Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, barman_ είπε

Πολύ γκρίνια και αναρωτιέμαι γιατί.. Αν δε σας αρέσει προσπεράστε.. 

Δεν βλέπω να γκριναζει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, greed είπε

Έβαλα να κατεβαίνουν 4-5 games. Άμα τα παίξω ποτέ σφύρα μου.

Βασικά "demo" κατέβασα για να τα δω λίγο και να τα αγοράσω στη σωστή κονσόλα σε κασετακι γκουζ γκουχ :P

Είδες τι σου έλεγα? Ακόμα και σαν demo πλατφόρμα για να τα αγοράσεις στην κονσόλα που θες το Game Pass -delivers! 🎃

Βέβαια όπως θα συνειδητοποιήσεις σύντομα:

Resistance is Futile.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
grammar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, barman_ είπε

Εκτός από σένα? Όντως 😋

Καλά και ο άλλος λέει σε αγαπάω και μετά την σκοτώνει. Στο τι εστί γκρίνια θα τα χαλάσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, greed είπε

Βασικά "demo" κατέβασα για να τα δω λίγο και να τα αγοράσω στη σωστή κονσόλα σε κασετακι γκουζ γκουχ :P

Χρωστάς ένα τεράστιο thanks στην MS και στον Phil Spencer προσωπικά (θα σε βοηθήσω με την επιστολή αν θες) πού όχι μόνο έφερε επέτρεψε να κυκλοφορήσει στην "σωστή" κονσόλα που το κασσετάκι το κυνηγάτε με κιάλια, Hellblade και Minecraft και cuphead και πόσα άλλα θα έρθουν, αλλά και σύντομα το Game Pass και αν είναι στις καλές του ο Spencer και το Χ-CLOUD μπας και δείτε ανάλυση πάνω από 900p. 

Και φυσικά crossplay για να έχετε κάποιον να παίζετε.

Edit: Ξέχασα και την πλατφόρμα XBL για τα achievements/voice/text chat που είναι πολύ δύσκολο σαν υλοποίηση για την εταιρεία με το κασσετάκι.

:mrgreen: 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greed είπε

Πες μας ποιο παιχνιδάκι θα τερματίσεις ή έχεις τερματίσει με game pass για να γελάσουμε παρέα. Δεν ξέρω βέβαια και την ηλικία σου αν δουλεύεις στον οαεδ ή είσαι δημόσιος υπάλληλος και σου βαρανε κάρτα ενώ εσύ παίζεις με το game pass σπίτι σου... εμένα πάντως ο χρόνος μου είναι περιορισμένος πόσο μάλλον δε τώρα που έχω 3ης κονσόλες και όχι μια.

Έχω τερματίσει αρκετά παιχνίδια game pass, κι όχι, δεν ανήκω σε καμία από τις κατηγορίες που αναφέρεις. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δύσκολο να τερματίσεις (παίζοντας 1 ώρα τη μέρα στο χαλαρό) παιχνίδια όπως το DOOM, το Wolfenstein, τα πρώτα 4 Halo, το Brothers, το Life is Strange.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά το 1 ευρώ το 3 μηνο ισχύει μόνο για νέους λογαριασμούς xbox one game pass ή και για παλιούς?

 

Εγώ που το δοκίμασα πριν ώρες απλά έβγαλε error και μου ξαναπιστωσε το 1 ευρώ στο paypal λογαριασμό μου.

Edit: Το δέχτηκε και σε εμένα πλέον παρόλο που ξανά είχα βάλει xbox game pass παλιότερα.

Απλά όταν το βάλετε μπείτε στο λογαριασμό σας από το pc για να απενεργοποιήσετε την αυτόματη ανανέωση μετά το 3μηνο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Erevus είπε

Έχω τερματίσει αρκετά παιχνίδια game pass, κι όχι, δεν ανήκω σε καμία από τις κατηγορίες που αναφέρεις. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δύσκολο να τερματίσεις (παίζοντας 1 ώρα τη μέρα στο χαλαρό) παιχνίδια όπως το DOOM, το Wolfenstein, τα πρώτα 4 Halo, το Brothers, το Life is Strange.

Αυτά που αναφέρεις είναι παιχνιδάκια. Πχ εγώ έπαιζα ένα 6μηνο το botw. 120+ ώρες ίσως και παραπάνω. Αν έχεις αγορασμενα παιχνίδια επίσης στη συλλογή σου προς παίξιμο απλά το gamepass σου είναι αδιάφορο. Ναι ίσως γλυτώσεις κάποια χρήματα από τη μια αλλά από την άλλη εκτός το ότι σε περιορίζει στο τι μπαίνει και τι βγαίνει δεν σε αφήνει να χαλαρώσεις. 

Το έβαλα το gamepass θα ενημερώσω σε καμιά βδομάδα αν άλλαξε η ζωή μου προς το καλύτερο ή όχι.

 

Τώρα παίζω shadow of the tomb raider να φανταστείς. Δεν θα θέλω 30 ωρες; Σήμερα έπαιξα μια ώρα και κάτι ψιλά.. αύριο μπορεί και καθόλου.. στο ενδιάμεσο θα παίξω και λίγο Apex πχ.. χαλαρά πάμε για μετά το Πάσχα... Και όταν παίζω κάτι δεν το βάζω στο easy ούτε το παίζω στα γρήγορα... Ειδικά παιχνίδια με βάθος, εξερεύνηση κλπ.

Το ζω κάθε παιχνίδι όσο μπορώ.

 

Ούτε γκρίνια είναι ούτε τίποτα. Επιλογές να υπάρχουν και ο καθένας κάνει τα κουμάντα του.

Η μόνη γκρίνια είναι για το χρόνο.

Επεξ/σία από greed
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς όπως το έγραψες, "ο καθένας κάνει τα κουμάντα του".

Για όλους ο χρόνος είναι πολύτιμος. Μακάρι να είχα την πολυτέλεια να τον αφιερώνω, όπως στα 20 μου όντας φοιτητής, που έπαιζα με τις ώρες. Τώρα γυρνάω από τη δουλειά κι αφού ξεμπερδέψω με τις υποχρεώσεις του σπιτιού, ξεκλέβω 1 ώρα (που αλλιώς θα την χαράμιζα στις ανοησίες της τηλεόρασης κάνοντας ζάπινγκ) για να παίξω παιχνιδάκια και να χαλαρώσω, μεταξύ αυτών και τα 3 Tomb Raider. Από αυτή την άποψη το game pass με εξυπηρετεί απίστευτα και ναι, έχεις δίκιο, τα περισσότερα τα παίζω στο easy. Δυστυχώς οι καιροί που εντρυφούσα σε ένα game και απολάμβανα ιστορία, έψαχνα μυστικά, side quests κλπ δυστυχώς πέρασαν ανεπιστρεπτί για μένα κι αυτό με στεναχωρεί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...