Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω πιστευω εχουν πεσει ολοι να αγοραζουν gamepass με το 1 ευρω και ειναι τεχνικο θεμα.Θα το φτιαξουν.Αν δεν ισχυε η προσφορα δεν θα το ειχε τοση ωρα η ms να φαινεται.Υπομονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Όχι το ανέφερα, επέκταση τρίμηνη με 15 ευρώ. 

Με PayPal την κάνετε την διαδικασία; 

α οκ

γιατι εμεις προσπαθουμε σε ηδη ληγμενους λογαριασμους μας βγαζει 3μηνη με 1 ευρω αλλα πεταει ερρορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο σφάλμα λάθους μου έβγαζε όταν ήθελα και εγώ να εκμεταλλευτώ την 6μηνη για 30 αλλά και άλλες προσφορές. Από ότι κατάλαβα αν κάνεις cancel την περιοδική χρέωση και πας καπάκι να αγοράσεις ή/και έχεις συνδρομή που τρέχει δεν περνάει. Πρέπει να μεσολαβήσουν λίγες μέρες μετά την ακύρωση για περαστείς στο σύστημα ως cancelled - ή όντως να έχει όντως λήξει η συνδρομή, όπερ και εγένετο στην περίπτωση μου.  

17 ώρες πριν, greed είπε

Είναι σαν τη πειρατεία η υπηρεσία. Όταν τα έχεις όλα δεν ξέρεις ποιο να πρωτοπαιξεις και το χρόνο σου θα το χάσεις στο downloading και σε δοκιμές παιχνιδιών. Ναι ίσως έρθει η στιγμή που θα το βάλω και εγώ αλλά θα υπάρχει λόγος για να το κάνω..όχι επειδή υπάρχει Netflix θα βάλω νετφλιξ.. θα το κάνω μόνο όταν θα θελήσω να δω κάποια σειρά. Έτσι και στο game pass... Όταν θα θελήσω να παίξω κάποιο ή κάποια games και θα με συμφέρει να το κάνω σε σύγκριση με τιμές πχ skroutz κλπ τότε θα το βάλω. Μέχρι τότε με αφήνει αδιάφορο γιαυτο δεν έχω βάλει ούτε το 1 μήνα free. Προσπαθώ να το κάνω σωστά λοιπόν.😋

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως. Πρώτον το downloading το κάνεις την νύχτα αν θες, για τον χρόνο αν θυμάσαι κάποτε αγοράζαμε περιοδικά για τα demo για να τα δοκιμάσουμε και ένα review πόσο μάλλον ένα νούμερο δεν αποτελεί πανάκεια ότι κάποιο παιχνίδι μπορεί να μην σου αρέσει. Αν μη τι άλλο μπορεί να σου αρέσει παιχνίδι το οποίο παίζει να μην σου άρεσε καν σαν concept και να το δοκιμάσεις και τελικά να σου αρέσει και να το αγοράσεις με την έκπτωση του game pass! 

Επιπλέον τα περί netflix τα ακούω "βερεσέ" γιατί αντίθετα με το netflix όπου σε αυτό κάνουν πρεμιέρα οι δικές του παραγωγές μόνο, στο game pass κάνουν debut αρκετά παιχνίδια τρίτων (π.χ. ashen) και φυσικά ΟΛΑ τα αποκλειστικά της MS εδώ και καιρό, τα οποία ήρθαν για να μείνουν μόνιμα στην Υπηρεσία (ναι το "Υ" με κεφαλαίο).

Τέλος ακόμα και στην ακραία περίπτωση του κάποιος πήρε xbox μόνο για τα αποκλειστικά του, όπως βλέπεις παραπάνω από τις προσφορές ακόμα και ένα παιχνίδι να αγοράζει τον χρόνο, το game pass είναι καλύτερη προσφορά με διαφορά. Η τιμή/μήνα είναι κυριολεκτικά τυρόπιτας (δεν ξέρω πόσες - δεν τρώω τυρόπιτες απέξω) ακόμα και αν έχεις χρόνο για να παίζεις ένα παιχνίδι το μήνα.

Η μόνη άλλη εναλλακτική αυτή την στιγμή είναι πάω και νοικιάζω δισκάκια (βρώμικα (κατά το filthy/pesky) και γρατσουνισμένα) και όχι απλά είναι πιο ακριβή αλλά συντελεί και στην φθορά του drive.

Πρόσεξε δεν έχω βάλει καν στην εξίσωση το sharing αλά netflix - αυτό αντίθετα με το netflix στην περίπτωση του Game Pass το ξεχνάμε ε? :mrgreen:

Xbox Game Pass= LIFE

.- 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον ηλίθια ερώτηση, αλλά γίνεται να αγοράσω Game Pass σήμερα και να το ενεργοποιήσω κάποια στιγμή στο μέλλον;

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μάλλον ηλίθια ερώτηση, αλλά γίνεται να αγοράσω Game Pass σήμερα και να το ενεργοποιήσω κάποια στιγμή στο μέλλον;

Με το support που είχα μιλήσει για έναν κωδικό live που είχα αγοράσει από cdkeys μου είπαν ότι έχει έναν χρόνο για να γίνει expired. 

Λογικά ισχύει το ίδιο και για game-pass. 

Το πέρασα τρεις μήνες μετά κ ήταν μια χαρά. 

Επεξ/σία από Scorpio_21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...