Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Δε μπορω να καταλαβω για ποιον καταραμενο λογο δε μου βγαζει ποτε τις προσφορες στο pass.Μηπως φταει οτι εχω ενεργη συνδρομη μεχρι το 2020?

Ακριβώς...

εμένα λήγει 31/12/2021 

😂

 

58 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μάλλον ηλίθια ερώτηση, αλλά γίνεται να αγοράσω Game Pass σήμερα και να το ενεργοποιήσω κάποια στιγμή στο μέλλον;

Να το αγοράσεις από που? Αν είναι από key-shop (π.χ. cd-keys) γράφουν συνήθως πόσο ισχύει. Με τις κονσόλες οι κωδικοί που έρχονται επίσης. Ο 1 χρόνος δεν είναι πανάκεια. Αν το αγοράσεις όμως από microsoft (xbox) account αρχίζει επί τόπου - πρόσεξε το.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, greed είπε

το χρόνο σου θα το χάσεις στο downloading και σε δοκιμές παιχνιδιών.

...Μέχρι τότε με αφήνει αδιάφορο γιαυτο δεν έχω βάλει ούτε το 1 μήνα free. Προσπαθώ να το κάνω σωστά λοιπόν.😋

1) Το downloading μπορείς να το κάνεις ενώ κοιμάσαι, βάζοντας την κονσόλα σε κατάσταση instant-on.

2) Σιγά μην λυπηθώ το 1 ευρώ το μήνα όταν μου δίνουν πρόσβαση σε ένα σκασμό games. Έχω και την ευκαιρία να τα δοκιμάσω έτσι ελεύθερα. Τί αγοράζεις σήμερα με 1 ευρώ για ψυχαγωγία; Μια ενοικίαση ενός game για δυο μέρες κοστίζει 2,50 ευρώ στην ξεφτίλα και εκεί κι αν δεν φας το χρόνο σου στο installing / downloading. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή μου αρέσει να τα ψάχνω τα πράγματα, στοιχηματίζω ότι δεν είχε κανένα νόημα αυτή η πρόσφορα σε άσχετη Season από την MS για Game Pass/Gold. Ήδη ο μήνας ήταν/είναι απίστευτος με τα παιχνίδια που προστέθηκαν.

Πιθανολογώ ότι με την φήμη για το Game Pass Ultimate  (gold+gamepass) το οποίο είναι ήδη διαθέσιμο στους insiders για 1eur- πήγε το μισό XBOX να γίνει Insider! 😅 

3 μήνες είναι η προσφορά με το 1eur είπαμε? ;)

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και κάτι ακόμα, μπορώ να αγοράσω πολλά τρίμηνα για €1; Δεν έχω βάλει ποτέ μου Game Pass, αν έχει κάποια σημασία...

Για την συγκεκριμένη προσφορά δεν νομίζω. Για την άλλη με τα 15 eur είμαι σίγουρος ότι στακάρει. Έτσι στάκαρα εγώ 30eur περίπου 6μηνες μέχρι να βγει το XBOX 2 και ακόμα παραπέρα.

Δες και το παραπάνω μου post :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και κάτι ακόμα, μπορώ να αγοράσω πολλά τρίμηνα για €1; Δεν έχω βάλει ποτέ μου Game Pass, αν έχει κάποια σημασία...

Ισχύει για όλους όσους δεν έχουν ήδη ενεργή συνδρομή.

Κι όχι, μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ ένα τρίμηνο. Αλλιώς θα αγοράζαμε όλοι από 20 τρίμηνα ο καθένας. :) Πάρε και gold για να παίζεις online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Erevus είπε

1) Το downloading μπορείς να το κάνεις ενώ κοιμάσαι, βάζοντας την κονσόλα σε κατάσταση instant-on.

2) Σιγά μην λυπηθώ το 1 ευρώ το μήνα όταν μου δίνουν πρόσβαση σε ένα σκασμό games. Έχω και την ευκαιρία να τα δοκιμάσω έτσι ελεύθερα. Τί αγοράζεις σήμερα με 1 ευρώ για ψυχαγωγία; Μια ενοικίαση ενός game για δυο μέρες κοστίζει 2,50 ευρώ στην ξεφτίλα και εκεί κι αν δεν φας το χρόνο σου στο installing / downloading. ;)

Που ζεις; Στο κόσμο των προσφορών; Μάλλον γιατί με 1€ δεν έχεις game pass βασικά ούτε τυρόπιτα δεν έχεις.

Δεν ήξερα πως μπορώ να κάνω downloading τα games με κλειστή κονσόλα. Περίμενα να έρθουν από το σέρβερ και τα έβλεπα να κατεβαίνουν.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Πες μας ποιο παιχνιδάκι θα τερματίσεις ή έχεις τερματίσει με game pass για να γελάσουμε παρέα. Δεν ξέρω βέβαια και την ηλικία σου αν δουλεύεις στον οαεδ ή είσαι δημόσιος υπάλληλος και σου βαρανε κάρτα ενώ εσύ παίζεις με το game pass σπίτι σου... εμένα πάντως ο χρόνος μου είναι περιορισμένος πόσο μάλλον δε τώρα που έχω 3ης κονσόλες και όχι μια.

 

Τα παραπάνω γιατί απαντάς άσχετα πράγματα και έτσι και εγώ άσχετα απαντάω.

Τώρα για τον teraflop που απαντάει πιο σοβαρά έλαβε την απάντηση του δια του τηλεφώνου.

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα πάντως με τις προσφορές που μου βγάζει συνεχώς πάνω από 2€ για game pass δεν θυμάμαι να έχω δώσει. 

Το μόνο μου πρόβλημα με την υπηρεσία είναι η έλλειψη χρόνου. Σε συνδυασμό με ένα τεράστιο backlog είναι αυτά που με αποτρέπουν από το να βάλω τα game pass μόνιμα. 

Αν ξεκινούσα τώρα όμως ή αν είχα το χρόνο που είχα παλιά θα ήταν και λόγος αγοράς του Xbox. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν για την ιστορία έβαλα gamepass με 0.04€.Ειχα ξεχάσει πως έχω μεταφέρει τα χρήματα μου σε άλλο PayPal και είχα τόσα μέσα. Λολ να δω από που θα τα πάρει τα 0.96€ :/

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει δίκιο έχετε σε αυτά που γράφετε @greed  και @NickTG όπως και εγώ δεν έχω χρόνο και έχω κλείσει ένα full gaming κύκλο από τις απαρχές του σχεδόν και έχω μπουχτίσει που λένε αλλά υποτίθεται ότι σχολιάζουμε ουδέτερα και σχολιάζουμε μια υπηρεσία, ένα παιχνίδι, οτιδήποτε με βάση την εμπειρία μας και όχι την βιωματική/προσωπική μας κατάσταση τώρα. Ακόμα και εγώ για παράδειγμα που παίζω μια-δύο μέρες την εβδομάδα και αν, είμαι συνδρομητής δια βίου στο Game Pass. O ένας λόγος είναι ότι βαριέμαι πλέον πολύ εύκολα - μόλις δω ότι δεν με τραβάει ένα παιχνίδι την δεδομένη στιγμή, με το Game Pass, έχω την δυνατότητα να αλλάξω είδος, genre(arcede/story telling/rpg) /game mode (mutli-single) επί τόπου, πατώντας απλά το xbox home button.

Από την άλλη, ακόμα και στην πραγματική του τιμή (που θα πρέπει να κρίνουμε) εμένα για παράδειγμα το Game Pass μου βγαίνει μισοτιμής λόγω sharing με συγγενικό πρόσωπο. Εντάξει 5 eur το μήνα (και παρακάτω) είναι αστείο ποσό. Για άλλους ίσως όχι, αλλά συζητάμε το moral της υπόθεσης.

Τώρα όπως σωστά αναφέρει και ο NickTG παραπάνω - φανταστείτε έναν έφηβο-κάποιον που παίρνει μια κονσόλα και με το Game Pass έχει πρόσβαση σε 200+ παιχνίδια και κάντε την σύγκριση με εμάς κάποτε (που δεν ξέραμε καν ότι η πειρατεία ήταν παράνομη) που ακόμα και οι κόπιες μας βγαίναν ακριβότερες.

/context λοιπόν.

 

@Greed συμπλήρωσε τα 0,96 γιατί το Apex το βαριέμαι, 200 Games Greatness Awaits! 

😂

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα να κατεβαίνουν 4-5 games. Άμα τα παίξω ποτέ σφύρα μου.

Βασικά "demo" κατέβασα για να τα δω λίγο και να τα αγοράσω στη σωστή κονσόλα σε κασετακι γκουζ γκουχ :P

 

Λετε να φάω Μπαν από Ms που δεν θα βρει τα 0.96€? Βασικά θα τα ζητήσει από τράπεζα αλλά είναι μείον το ταμείο εκεί χρωστάω 4€ περίπου :P

 

Βασικά περισσότερα έδωσα το 1€ (4cents)γιατί σε λίγες ημέρες σκάει ο μπρο από εξωτερικό σαν PlayStationακιας που είναι να τον κάνω να ζηλέψει λίγο :P

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...