδικά όταν θα βγουν που θα υπάρχει και νέος ανταγωνιστής και θα λέγεται google stadia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, alexisss13 said:

Άρα μπορούμε αφού η προσφορά θα ισχύει για 29 μέρες ακόμα, να βάλουμε πρώτα τις 14 δωρεάν μέρες και αφού λήξουν να κουμπώσουμε το 3μηνο?

Δεν είχα ποτέ game pass, αλλα δεν μου βγάζει κάπου τις 14 μέρες. Έχεις κάποιο link? 

 

Δεν νομίζω να είναι κάτι που βγάζει πάντα και σε όλους αυτό με τις 14 μέρες οπότε δεν έχω και κάποιο link. 

Κανονικά το έχει μόνο μια φορά για δοκιμή άρα αν δεν έχεις βάλει ποτέ θα έπρεπε να σου δίνει την επιλογή για 14 μέρες free trial. 

 

 

Επεξ/σία από NickTG
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Paragontas-x Σωστή η σκέψη σου , με τα περί ανταγωνισμού και το πως αυτός οδήγησε, στο 180 του Xbox και φυσικά είναι πάντα επιθυμητός αν δεν είναι αθέμιτος αλλά η πραγματικότητα όσον αφορά αυτές τις υπηρεσίες είναι πολύ διαφορετική και πολυδιάστατη, ειδικά αν μιλάμε για εταιρείες με εντελώς διαφορετικό μέγεθος κεφαλαιοποίησης τουλάχιστον:

- Το Stadia δεν έχει έχει Content και είναι υπηρεσία να τραβήξει τον casual με αιχμή του δόρατος την εγκατεστημένη βάση του (android) . H Google όμως έχει το κεφάλαιο και την υποδομή. Streaming only όμως δεν εξαρτάται από το hardware που έχουμε σπίτι μας ούτε περιορίζεται από το να βάλει την ίδια την κονσόλα σε racks.

- Το PS Now είναι η πιο πλήρης υπηρεσία αν το δει κανείς κάποιος απομακρυσμένα, μιας και παρέχει και streaming αλλά και download play αλλά υπολείπεται στην υποδομή σχετικά και το content γιατί παρόλο που το playstation έχει το μεγαλύτερο απόθεμα σε αυτό - αυτό απλά δεν είναι διαθέσιμο. Δεν βγαίνουν τα 1st Party της σε αυτό day one. Η Sony υπολείπεται σε capital μεταξύ των τριών και είναι με διαφορά η ακριβότερη υπηρεσία. Η απουσία BC σημαίνει ότι και ότι οι παλαιότεροι τίτλοι είναι streamable only. 

- Το Gamepass είναι download play και προσεχώς streaming. Αντίθετα με την Sony, το BC του supersedes το φυσικό μηχάνημα, δεν θα δεις δηλαδή XOG-360 σε rack αλλά "dickless" :P  X1-S και ίσως και προσέγγιση στυλ Stadia, αλλά κανείς δεν ξέρει. Έχει και την υποδομή by far αλλά και το content με αιχμή του δόρατος τα 1st party που επενδύει ακόμα περισσότερο πλέον ΚΑΙ θα είναι day-one στο Game Pass.

Κατά την άποψη μου, δεν είναι δυνατόν να υπάρχει ανταγωνισμός απλά και μόνο επειδή είμαι σίγουρος, ότι η MS μπαίνει μέσα με το Game Pass και δεν ξέρω αν θα συνέφερε την Sony να συρθεί σε ένα τέτοιο αιματηρό οικονομικά bleeding war, βάζοντας τα exclusive της στο PS NOW day one. Αν η αγορά του μεταχειρισμένου/ενοικίασης/δανεισμού ήδη λειτουργεί εις βάρος της, φαντάσου μια υπηρεσία που θα κάνει το hardware irrelevant.

Γιατί αντίθετα με την Sony και το Game Pass λειτουργεί και στα PC με το play anywhere αλλά εκεί η MS βγάζει και από τα Windows Licenses και ένα σκασμό άλλα προγράμματα/υπηρεσίες.

;)

My 0,02 Eur.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς όρισε!

Xbox-One-S-All-Digital-1555153335-0-11.png

Xbox-One-S-All-Digital-1555153341-0-11.png

Xbox-One-S-All-Digital-1555153308-1-12.png

 

229 με 3 Games (Minecraft, Sea Of Thieves and Forza Horizon 3) όπως αναφέρει το https://winfuture.de/news,108417.html

Από το https://mspoweruser.com/all-digital-xbox-one-s-launch-details-and-price-leaked/

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Είδα την προσφορα game pass στο 1€ ,με την εγγραφή είσαι υποχρεωμένος να καταβάλεις και τα 27 που σου λέει για το επόμενο τρίμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NickTG είπε

Μόλις τσίμπησα και εγώ μια 3μηνη με 1€ αφού έληξε σήμερα η συνδρομή μου στο Game pass. 

Εν τω μεταξύ μου είχε βγάλει και επιλογή για δωρεάν 14 μέρες παρόλο που μου έχει δώσει ήδη δύο φορές από 14 μέρες. 

Και μένα το ίδιο με τις 14 μέρες χωρίς όμως να μου δίνει επιλογή για το 3μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μόλις το πήρα κ εγω ,πρώτη φορά game pass 

Να φανταστώ τα games που είναι στη λίστα θέλουν κατέβασμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...